Jump to content

Moto Zajednica

Pasta za poliranje vizira

Recommended Posts

  • I N S T R U K T O R, 1197 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Upravo sam nacuo da postoji neka pasta za poliranje vetrobrana na motociklu pa cak i vizira na kacigama.

Navodno,kad je vizir malo izgeban, ispolira se i bude kao nov.

Jel' cuo neko o ovome nesto, i ako ima, ko to pravi i gde da se kupi ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

Ja sam solidne rezultate postizao i sa obicnim polir pastama za farbu. Ali u pitanju je bio pravljeni vizir od pleksiglasa. Ne znam da li bi smele da se koriste tako invazivne metode na ovim vizirima sa slojevima protiv magljenja, zastitom od UV zracenja i slicno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

Ako nema neki specijalni sloj preko, pasta za poliranje, velike finoce i masina za poliranje.

A ako imas specijalni sloj koji se unistio i smeta gledanju, onda moze i on da se skine

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

ja sam svoj vizir polirao sa turtle wax (zelenom) pastom polirao vizir i rezultati su predobri... provereno sa ovom pastom...

dosta je blaga i ne ostavlja ni najmanje riseve...

ima da se kupi u metrou - cca. 250din. dobijesh i mali sundjerchic :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1197 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

Ako mogu i paste za poliranje auta i sl. imam ja kod mene u radnji extra MOTIP-ove paste, ali ipak mislio sam da li ima neka specijalno za ovo, recimo taj xerapol, gde to ima ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Banned, 993 postova
  • Lokacija: kg
  • Motocikl: zx7r

Ako mogu i paste za poliranje auta i sl. imam ja kod mene u radnji extra MOTIP-ove paste, ali ipak mislio sam da li ima neka specijalno za ovo, recimo taj xerapol, gde to ima ?

 

ja mislim da sam za zhivota ruchno ispolirao bar 100 kvadrata svega i svachega i garantujem ti da je ovo shto sam ti predlozhio najefikasnije i najjeftinije od svega shto sam probao, a ne znam shta nisam... ima hiljadu proizvoda svega i svachega sa raznim imenima ali zashto komplikovati?

moje mishljenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Imas i IPON sprej za poliranje vizira, plastike, metala. Polira fine ogrebotine, vraca sjaj i pravi fini zastitni sloj. Imas ga u KDM-u, 880 din. cini mi se, kad vec neces ti da ga drzis u radnji. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Burazer i ja smo bukvalno unistene vetrobrane, potpuno izgrebane, vracali iz mrtvih sa fareclama, prvo smirgla 2000,4000 pa onda g3 pa g10 i na kraju najfinija sonax-ova, naravno sa masinom. Mada mislim da je za sitnije ogrebotine na vizirima najbolje koristiti Xerapol, stoga Jasminko obavezno da nabavis isti u prodavnici.  :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 760 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

  Ako hoces jeftino sredstvo za vizir    probaj PASTU ZA ZUBE ,polira kako tako , a ne kosta skoro nista. Svakako ne one providne paste bez abrazije u sebi. Ja sam nekad koristio  kolinos i pufnu za poliranje na busilici. Sretno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Skoro sam eksperimentisao sa nekim agersivnim deterdžentima i napravio sranje.

Isprskao sam plastični vizir (pleksi) motora i dobio bezbroj mat tačkica na njemu.

 

Užas.

 

Zatim sam sproveo još jedan eksperiment. Kupio u prodavnici Derma Purol pastu za poliranje svega. Finu krpu stavio na onu mekanu sundjerastu četvrku sa kojom se šmirgla i laganim kružnim pokretima tretirao površinu vizira.

 

Rezultat je bio zadovoljavajući.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

A sta ko ima zastitu od magljenja (pricam o viziru za kacigu)? Meni je vizir izgreban (naravno, spolja :) ), pa se pitam da li bih to mogao da poliram... (pretpostavljam da je zastita unutra, a ne spolja)...ne bih hteo da unistim vizir skroz...sad moze da se koristi, ima po sebi brazgotina, ali bi bilo dobro da mogu to da popravim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Naravno da je zastita sa unutrasnje strane vizira. Unutrasnjost ne diraj, a spolja deri do mile volje, navedena ti je u prethodnim postovima gomila sredstava.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Hmmm...mislim da moj vizir ima onaj "antigrebuci" sloj :D spolja...kao neki film, koji sam ja uspeo da izgrebem :D...izgleda da mi je opcija ili da ne diram nista, ili da ispoliram ceo vizir i skinem zastitni sloj :)...

Ima neko iskustva sa ovim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Auckland, New Zealand
  • Motocikl: nema

Hmm...izvinjavam se sto aktiviram thread, ali niko nije odgovorio...Dane? Moj vizir ima Antiscratch sloj spolja, i kad sam probao da ispoliram onim sredstvom za poliranje maskica mobilnih telefona, skinuo se, a ispod je ostala ne bas bistra povrsina...

 

Dakle, da li je moguce ovaj sloj ceo skinuti (recimo sa nekim sredstvom za poliranje i masinom za poliranje), i uglacati plastiku do providnosti?

 

Isto imam pitanje u vezi poliranja onih mat plastika, mekanih, savitljivih, na recimo enduro i cross motorima (tj. konkretno na mom voljenom KTM-u :D)...da li je moguce njih ispolirati ukoliko su izgrebane (znam da se to menja i predvidjeno je za grebanje, ali sta cu kada sam picajzla :D) ...probao sam malo sa onim Turtle Wax Scratch & Swirl Remover-om (doduse bez masine, cisto da probam) - nije bas dalo rezultate, samo je zabrljalo i matiralo plastiku...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 641 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987

Ljudi jel neko probao ovo?

 

helnet.jpg

 

Hel'net

Helmet and Visor cleaner

 

 

 

Hel'net is ideal for external helmet cleaning. 

 

Advantages :

-Degreases, polishes (to reduce fine scratches) and shines.

 

Hel'net makes your helmet and visor look like new and leaves a water-repellent film.

 

Najvishe me interesuje zbog poliranja vizira.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja