Jump to content

Moto Zajednica

VFR ne puni (regler ili...)

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Motocikl: Honda VFR 750 RC36

Postovani prijatelji,

 

 

 

 

Pre dve nedelje sam pazario Hondu VFR 750 RC36, koju sam od davno zeleo da imam, pre svegazbog njenog V4 motora. Citao sam po forumima da im je boljka regler, koji hoce da crke od prevelike toplote koja dolazi sa rama. Pri kupovini sam imao to na umu, i molio Boga da nema takvih problema. Bar ne u skorijem periodu. Ali kako stvari stoje, ima tih problema koji vec pocinju da me brinu.

 

Dva dana nakon kupovine i ne predjenih 50 km, ispraznio mi se akumulator. Ja mislio, palio sam ga vise puta u kratkom vremenskom roku, pa da se zbog toga ispraznio. Napunim na punjacu, vratim na motor upalim bez ikakvih problema, i prikacim unimer. Ocitao je 12 V u leru, i isto toliko na 3 - 4000 obrtaja. Zovem coveka od koga sam kupio motor i on mi posalje drugi regler. Ugradim, i sve divno nekih 150 km. Bilo je tu voznje po temperaturi od 35+ C i kreni stani voznje. Nakon 2 dana motor daje iste znake kao prvi put kad se to desilo. Istina da mi taj zamenski regler nije izgledao kao kvalitetan, vise onaj fazon made in China.

 

Moje pitanje je, da li neko zna o cemu se radi u mom slucaju, i da li ima nesto sto uzrokuje crkavanje reglera, ili je to samo bila losa sreca sa zamenskim reglerom koji sam ugradio?

 

 

 

 

P.S. Izvinjavam se na obimnom tekstu. Stvarno se ne razumem u elektriku i elektroniku, pa Vas molim za pomoc.

 

Hvala.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

Moguce je da je neki kineski regler u pitanju(ovo na slici nije to).

Ako se ne razumes u struju,ne preostaje nista drugo nego da odes do nekog ko se razume,pa

proverite ispravnost namotaja alternatora.Ako je on ispravan,regler sigurno nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Motocikl: Honda VFR 750 RC36

Cuo sam se sa majstorom Arakisom. Posto nisam u mogucnosti da doteram motor kod njega (citaj nije registrovan), on mi je sve do detalja objasnio kako da proverim da li su mi dobri namotaji alternatora. Sve sam to lepo zapisao, pa kad budem izmerio, pisem sta se desava.

 

 

 

 

Hvala jos jednom na pomoci.

 

 

 

 

Pozdrav.

 

 

 

 

P.S. Molim majstora Josku da mi posalje na PP broj na koji ga mogu kontaktirati za regler. Hvala.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Motocikl: Honda VFR 750 RC36

Problem resen. Posle svih provera koje mi je majstor Arakis rekao, hvala puno, ustanovljeno je da je u pitanju regler. Posle ugradnje Joskinog reglera, problem resen i sad masina radi kao san. Konstantnih 14 V.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja