Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio Beverly 250ie

Recommended Posts

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie

Pozdrav i srećna nova 2024.svima

Kako da proverim kaiš kad ga skinem,ima li neke dimenzije ispod kojih više nije za upotrebu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

@srle73 nađeš Service (Workshop) manual za tvoj model pa pogledaš šta piše.

Recimo za Beverly turier 250 ovde https://scootertuub.nl/test/Piaggio/Piaggio Beverly Tourer 250 i.e - Workshop Manual (EN).pdf

 

image.png.51f48acdc7d0d3ea5c08444970f5633e.png

Pod uslovom da ti je kaiš original OEM, ovo su mere. Iz napomenu, najčešće nije dovoljno samo promeniti kaiš, odnosno da bi prenos radio kako valja, lepo ceo CVT mora da se ispregleda, zamene slajderi, rolnice po potrebi, rasklopi kvačilo, očisti mast i stavi nova, i svašta nešto... piše već u manualu.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 139 postova
  • Lokacija: Titel
  • Motocikl: Beverly 250

Juče seo da provozam Beverliya... Desilo mi se je zaglavio gas u vožnji, nisam siguran da li je sajla gasa ostala ili je nešto drugo! Uspeo da ga ugasim, na prekidač! Upalio normalno, sve ok, nego sam primetio da kad naglo dam gas hoće da ostane zaglavljen gas... Posle sam normalno vozao, nije zaglavljivao... Sajla gasa mi deluje kao ok, kad je ugašen, deluje da lepo vraća... Jel treba nešto podmazati, motor se nije vozio 4 meseca, da li je moguće da je nešto drugo, recimo membrana, ili nešto u karburatoru (model je sa karburatorom)? Ni malo prijatna situacija i prvi put mi se desilo, jedva sam se snašao, da ne padnem sa istog... Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie

Pozdrav 

Može li da se zameni samo silen blok a da se ne rastura ceo sklop pošto su mi dobri svi ležajevi a silen se već rastegao kao žvaka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Beverly 250ie

Kako rešiti curenje na poklopcu motora,gumeni dihtung?Kažu da novi isto ne valja,neko kaže da se malo obrade šrafovi da jače zategnu,neko kaže diht masa....svaki majstor ima svoj metod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

imam beverly 125 2007 god i kazaljka goriva mi stoji u jednom polozaju izmedju 0 i 1/2, cak i kada je ugasen a lampica za rezervu se ne pali. Kako resiti ovaj problem bar da lampica radi.  I ima li negde kako se skida kilometar sat

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 31 postova
  • Lokacija: Sremčica
  • Motocikl: Beverly 250 ie toruer

Pozdrav,

Beverli ie, se ponekad ugasi u toku vožnje...nešto lupne,klepi i ugasi se. Odmah ga potom upalim i normalno ide...Ovo mi se desilo tri puta u par meseci...

Zna li neko šta mu je?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Motocikl: U fazi kupovanja

Da li je neko stavljao Dr. Pulley rolnice na beverlya ili generalno na quassar 250ie?

 

Ispratio sam i ovde temu o njima kao i strane i mišljenja su podeljena. Kupio bih 12g ili 12.5g. 

Inače kad je Dare radio ozbiljniju operaciju na mom Bevu, dogovorili smo se da je najbolje sve fabrički..

 

I ostalo bi tako kad bih 90% vremena vozio sam, uzbrdice, krivine i svi ostali slučajevi idu kao od šale kad sam sam na skuteru (120kg). Problem je kad se vozim sa suvozačem koji je iole teži (70-80kg +). 

Nedostaje mi snage tada a pogotovu na kretanju i uzbrdicama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Nemam iskustva na Bevu, ali sam se igrao sa TechPulley slajderima na prošlom i sadašnjem Kymcu.

Ukratko, na stock, fabričkom varijatoru dobiješ malko fluidniji start i za malko bolje ubrzanje. To nije značajna promena, i navikneš se vrlo brzo. Otprilike, bolje je nego sa fabričkim rolnicama na fabričkom setupu, ali nije bolji od komplet zamenskog Malossi i Polini varijatora. Kombinacija TechPulley i aftermarket varijatori ne valja, pošto su uglovi zidova na zamenskim oštriji, i onda se slajderi loše ponašaju. Ne mogu da nabiju krajnju brzinu.

 

Ali sve su to mali pomaci, ne može to da od babe napravi devojku. Ako ti fali snage, nema drugog rešenja nego da kupiš jači skuter :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1071 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
25 minutes ago, Vladimir2211 said:

Kupio bih 12g ili 12.5g. 

Sa fabrickom merom...13.6gr...start na uzrdici sa suvozacem jeste malo mucniji...ali sve ostalo po meni skroz ok...

Sa zelenim...od 11.2gr. koji su namenjeni za 250 karb. verziju ujeda na startu i generalno u gradskoj voznji poteze kao lud...ali se dosta vise i vrti...

Bilo mi je zanimljivo prvih par dana...posle me je smorilo...a i potrosnja je otisla za vise od pola litre na 100km.

Zatim sam stavio 12gr. sa Aprilie Scarabeo 200i (ljubicaste)...i bilo mi je bolje nego sa zelenim...ali ne neka ogromna razlika...

Ako si cesto sa suvozacem i po gradu mislim da ces biti zadovoljan...ali na otvorenom ocekuj nesto nize brzine i vise rpm-a..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Motocikl: U fazi kupovanja

^^ Uh uh, novi jači skuter neće sigurno skoro. Ne kažem da je nemoguće sa putnikom pozadi ali sam mislio da olakšam nekako :D

 

^ Hmm, nešto više rpma pri većoj brzini¿ Uglavnom se kunu kako tad tek proradi moć rolnica i spusti za 400-600 obrtaja. Ajde možda ću i da ostavim ove 13.7g nego sam čitao ovih dana dosta oko tim lakšim rolnicama pa reko da olakšam put u dvoje haha..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Da, uvek je wow efekat sa lakšim rolnicama - start, ubrzanja u gradu, ali ubrzo ukapiraš da se dere kao budala na otvorenom, arči gorivo i agregat. Za ove manje kubikaže mislim da je najveći efekat malo jača centralna opruga, Malossi ili Polini, a da ostanu stock rolnice.

Lakše rolnice su za skutere veće kubikaže, koji imaju zalihu snage.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300
pre 1 minut, Vladimir2211 je napisao:

Ne kažem da je nemoguće sa putnikom pozadi ali sam mislio da olakšam nekako

Moraćete da smršate onda ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Motocikl: U fazi kupovanja

Da smršam teško sa svojih 2 metra visine hahaha. 

Stavio je Dare malossi belu centralnu oprugu, što se toga tiče odradjeno je sve da bude fabrički a maksimalno korektno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Pa to ti je onda to prijatelju. Možda može za nijansu bolje zamenom varijatora, ali i dosta skuplje. Ali slušaj Dareta, zna on svoj poso' :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Motocikl: U fazi kupovanja

Pravo da ti kažem nisam hteo da ga mračim oko ovoga ali on bi ih menjao hahah :D

pa da, kako vidim ostajem ja na već ispitanih 13.7g

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3678 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: T-Max 500

Ja imam Multivar i ne bih vise nikad vozio skuter bez tako necega. Uzbrdo i nizbrddo, dvoje ili jedno ide skoro isto. Vrti se malo vise i trosi lepo, ali ide. E sad taj sam start sa dvoje, tu se stvarno kod 250 masina ne moze ocekivati da poleti. Ipak je to jedva preko 20 kobilica

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3432 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Kymco Agility+ 300

Moj sadašnji skuter ima 23ks, imam i Polini varijator koji mu baš prija, al kad se vozim sam. Za u dvoje, već nije to to. U stvari, zavisi - kad povezem malu koleginicu koja ima 50 kila, jedva da se oseti. Kad vozim ženu, i đene-đene, nekako.., al kad sam povezao kolegu od 110+ kg par puta, a i ja nisam lagan, to je već pravo mučenje :)

Kome treba vožnja u dvoje, mora jača makina, tvrdim.

Promenio član boza_kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1071 postova
  • Lokacija: Beograd, Vracar... Novi Sad
  • Motocikl: Bev 250ie.
35 minutes ago, boza_kg said:

Kome treba vožnja u dvoje, mora jača makina, tvrdim

Tu nema dileme...definitivno...snage nikad dosta...

Ali kazem opet...sa 12gr. bi dobio laksi start sa dvoje uzbrdo...a opet korektnu voznju po ravnom...

Naravno..nece dohvatiti 140kmh sa njima.

Jeftino je za probu...oko 1500 din su u originalu...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Motocikl: U fazi kupovanja

Ne znam šta se dešava sa km sajlom. Ovo je već 3. po redu koja puca. Prve dve iskreno nisam obraćao pažnju kako sam ih montirao, gledao sam da bude koliko toliko kao prethodno montirana. A ovu poslednju sam montirao što sam bolje mogao. Prošla je kroz plastični prsten pri vrhu i to je to. Odma po slici se vidi da je zategnuta i znao sam da će pući ali reko ajde.. Ima li kakvog rešenja? Da li da probaj sa sajlom od 500cc? Možda je duža (lupam). 

Sve sam uzimao od Pedje. 

Pinjon novi stavljen pre 6 meseci otprilike. Kilometar sat sam čak promenio zbog toga (pukoh 150e za dzabe 😔 )

Screenshot_20240321-222841.png

Promenio član Vladimir2211
Dopuna

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 9227 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Ne može tako ići sajla, nije dobar ugao.

Gornje kacenje kod blatobrana treba vodoravno biti.

Gumu sto vidis dole na blatobranu, tu sajla treba da dodje.

Ili gresis u postavci ili je sajla kratka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova
  • Lokacija: Beograd, Voždovac
  • Motocikl: U fazi kupovanja

A vidim i baš sam to danas napomenuo Pedji. Reko kao da su kratke ove sajle, zato sam se i pitao od 500cc da l su duže ali on kaže iste su. 

Razmisliću još malo pa ako ništa onda da ti doteram i zajedno da rasklopimo (iako se plašiš da skidaš zbog polomljenih žabica hahah)

Promenio član Vladimir2211

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja