Jump to content

Moto Zajednica

Ispravljanje felne

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Jel ova pletena osetno bolje amortizuje neravnine ili je nesto drugo, iskrivi se pa se vrati?

 

I jedno i drugo, mada kad je spregnuta kako treba nije toliko udobna kako se misli. Osnovna namena je da istrpi udarce bez posledica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 519 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Pošto sam uspeo sa 120km da zveknem na jbnu gredicu kome je nekome ispala evo i posledica. >:(

 

Ovo je zadnja felna,prednja je prošla bolje tako da se udubljenje na ivici jedva primeti(obe su iskrivljene na levoj strani felne)

 

IMG_20131013_151728.jpg

 

Pošto je ovde koliko sam ustanovio ivica otišla nekih 2mm a iznad ko da se tek tek oseti da je malo krivo(ili se samo tripujem),interesuje me šta da radim.

Da li da uzmem letvu i čekić pa da probam ovo da vratim i samo izbalansiram točkove ili mora na ispravljanje?

 

U vožnji možda jedva da se oseti negde oko 70km/h kada pustim ruke sa kormana da trese,terao sam i 200+ opušteno(tada još nisam primetio oštećenje) ali se bojim wobbling-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 519 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

U slučaju da mora da ide na ispravljanje interesuje me gde bih to mogao kvalitetno odraditi u blizini N.Bečeja NS,Zr i koliko se kreću cene ? Drugar mi preporučio nekog Srdanova iz NS-a da li ima neko iskustva sa njim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: Kisac
  • Motocikl: Yamasaki Sky 50

letos sam pao sa motora.i iskrivijo sam felnu u stranu,Hvala bogu majstor je ispravio ali nije mogao da skroz tj ne pravi osmicu ali kad idem po ravnom putu kao da strucka,najme primetio sam kad sam skinuo gumu da felna nema pravilni oblik,kao da ima jaje u jednom delu,pitao sam majstora da li on to moze kaze da ne moze on to da uradi,pa me sad interesuje dali je neko imao takav slucaj i kako ga je resio? 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

U slučaju da mora da ide na ispravljanje interesuje me gde bih to mogao kvalitetno odraditi u blizini N.Bečeja NS,Zr i koliko se kreću cene ? Drugar mi preporučio nekog Srdanova iz NS-a da li ima neko iskustva sa njim?

 

Nije neki Srdanov, nego je to radionica za ispravljanje felni, koja to radi vise od 30 godina, i nalazi se u Vrsackoj uluci u NS-u.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Da li se to jaje javlja samo na ostecenoj strani felne ili na obe ivice? Da li je u pitanju prednji ili zadnji tocak? Da li ste probali dotezanjem zbica da eliminisete to jaje?

 

.... Ako je samo izašo iz upravljivanja, da se uraditi ali ne zatezanjem nekoliko labavih žica, to može samo za nuždu i ne na tih gornjih xx grama jer sasvim sigurno postoje i već prertegnute žice i dodavanjem nove sile, zbirna se povećava i obruč će negde nužno da popusti, odnosno dodatno da se iskrivi, ... I to je samo za prvu pomoć, mora točak na kozlić.

 

(Pauza)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja