Jump to content

Moto Zajednica

Problemi sa R1

Recommended Posts

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: Yamaha R1 2006

Zdravo svima, ja sam nov na forumu, a isto tako sam od nedavno vozac Yamahe R1. Imam nekoliko problema sa motorom pa sam hteo da pitam ovde ako neko zna resenje. Znaci ovako, motor je Yamaha R1 2006 godiste. U pocetku je bilo sve dobro, a onda su poceli problemi sa strujom i nepravilnim radom motora u leru i na malim obrtajima (do 2 do 3 hiljade obrtaja). Prvo su svetla pocela da ne rade, rade samo prvi put u toku dana kad se upale, posle vise ni kratka ni duga, samo pozicija. To je trajalo nekoliko dana i onda su ponovo pocela da rade uvek. Zatim se desilo da se 2-3 puta u toku voznje motor odjednom ugasi, znaci nestane struja potpuno. Otkrio sam da glavni relej ispod sedista nije original, narucio sam original i montiracu ga cim stigne. Da li je moguce da je do toga ili moze biti nesto drugo. Neko mi je rekao da moze da bude i problem u bravi. Desavalo se i da odjednom prestanu da rade migavci pa posle prorade. Drugi problem. Nepravilan rad motora u leru (kazaljka ne miruje, skakuce po malo gore dole), i u prvoj i drugoj brzini na 2-3 hiljade obrtaja motor malo trokira, stuca. Kad se predje ta granica posle radi dobro. Sta to moze biti? Ako neko ima neku ideju za ova dva problema, bicu zahvalan ako mi pomogne.

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Novi Bečej
  • Motocikl: YAMAHA 850 TDM

Aj da probam ja...

 

Što se tiče ovog nestanka struje, žmigavaca svetala... Imao sam slučaj na jednom kak(a)wasakiju da su mu glavne spojke elektronike oksidirale, a usput su od raznih budženja bile sve klimave. Pa kad bi on malo mrdao po sedištu ili u jačoj krivini lego malo više, a ono nema struje negde, ili mu se ugasi.. Onda pali nekad mu upali odma, a nekad gura dva tri kilometara, mislio čovek da treba da se ohladi, o on upali slučajno :hej:. Onaj plavi oksid na bakru smo skinuli sprejem za kontakte i lepo palačkama za uši ispolirali uz neku pastu, klemnice malo stegnuli sa "špic" kleštima i to je bilo to. Što ne znači da je i kod tebe ista stvar...

 

A za ovo trokiranje.... Pa mnogo stavri, Od nepravilne smeše na tim obrtajima, ili opet do elektronike... Samo mi reci pošto je 2006g tvoj motor da li ima karburatore ili je direktno ubrizgavanje. Sećam se opet da je na nekoj mašini problem pravio čitač pozicije klapni na usisu. Neko ga je toliko stegao da je pukao žljeb po kojem se podešava, pa je on sam šetao par milimetara i uvek je pravio problema baš na srednjim obrtajima. Čitač da signal kompjuteru da je otvoren više, a nije, a kom naredi brizgaljkama da ubace više goriva i obratno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: Yamaha R1 2006

Aj da probam ja...

 

Što se tiče ovog nestanka struje, žmigavaca svetala... Imao sam slučaj na jednom kak(a)wasakiju da su mu glavne spojke elektronike oksidirale, a usput su od raznih budženja bile sve klimave. Pa kad bi on malo mrdao po sedištu ili u jačoj krivini lego malo više, a ono nema struje negde, ili mu se ugasi.. Onda pali nekad mu upali odma, a nekad gura dva tri kilometara, mislio čovek da treba da se ohladi, o on upali slučajno :hej:. Onaj plavi oksid na bakru smo skinuli sprejem za kontakte i lepo palačkama za uši ispolirali uz neku pastu, klemnice malo stegnuli sa "špic" kleštima i to je bilo to. Što ne znači da je i kod tebe ista stvar...

 

A za ovo trokiranje.... Pa mnogo stavri, Od nepravilne smeše na tim obrtajima, ili opet do elektronike... Samo mi reci pošto je 2006g tvoj motor da li ima karburatore ili je direktno ubrizgavanje. Sećam se opet da je na nekoj mašini problem pravio čitač pozicije klapni na usisu. Neko ga je toliko stegao da je pukao žljeb po kojem se podešava, pa je on sam šetao par milimetara i uvek je pravio problema baš na srednjim obrtajima. Čitač da signal kompjuteru da je otvoren više, a nije, a kom naredi brizgaljkama da ubace više goriva i obratno.

 

Motor ima direktno ubrizgavanje. On trza na 2-3 hiljade, to je ispod srednjih obrtaja ako uzmemo u obzir da ima 14 hiljada obrtaja na srednjim (6-7 hiljada) ide super. I u leru kad stoji kazaljaka skakuce po malo gore dole.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: Yamaha R1 2006

A jel skakuce kad je motor ugasen, tj kad je samo dat kontakt?

 

Ne, ne. Kad se upali motor i stoji u leru tad skakuce i cuje se po zvuku da motor ne radi pravilno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Novi Bečej
  • Motocikl: YAMAHA 850 TDM

Što se tiče one moje priče o čitaču klapni na usisima i srednjim obrtajima, to je bio slučaj samo u toj priči možda tebi pravi baš na 2-3k obrtaja.

 

Predlog: Odvezi svoj motor negde na dijagnostiku. Kažeš da neradi lepo na leru i na dve tri hiljade obrtaja, znači da neradi ni na malo malo vecem gasu kako treba. Ako imaš baš tako precizno uvo od 1000 o/min(ler na tom motoru otprilike je toliki) do 2000 o/min po tebi radi kako treba? Neverujem. Mogu da budu brizgaljke, bobina, pa čak i obična šugava svećica hoće da zeza na malim režimima a da u većim radi kako treba ili obratno. ili neki od kablova i td.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Motocikl: Yamaha R1 2006

Što se tiče one moje priče o čitaču klapni na usisima i srednjim obrtajima, to je bio slučaj samo u toj priči možda tebi pravi baš na 2-3k obrtaja.

 

Predlog: Odvezi svoj motor negde na dijagnostiku. Kažeš da neradi lepo na leru i na dve tri hiljade obrtaja, znači da neradi ni na malo malo vecem gasu kako treba. Ako imaš baš tako precizno uvo od 1000 o/min(ler na tom motoru otprilike je toliki) do 2000 o/min po tebi radi kako treba? Neverujem. Mogu da budu brizgaljke, bobina, pa čak i obična šugava svećica hoće da zeza na malim režimima a da u većim radi kako treba ili obratno. ili neki od kablova i td.

 

Pa na kraju cu morati da vozim na dijagnostiku posto niko ne moze sa malo vecom sigurnoscu da mi kaze sta bi moglo biti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja