Jump to content

Moto Zajednica

BMW...BUSA...KAWA

Recommended Posts

  • Drug član, 1334 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSA

A gde si video BMW koji moze u GP?Njihovi sportski modeli nose boxer motor koji iz 1200 ccm razvija cca130 konja, to je smesno u poredjenju sa Japancima.Ocigledno se mi ne razumemo, nisam ni ja ljubitelj BMW-a,  ali nisu im cene preduvane, ne mozes tako da kazes.Jeste lezanje bitno, al je isto tako i kocenje.Storm ce sa obicnim vilama dosta da potone ali BMW sa tetraleverom nece.Ja ga ne bi kupio nikad ali ima ljudi koji se kunu u njih, a oni moraju da plate sve to sto je ugradjeno.E reci ti njima da to ne valja.

 

Kiro, K1200S nema bokser motor sa 130KS vec  "Wassergekühlter Viertakt-Reihenvierzylinder-Motor, zwei Nockenwellen, vier Ventile pro Zylinder" sa 167KS.

UHHHH BRE!Jesam mozda mlad i neiskusan al ne toliko.To za boxer se odnosilo na model R 1200s, jer je K vise neki sport-turer a ovaj R mi je nekeko "najsportskiji" iz BMW familije a posto je GAGA pominjao GP izabrao sam njega za primer.Nije red da trpam npr K1200 GT a on ovamo govori o supersport. ;)

Tako je, Obelix. To sam i ja hteo reci, kao repliku nekom od prethodnih postova gde neko kudi boxere. Nisam nesto dugo vozio mog bivseg 1100GS-a, ali je to jedan od retkih motora koji mi je u krivini ulivao vise poverenja od R motora...

 

Ako si mislio na mene nisam ih ja kudio samo sam rekao da se ne mogu trpati u isti kos motori koje pokrece redna cetvorka i dvocilindricni boxer.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

Nisam nesto dugo vozio mog bivseg 1100GS-a, ali je to jedan od retkih motora koji mi je u krivini ulivao vise poverenja od R motora...

 

 

:) :) :)

 

evo nekih linkova ! koga interesuje !

http://www.carbibles.com/suspension_bible_bikes.html

http://www.dinamoto.it/DINAMOTO/on-line%20papers/Telelever%20or%20forks/Telelever.html

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Motoholiću, al' si ispizdeo :)

 

Da ti ja nesto kazem: NE POZNAJEM COVEKA koji kada vidi 1200GS ili 1200GSA ne kaze: jebote kako je dobar, kao sto ne poznajem coveka kome je cilj da vozi takav tip motora, a da ga ne bi kupio da ima lovu.

 

Mogu ja da kenjam da se ducati kvari, da je to italijansko govno, da samo lepo izgleda, da bi ga osisao svaki japanac....mogu da kenjam i da je ferrari kanta koja ima pola delova od fiata (F360 ima polugice za migavce iz FIAT Pande...) i da njegovo odrzavanje kosta $1 po milji i da treba mu menjam kvacilo na 1000km i da su budale oni koji daju 300.000 necega za parce plastike (ili kevlara) i sta ti ja znam jos....ali da mogu sebi da priustim..pitaj me... ;)

 

99,99% ljudi bi vozilo taj tvoj motor a osmeh im se sa lica ne bi skinuo ni kad umru.

 

Tako da...idi vise na spavanje...2 ujutru je kod tebe :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova

Nije loše, nije loše....

 

 

uz malu napomenu da BMW svakih 6000km menja  ulje, filter i kardan ;D ;D ;D

 

Sta? haha ulje se menja na svakih 10000km! na 6 hiljada menjaju scooteri...kardan? ko to jos menja..video sam bmw i po 150.000km kojima nije pala cena ni za 30% od novog..lose si informisan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

a sto kazete da se malo i ja ubacim u ovu pricu? eto, uzeh Bembaru pa se osjecam kompetentnim za ovu raspravu ;D

dakle, vozio sam, a i dalje ga vozim, Z750 i totalno sam prezadovljan(bio) njime dok nisam doveo Bembaru i okusio i to cudo.

no, da malo rezimiram.

Z750(ilitiga japanc) je motor koji ima 210 kg i 110ks, ali kad se odvrne gas preko 7000rpm motor totalno poludi.. obara se savrseno i totalno lagano, a lezi u krivine dosta dobro. potrosnja mu je oko 5.5/100km i nema ABS, podesavanje vjesanja, telever/duolever itd itd... kosta 6.500€. servis su bili na:

1000, 6000, 12000, 24000. nista se do sad nije kvarilo a bogami je dosta toga prosao. nije se stedjelo u obrtajima. kvalitetan motor.

 

Bembara(njemac jeli) je motorce od 250kg, 167ks, i kao svaka 1000rka pa +, vrlo dobro vata i pri malim obrtajima. da ne pominjem u sta prerasta ovo cudoviste vec od 5000rpm pa navise. za ovoliko cudoviste mislio sam da ce obaranje malo teze ici - al pogodite sto se desilo? prevario sam se! obaranje je totalno normalno, kao da sam zalijeze u krivinu kad mu dolazi u susret! kad se vec jednom udje u krivinu, nema vise onog cudnog gibanja motora i igranja po putu... izgleda da vjesanje dobro odradjuje taj posao. cizme su vec dooobro poderane od asvalta, a nisko teziste mu omogucava toliko dobru upravljivost u krivine. rekao sam da Zekonja dosta dobro lezi u krivine a za Bembaru mogu reci da savrseno lezi! svaki cigo svoga konja hvali, ali ja imam 2 konja ali stvarno boljega moram nahvalit. njemu su servisi na:

1000, 10000, 20000, 30000, 50000,... a necete mi vjerovat, prvi servis sam platio svega 63€! normalne voznje, na otvorenom, mi trosi oko 6.5/100 a malo zesce voznje... bogami necete moc 200km proc a da se ne prepanete ocete li stic na zeljeno mjesto.

mislim da jeste malo prejaka cijena ali definitivno se dobije kvalitet kakav, bar ja, do sad nisam imao prilike da vozim.

 

p.s. neko rece prije da vozaci BMW motora voze kulturnije od japanaca.... hehe, statistika zna ponekad da prevari ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

Motoholiću, al' si ispizdeo :)

 

Da ti ja nesto kazem: NE POZNAJEM COVEKA koji kada vidi 1200GS ili 1200GSA ne kaze: jebote kako je dobar, kao sto ne poznajem coveka kome je cilj da vozi takav tip motora, a da ga ne bi kupio da ima lovu.

 

Mogu ja da kenjam da se ducati kvari, da je to italijansko govno, da samo lepo izgleda, da bi ga osisao svaki japanac....mogu da kenjam i da je ferrari kanta koja ima pola delova od fiata (F360 ima polugice za migavce iz FIAT Pande...) i da njegovo odrzavanje kosta $1 po milji i da treba mu menjam kvacilo na 1000km i da su budale oni koji daju 300.000 necega za parce plastike (ili kevlara) i sta ti ja znam jos....ali da mogu sebi da priustim..pitaj me... ;)

 

99,99% ljudi bi vozilo taj tvoj motor a osmeh im se sa lica ne bi skinuo ni kad umru.

 

Tako da...idi vise na spavanje...2 ujutru je kod tebe :)

E stvarno si kompleksas ;D.Pa moze djubre da kosta koliko god hoce, i moze svako da umire za njime , i moze da ostavlja kakav god hoce utisak na okolinu ja biram uvek kvalitet i performanse, cak da imam i milione nedam ih.

Od gore tri navedena modela Sokolu ide moj glas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

a sto kazete da se malo i ja ubacim u ovu pricu? eto, uzeh Bembaru pa se osjecam kompetentnim za ovu raspravu ;D

dakle, vozio sam, a i dalje ga vozim, Z750 i totalno sam prezadovljan(bio) njime dok nisam doveo Bembaru i okusio i to cudo.

no, da malo rezimiram.

Z750(ilitiga japanc) je motor koji ima 210 kg i 110ks, ali kad se odvrne gas preko 7000rpm motor totalno poludi.. obara se savrseno i totalno lagano, a lezi u krivine dosta dobro. potrosnja mu je oko 5.5/100km i nema ABS, podesavanje vjesanja, telever/duolever itd itd... kosta 6.500€. servis su bili na:

1000, 6000, 12000, 24000. nista se do sad nije kvarilo a bogami je dosta toga prosao. nije se stedjelo u obrtajima. kvalitetan motor.

 

Bembara(njemac jeli) je motorce od 250kg, 167ks, i kao svaka 1000rka pa +, vrlo dobro vata i pri malim obrtajima. da ne pominjem u sta prerasta ovo cudoviste vec od 5000rpm pa navise. za ovoliko cudoviste mislio sam da ce obaranje malo teze ici - al pogodite sto se desilo? prevario sam se! obaranje je totalno normalno, kao da sam zalijeze u krivinu kad mu dolazi u susret! kad se vec jednom udje u krivinu, nema vise onog cudnog gibanja motora i igranja po putu... izgleda da vjesanje dobro odradjuje taj posao. cizme su vec dooobro poderane od asvalta, a nisko teziste mu omogucava toliko dobru upravljivost u krivine. rekao sam da Zekonja dosta dobro lezi u krivine a za Bembaru mogu reci da savrseno lezi! svaki cigo svoga konja hvali, ali ja imam 2 konja ali stvarno boljega moram nahvalit. njemu su servisi na:

1000, 10000, 20000, 30000, 50000,... a necete mi vjerovat, prvi servis sam platio svega 63€! normalne voznje, na otvorenom, mi trosi oko 6.5/100 a malo zesce voznje... bogami necete moc 200km proc a da se ne prepanete ocete li stic na zeljeno mjesto.

mislim da jeste malo prejaka cijena ali definitivno se dobije kvalitet kakav, bar ja, do sad nisam imao prilike da vozim.

 

p.s. neko rece prije da vozaci BMW motora voze kulturnije od japanaca.... hehe, statistika zna ponekad da prevari ;)

Veci sokole moj, moram da ti odgovorim koju.

Malo mesas dva razlicita tipa motora.

Z 750 je izuzetno jeftin i pristupacan motor skoro svima.Motor koji osim sto ima ubrizgavanje nema nijednu naprednu tehniku na sebi, tako da nije posteno da ga poredis sa jednim BMW-om kakvog posedujes.Dakle BMW je mnogo moderniji napredniji i po samoj klasi skuplji od Z-a.

Mislim da bi realno poredjenje bilo kada bi posedovao i neku od velikih japanskih zveri pa bi onda voleo da cujem tvoj objektivan utisak.

Pozdrav i ne zameri ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2245 postova
  • Lokacija: Beograd

Motoholiću, al' si ispizdeo :)

 

Da ti ja nesto kazem: NE POZNAJEM COVEKA koji kada vidi 1200GS ili 1200GSA ne kaze: jebote kako je dobar, kao sto ne poznajem coveka kome je cilj da vozi takav tip motora, a da ga ne bi kupio da ima lovu.

 

Mogu ja da kenjam da se ducati kvari, da je to italijansko govno, da samo lepo izgleda, da bi ga osisao svaki japanac....mogu da kenjam i da je ferrari kanta koja ima pola delova od fiata (F360 ima polugice za migavce iz FIAT Pande...) i da njegovo odrzavanje kosta $1 po milji i da treba mu menjam kvacilo na 1000km i da su budale oni koji daju 300.000 necega za parce plastike (ili kevlara) i sta ti ja znam jos....ali da mogu sebi da priustim..pitaj me... ;)

 

99,99% ljudi bi vozilo taj tvoj motor a osmeh im se sa lica ne bi skinuo ni kad umru.

 

Tako da...idi vise na spavanje...2 ujutru je kod tebe :)

E stvarno si kompleksas ;D.Pa moze djubre da kosta koliko god hoce, i moze svako da umire za njime , i moze da ostavlja kakav god hoce utisak na okolinu ja biram uvek kvalitet i performanse, cak da imam i milione nedam ih.

Od gore tri navedena modela Sokolu ide moj glas

 

jebes ga, ja sam od onih koji prevoze kupuju vise srcem a manje mozgom. Da nije tako, kupio bih lepo novu skodu oktaviu i dobio najvise za ulozen novac. Ovako vozim alfu, al' mi bar srce puno kad u nju sednem. Strom je sasvim slucajno uleteo u klub: najvise dobijes za pare koje das. Ja sam ga kupio zato sto mi se svidja i kupio bih ga i da kosta 30% vise.

Nisu retke stvari u zivotu koje kostaju vise samo zato sto ti srce zaigra kad ih vidis a da to nema nekog logicnog objasnjenja jer su, kad se sve uzme u obzir, losije od drugih. Bitno je samo, da to sto das vise da bi zadovoljio neznamnijasta kod sebe, mozes novcano da kompenzujes.

Znas kako se kaze: gušti su gušti...zato ih i plaćamo

 

Tako da je totalno glupo da raspravljamo o ovome. Obelixu istu kolicinu zadovljstva pravi ZX12 kao Vecem ovaj njegov BMW ili tebi taj raspali TDM  ;D

Sva sreca pa nismo svi isti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

Ceo svet je jedno veliko stado i sto kaze narodna poslovica dok bude ovce bice i vune .Mi sirotani jedni sto nemamo para i da ocemo nemozemo da budemo deo stada.Vuk kad bira birta najkrupnije primerke za klanje a mi sto nemamo para i da ocemo nekako se ne ulapamo tu mislim u to stado. Valjda cu i ja da imam nekad para da kupim dva japanca nova a to tada moracemo da trpimo ove nadobudene sto mogu i stalno potenciraju to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

Motoholiću, al' si ispizdeo :)

 

Da ti ja nesto kazem: NE POZNAJEM COVEKA koji kada vidi 1200GS ili 1200GSA ne kaze: jebote kako je dobar, kao sto ne poznajem coveka kome je cilj da vozi takav tip motora, a da ga ne bi kupio da ima lovu.

 

Mogu ja da kenjam da se ducati kvari, da je to italijansko govno, da samo lepo izgleda, da bi ga osisao svaki japanac....mogu da kenjam i da je ferrari kanta koja ima pola delova od fiata (F360 ima polugice za migavce iz FIAT Pande...) i da njegovo odrzavanje kosta $1 po milji i da treba mu menjam kvacilo na 1000km i da su budale oni koji daju 300.000 necega za parce plastike (ili kevlara) i sta ti ja znam jos....ali da mogu sebi da priustim..pitaj me... ;)

 

99,99% ljudi bi vozilo taj tvoj motor a osmeh im se sa lica ne bi skinuo ni kad umru.

 

Tako da...idi vise na spavanje...2 ujutru je kod tebe :)

E stvarno si kompleksas ;D.Pa moze djubre da kosta koliko god hoce, i moze svako da umire za njime , i moze da ostavlja kakav god hoce utisak na okolinu ja biram uvek kvalitet i performanse, cak da imam i milione nedam ih.

Od gore tri navedena modela Sokolu ide moj glas

 

jebes ga, ja sam od onih koji prevoze kupuju vise srcem a manje mozgom. Da nije tako, kupio bih lepo novu skodu oktaviu i dobio najvise za ulozen novac. Ovako vozim alfu, al' mi bar srce puno kad u nju sednem. Strom je sasvim slucajno uleteo u klub: najvise dobijes za pare koje das. Ja sam ga kupio zato sto mi se svidja i kupio bih ga i da kosta 30% vise.

Nisu retke stvari u zivotu koje kostaju vise samo zato sto ti srce zaigra kad ih vidis a da to nema nekog logicnog objasnjenja jer su, kad se sve uzme u obzir, losije od drugih. Bitno je samo, da to sto das vise da bi zadovoljio neznamnijasta kod sebe, mozes novcano da kompenzujes.

Znas kako se kaze: gušti su gušti...zato ih i plaćamo

 

Tako da je totalno glupo da raspravljamo o ovome. Obelixu istu kolicinu zadovljstva pravi ZX12 kao Vecem ovaj njegov BMW ili tebi taj raspali TDM  ;D

Sva sreca pa nismo svi isti

Samo se ti srecno navozaj sa Alfom da si ti meni ziv i zdrav ;)Naravno da svako voli ono sto voli, ali ti najvise volis da je to skupo ;D

Skuterasu ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova

Istina da Z i K1200 nisu u istoj klasi ali evo u testu je uporedjen sa ZZRom i Busom i dobio je. Njemci u dosta slucajeva kada su njihovi motori/automobili u pitanju nisu objektivni ali u ovom slucaju je sve onako kako bih i ja poslozio :)

 

BMW je brzi od njih na stazi, udobniji i samim tim brzi na duze pruge (izuzimajuci mozda autoput), jedino gdje su ovi bolji je drag, a ko kupuje sportturera za drag osim blesavi Ameri?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1779 postova
  • Lokacija: Nis- Bliski istok

"Teškaši" su odmjerili snagu ( MOTORRAD ) i izgleda da niko nije previše zadovoljan  ;D

 

http:

[/img]

Gledam ovu listu i vidim da je suzuki bolji u skoro svim merenjima a BMW  ga pobedio.Ovo mora da je neko sa forum apodmetnuo nesto kao skrivena kamera.Ajde neka mi neko pametan kaze ako je BMV toliko bolji sto ga ne vozi Stoner ili mozda Rossi pogotovu .Ako Rossi slucajno dodje do ovih podataka garant ce da uzme BMW da povrati titulu.Alo bre ljudi pai na tarabi pise pi*ka pa je niko ne zaskace.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

diRRty, kako tebi da zamjerim junace nas mili :) ja sam samo uporedio japanca i njemca, kao sto se i pomenu` na topicu... e sad, jeli velika razlika u klasama jeste.. al reko eto da prokomentarisem kad vec imam prilike oba da "testiram" ;)

dane@, na tebe necu trosit previse rijeci... znas i sam kako se Kawa vozi, a mos mislit tek onda kako se Bembara spusta ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1777 postova
  • Lokacija: Sibir

diRRty, kako tebi da zamjerim junace nas mili :) ja sam samo uporedio japanca i njemca, kao sto se i pomenu` na topicu... e sad, jeli velika razlika u klasama jeste.. al reko eto da prokomentarisem kad vec imam prilike oba da "testiram" ;)

dane@, na tebe necu trosit previse rijeci... znas i sam kako se Kawa vozi, a mos mislit tek onda kako se Bembara spusta ;D

 

Hrani kera da te ujede...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In Mud We Trust, 1918 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: 950ADV

@ Profa

Prelazim u ilegalu.

Farbach je napustio forum, pa su ga bacili u kantu za djubre.

To sve ne znaci da je K 1200 bolji od ZX14. Samo ovde je to anatemisano.

Do pojave liberalnije uprave - smrt fashizmu.

Over and out.

 

Zasto u ilegalu ? zato sto svi nisu proglasili ZX14 boljim !?! tebi je bolji, nekome drugom k1200 i to je to ! ljudi, sta je vama ? ni meni se ne svidja k1200 pa ga ne branim, to nije tip motora koji volim i sta sad treba da se mrzimo sto ti vozis kawu a ja bmw ??? kakva glupost !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja