Jump to content

Moto Zajednica

Prvi motor?

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Poštovani bajkeri,

 

Jedna od najgorih stvari je kada čovek nešto hoće, a ni sam ne zna šta. Uostalom, zato je ovo i svaka peta tema u ovom odeljku, a opet svaka je priča za sebe. Da sam se ovoliko dvoumio i premišljao oko kupovine bilo kog auta, verovatno bi i dan danas išao peške. Zato ću umeti da cenim svaki vaš komentar, koji će mi nadam se pomoći da rešim zagonetku oko toga koji mi motor odgovara.

 

Elem, imam 26 godina (još malo), oko 190 cm i oko 105 kg, vrlo korpulentnih ramena i ledja i malo pivskog stomaka. Za A ću polagati za neki dan. Motorom u principu znam da upravljam. Kao mali (11 godina) sam sa Apencom iskliznuo sa puta, tako da znam i kako je bajno padati. Tada sam bio lagan i išao ne brže od 30kmh, tako da sam prošao sa ogrebotinama. Danas to verovatno ne bi bio slučaj. Motor su potom prodali. Ja prešao na bajs. Sa 25 vozikao malo skuter od 50 i 150 ccm i sada polažem na čoperu od 150ccm. Dakle kao što napisah znam da upravljam motorom, situaciono i vozačko iskustvo nikakvo, sa tendencijom da vrlo lako može da se desi da on upravlja samnom. Ruka na gasu je vrlo laka, pojma o brzini često nemam i ne bojim se brze vožnje, čak sam i na prvom času van poligona nesvesno prelazio debelo preko ograničenja u naselju.

 

Dugo razmišljam šta da pazarim ili uvezem po zimskim cenama. Šta vi mislite?

  • Potreban mi je motor da se vozikam po gradu i oko grada, kad sam dokon (par dana mesečno),

  • Godište i marka nisu bitni, mada bi najradije Japanca ili Italijana, nisam baš naklonjen Kinezima.
  • Tipovi dolaze u obzir enduro, sport, možda čoper,
  • Kubikaža i konjaža mi nije bitna, osim što imam problem sa kočnicom u glavi, pa ne bi valjalo da to bude neka zver dok se ne priviknem i ne steknem iskustvo, jer ja to ne umem polako,
  • Bitno mi je da je motor udoban, ne zanima me da li sa strane deluje kao da sam seo na trotinet, bitno mi je kako se osećam i kako mi leži.
  • Da prašta greške,
  • Da ima solidan zvuk, ne električna kosilica,
  • Suvozač retko.

Sa ekonomske strane:

 

  • Ne bi da se bratimim sa pumpadžijama (do 6l/100 km),
  • Sto se cene tiče, išao bi na što manje, pa kasnije da uzmem nešto novo. Prema sadašnjim potrebama, ne bih da ga platim više od 1000-1500E, za dve sezone bi ga se verovatno oslobodio.

Meni su favoriti ranije bili Y diverzion i Kawa zx400, ali mi se čini da prvom nisam dorastao, a da mi drugi (koji mi se najviše sviđa) neće biti udoban i prijatan za vožnju, jer mi deluje da je za patuljke.

 

Bonus pitanje: Šta su ona creva na Kawi zx400 sa rezervara prema napred, tj šta ono hladi?

 

Toliko od mene, ako sam šta ispustio, podsetite me.

 

Pozdrav i hvala unapred. Radovan

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7068 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ta creva na Kawi ne sluze za hladjenje nego sprovode vazduh prema usisu (airboxu).

Bicu malo pristrasan i ponudicu ti moj motor koji je na prodaju, i mislim da se uklapa u tvoje zahteve, pogledaj moj oglas na forumu

Suzuki RF 400 R

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

ta creva na Kawi ne sluze za hladjenje nego sprovode vazduh prema usisu (airboxu).

Bicu malo pristrasan i ponudicu ti moj motor koji je na prodaju, i mislim da se uklapa u tvoje zahteve, pogledaj moj oglas na forumu

Suzuki RF 400 R

 

Ok, hvala na oba odgovora. Tvoj motor sam pogledao, mogu ti reći da jako lepo izgleda. Uzeo u razmatranje, da vidim da li još ko ima šta da doda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 439 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: Piaggio Beverly Sport Touring 350

Prvo preporuka za kolegin motor. Najbolje je da kupis od nekoga sa foruma, a narucito od coveka sa tolikim stazom koga svi poznaju, plus jako lepo izgleda, a sam model, mislim da se uklapa u tvoje potrebe!

 

Ja nemam neko preterano iskustvo sa vecim motorima, pre ovog sad vozio sam jace i slabije skutere, ali sam siguran da je KLE jedan od izbora koje bi itekako trebao da razmotris. Neki kazu da su kocnice na KLEu problem, ali u principu je sve stvar navike, a s obzirom da ti je prvi motor kao i meni, kocice ti vrlo dobro, jer ce ti isto tako biti i brz, sto gledano iz sveta motora, i nije. ali je dobra opcija za nase puteve, i prasta greske, kad ti garantujem!. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova

Prvo preporuka za kolegin motor. Najbolje je da kupis od nekoga sa foruma, a narucito od coveka sa tolikim stazom koga svi poznaju, plus jako lepo izgleda, a sam model, mislim da se uklapa u tvoje potrebe!

 

Ja nemam neko preterano iskustvo sa vecim motorima, pre ovog sad vozio sam jace i slabije skutere, ali sam siguran da je KLE jedan od izbora koje bi itekako trebao da razmotris. Neki kazu da su kocnice na KLEu problem, ali u principu je sve stvar navike, a s obzirom da ti je prvi motor kao i meni, kocice ti vrlo dobro, jer ce ti isto tako biti i brz, sto gledano iz sveta motora, i nije. ali je dobra opcija za nase puteve, i prasta greske, kad ti garantujem!. :)

 

Ok, hvala Adlere.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1360 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Da se nadovežem na kolegu Adlera - nećeš pogrešiti ako se odlučiš za KLE-a: dva cilindra ipak dopuštaju malo redje menjanje brzina, nema preteranu snagu, dovoljno je visok da imaš pregled preko automobila, upravljiv (težina mu, obzirom na tvoje gabarite, zadovoljava), troši ispod tvoje zacrtane granice, ima ih dosta u SR (ne bi trebalo da imaš problema oko nabavke delova) pa možeš naći primerak solidno očuvan u okviru spomenutog budžeta, ...

 

Ipak, ima i po neku manu a najveća mu je ta što nije Honda :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

@ Radovan85

 

Ma daaaj...Sto si njanja. :zbunjen: Tebi je 26 godina,190cm visok 105kg tezak,momcina i`po. :takoje: Odmah kupuj Hajabusu ili ZX14R sto si se stisno. :neznam: Budi Lav u srcu. :zdravo:

 

 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: 4 cilindra :-)))

@ Radovan85

 

Ma daaaj...Sto si njanja. :zbunjen: Tebi je 26 godina,190cm visok 105kg tezak,momcina i`po. :takoje: Odmah kupuj Hajabusu ili ZX14R sto si se stisno. :neznam: Budi Lav u srcu. :zdravo:

 

 

Čemu ovakvav post???Dečko očigledno ne troluje,il zahebava,već je prilično ok naveo sve sto bi mu odgovaralo i traži PAMETAN savet,a ti ako imaš da mu prodaš Hajabusu za 1000-1500E svaka čast.Ps:I stvarno kolegijalan savet,bolje ga odma rokni nečim...tek onako iz zezanja...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Kako svi imaju pravo na svoje misljenje i "pametne" savjete ne vidim razlog da bilo ko komentarise moje misljenje,a moj savjet se ne mora prihvatiti od strane postavljaca Teme. :neznam:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 805 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: ktm

Mogu samo da zamislim kako ce da se spakuje na Kle-a sa svojih 190cm i 105kg... Da bude udoban, da ne delujes na njemu kao da sedis na trotinetu, da prasta greske... Sa tvojom visinom i tezinom najbolje da gledas neku Afriku, Teneru, kasnije eventualno Stroma... On je malo skuplji jer ti je budzet za pocetak 1000-1500e... Najbolje da pogledas te motore pa na kom se osecas najbolje uzmes ;) Srecno!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Beograd,Blokovi
  • Motocikl: Afrika

POz drugar. I moj glas ide za Kawasakija kle 500. I meni je to bio prvi motor. Takodje su me mucila ista pitanja kao i tebe. Ja sam visok 190 i imam 95 kila pa i nije izgledao podamnom kao bajs. Ne trosi mnogo benzina. meni je trosio od 4,5 do 5 litara, to naravno ako ga ne cepas surovo u visoke obrtaje, vec normalne voznje. Registracija ti dodje oko 12 tak hiljadarki, nema nikakve elektronike da te zajebava, suva mehanika. Ima dosta rezervnih delova , svaki majstor zna da ga opravi. Sto bi se reklo prasta greske, dobar je kao prvi motor, sto ne znaci da ce te smoriti za nekoliko meseci kad udjes malo u stos, vec ce ti pruzati zadovoljstvo i kasnije. Do 4000 obrtaja je pitom ali posle toga postaje brzo zmijce. Lose strane su neudobno sediste, mada se i to resava, mozda premekana prednja viljuska i slabije kocnice ali se naviknes na to posle nekog vremena. Sve u svemu moz te sluzi 2 tri sezone za obuku i ucenje bez problema, pa posle sam biraj. Sto rece neko ovde na forumu prvi motor kupujes bilo koji, drugi motor biras sam. :moto3:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja