Jump to content

Moto Zajednica

Suzuki RF 400 R

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

1999 godiste, vlasnik, registrovan do marta 2013,

skroz dobro motorce, znaci lanac lancanici, gume, kocnice sve ok, bez ulaganja, pocetkom sezone dobio je nov regler (Joskin) i nove semeringe i ulje u viljuskama, servis uradjen pre polaska na more to jest pre 1500km menjano ulje, uljani filter i vazdusni filter.

mali je potrosac sa osrednjom voznjom potrosi 5 lit

jeftina registracija ispod 10.000din

idealno ko hoce osecaj velikih motora a za male pare,

inace je skoro indentican kao RF 600R ,sve mu pasira, sasija, tockovi, viljuske, plastike, gume napred 120 nazad 160, a masina mu je ista kao na Bandit 400 samo fabricki malo pojacana,

60KS, 4 cilindra, Finster auspuh-brutalan zvuk, ide preko 200km/h

BEZ ZAMENA, moze jedino Honda CB 500.

cena: 1700eur

evo par najnovijih fotki sa putovanja na more

Photo0264.jpg

Photo0136.jpg

Photo0190.jpg

Photo0258.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

video, probao... odlican motor za pocetnike, kako je napisao Biker-Boy u prvom postu "idealno ko hoce osecaj velikih motora a za male pare"

 

ko ga uzme nece pogresiti :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

video, probao... odlican motor za pocetnike, kako je napisao Biker-Boy u prvom postu "idealno ko hoce osecaj velikih motora a za male pare"

 

ko ga uzme nece pogresiti :takoje:

moze za pocetnike a moze i za iskusnije vozace, jer ova spravica kad u'vati zalet moze yebeno brzo da ide :D:moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

obavestenje za nestrpljive i zainteresovane kupce, motor je na prodaju do 19 marta 2013 godine, to jest do tada mu vazi registracija, a kad obnovim registraciju onda vise nije na prodaju, bar ne do kraja sezone :moto3::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

...u medjuvremenu promenjena prednja guma i danas produzena registracija, tako da je cena sad fixno fixirana na 1500eur ako se slucajno nadje neki baas bas ozbiljan kupac :D

pa ako ode ode, ako ne bice opet aktivna prodaja negde krajem leta kad se vratim sa putovanja na more :moto3: onda ce i cena biti podloznija manjim korekcijama :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 806 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Izgleda da nije popularan motor kod nas :(. Ja sam imao RF 600 i lepo sam se navozao, ostao mi je u lepom secanju. Lep motor i lepa cena, srecna prodaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

vecina ljudi se ukenja kad cuje RF400R, deluje im nepoznato, jer neznaju da on koristi proveren agregat od izuzetno popularnog modela "GSF400 Bandit" koji se proizvodio od 1989 pa do 1997 i odlicno se pokazao, takodje je isti agregat koristen i u modelu "GSXR 400" ,a sto se tice sasije potpuno je identicna sa jacim modelom RF600R, zato komotno mogu reci da je RF400R jedna od najglomaznijih 400-tki ikad :D

Tako da sam i ja na pocetku bio skeptican, ali kad sam se malo informisao skontao sam da je motor popularniji nego sto sam mislio :takoje:

Pre sam vozio Naked motor, i nedostaje mi, skontao sam da mi ne leze brzinci i sport-touring motori, hocu ponovo da se vratim na klasiku tj. najked :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Nemaš osjećaj brzine dok te vjetar propisno ne išamara :D

 

Inače u koju klasu spada RF 400-600-900, sport-touring?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

zanimljivo pitanje, ima i "R" i "F" u oznaci :D

ali kontam da je Sport-Tourer koji malko vise vuce na Sport, isto kao i Hondin VFR 750-800-1200, Kawasakijev ZZR 600-1100-1200....

Pa da, fali mi malo to samaranje vetra, mada, dobro dodju maska i oklop kad zahladi :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Nejasan mi je malo RF jer Suzuki je paralelno proizvodio i GSXR i GSXF, al mi se po svemu dosad čini da RF upada neđe između ta dva.

Vidiš a ja baš razmišljao da se prebacim na nešto oplastičeno, nego mislim da će mi nedostajati promaja :D

Da ti ne offujem oglas, pozdrav, da ga što sretnije prodaš :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 806 postova
  • Lokacija: Svuda po malo
  • Motocikl: Lep

Izvini za offtopic

 

RF ti je nesto kao ne znam... Honda CBR600F, vise je F defintivno nego R. Ali lep motor, lepo ide, i uzivo je mnogo lepsi nego na slikama, ja pre nego sto sam ga tada kupiom bio mi je cak malo i ruznjikav, medjutim uzivo kada sam ga video, druga prica :).

 

I ima jednu odlicnu stvar, pregradu tu u plastici, stavis dokumenta i uzivas :D

 

Zato i kazem, kod nas izgleda da nije bas popularan, vidim da dugo stoji. Ovaj je '99 godiste, lepo izgleda, ako je i u takvom stanju, a verujem da jeste, mislim da je ovo ok cena, a sam motor je skroz ok i ako su ga neki kod nas ispljuvali, moje licno iskustvo je bilo pozitivno i svih ljudi koje znam licno i koji su ga imali :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Izvini za offtopic

 

RF ti je nesto kao ne znam... Honda CBR600F, vise je F defintivno nego R. Ali lep motor, lepo ide, i uzivo je mnogo lepsi nego na slikama, ja pre nego sto sam ga tada kupiom bio mi je cak malo i ruznjikav, medjutim uzivo kada sam ga video, druga prica :).

 

I ima jednu odlicnu stvar, pregradu tu u plastici, stavis dokumenta i uzivas :D

 

Zato i kazem, kod nas izgleda da nije bas popularan, vidim da dugo stoji. Ovaj je '99 godiste, lepo izgleda, ako je i u takvom stanju, a verujem da jeste, mislim da je ovo ok cena, a sam motor je skroz ok i ako su ga neki kod nas ispljuvali, moje licno iskustvo je bilo pozitivno i svih ljudi koje znam licno i koji su ga imali :)

hehe, RF400 ima 2 pregrade, sa obe strane po jednu :nanana: to je i jedina razlika u plastikama izmedju RF400 i RF600, a sve ostalo je isto.

Nebih reko da nije popularan kod nas, ima ih dosta, vidjam ih cesto na moto susretima

p.s. ma nije frka za offtopic-arenje, bar mi je oglas cesce na vrhu :D:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7062 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Zaboravio si kilometrazu, cisto me zanima onako :). Lep motor :zdravo: Sta planiras sledece?

Mogu da se pohvalim da je moj motor jedan od retkih u Srbiji na kojem je STVARNA kilometraza, brojka je 88.700km , i namerno je nisam napisao jer se svi odma izbezume i pre nego sto vide i cuju motor, jer su navikli da u oglasima vidjaju motore od 20 godina sa predjenih 30-40 hiljada km , pa im je neshvatljivo da motor od 14 godina ima 88.000km sto je neka sasvim realna cifra ako se prelazi 6000km godisnje.

Mada lik koji ga je uvezao 2007 godine mi kaze da su mu podigli kilometrazu za 30.000km zbog jeftinije carine, a posto je na RF400 digitalan kilometar sat to se lako i brzo uradi, e sad, da li je to tacno ili nije to nemogu da garantujem. Ali ako nekom znaci mogu lako da je vratim na 40.000km :D al necu, svakako ce uskoro biti "NOV" kada predje magicnu granicu 100.000km pa se vrati na nulu ;)

Sledece planiram neki Naked, klasiku, svasta je u opticaju CB500,ER5,GS500,XJ600,Zephyr 550,Bandit 600...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2443 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...svako voli drugo, ja bih svog CB menjao SAMO zbog toga što je naked...Uglavnom vozim van grada i vetar mi jako smeta.

I razmišljao sam o ovom tvom, da ti ponudim da se đoramo ;) al mislim da bih više voleo da ako već menjam odem na 600-tku...

Meni je RF jedan od najlepših motora IKAD baš zbog tih škrga.

 

Što se tiče kilometraže, ja vrištim od smeha kad vidim da motor od 15 godina ima 30-40.000km...

Jednostavno, ne moguće da napraviš 2000km i manje po sezoni, ne znam kolko da si zauzet poslom i svim, 2000km napraviš dok trepneš...

Nikad ne gledam u kilometraže. Odeš, pogledaš, čuješ, ili valja ili ne valja, i svakako, ako ti odgovara kupiš, ako ne, hvala puno na vremenu doviđenja.

Šta da ljudi očekuju od motora od 15godina to je neverovatno. Ako hoćeš NOV motor onda idi kupi nov motor, ponesi pare i zakeraj. Moramo biti svesni da svaki motor za 15 godina mora da padne, čvrkne se, ispusti, pa čak i prokliza i sl. al ako se sve dobro poprovi može se to voziti i dalje bez problema. I svaki motor košta i ulaganja i delova, pa čak i nov. Na novom nema ulaganja prvih 5 godina, al će izgubiti 40% cene pa se svodi na isto...

 

Ovaj tvoj stvarno izgleda lepo, sretna prodaja. 1zdravo.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Takodje ne gledam kilometrazu nego stanje motora. Inace ja stvarno prelazim jako malo u sezoni, tako da npr. na skuteru za 7 godina napravio samo 12.000 km. Na gpz-u za 5 godina malo preko 10.000. Bikerboy ja bih gledao bandit 600 od gore navedenih :) a cini mi se da si u Kuli prosle godine rekao da ne mozes bez 4 cilindra zato si i uzeo rf400 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja