Jump to content

Moto Zajednica

Vespa NSU Prima 5 (Potreban Regler) HITNO

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova

Kao sto sam stavio u nazivu imam Vespu NSU prima 5, koju sam restauirao i nasao sve delove osim Reglera, pa me zanima gde on moze da se nadje i da li ga neko uopste prodaje ili da li moze da se napravi? Pa me zanima da li je neko ima slicna iskustva da me uputi sta da radim. 1aha.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Vespa je vespa, Prima je nesto sasvim drugo.

Tesko ces naci regler. Mozda se javi neko kome stoji bez potrebe. Ja sam pre 15 dana prodao celu masinu i menjac od prime. Dao decku koliko casti. Meni bi stajao A on ce ga iskoristiti. Mozda se javi neko i pomogne ti. Za zamenski regler me znam od cega bih ti preporucio. Mozda i od vespe odgovara samo treba izvode videti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Miša Pei ima u garaži neispravnu vespu primu 175ccm.

 

Ako neće da ti proda deo možeš bar da ga daš Joški da proba da napravi odgovarjući

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 97 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Vespa, Vespa, Vespa

Majstori kao sto pise u predhodnim postovima.

Nsu prima nije Vespa i stoga regler i delovi nepasu.

Delovi za primu skoro da i ne postoje. Jedina varijanta je naci donatora za male pare?!

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 914 postova
  • Motocikl: BMW R50/5

Nisam se bavio Primom, ali to je 4-ro taktna mašina od 175ccm, pretpostavljam ista ili slična kao NSU maxi, kod nas poznat kao Pretis. Regler je 99% isti, regulacija na - strani. Nevolja je samo što je i njih teško naći jer su mehanički, kontakti nagorevaju i td.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Nisam se bavio Primom, ali to je 4-ro taktna mašina od 175ccm, pretpostavljam ista ili slična kao NSU maxi, kod nas poznat kao Pretis. Regler je 99% isti, regulacija na - strani. Nevolja je samo što je i njih teško naći jer su mehanički, kontakti nagorevaju i td.

 

Nije, Prima je dvotaktna, a struja je potpuno različita, jer prima ima " Dinastart " - Kad pališ motor, dinama se ponaša kao anlaser, a kad se motor upali - počinje da radi kao dinama. Zbog toga Prima ima dva akumulatora od 6 volti .

 

nsuwiringdiagram.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Honda Shadow vt 1100 , Pannonia 250, NSU Prima 175, Tomos APN 6

Jeste da je bas stara tema ali mozda nekome pomogne u vezi resavanja problema sa reglerom za primu. Ja sam na moju stavio regler od traktora koji je imao dinamu ali nisam mogao nikako da dobijem zadovoljavajuce punjenje i tragajuci po forumima nadjem decka iz Valjeva koji se petlja sa elektronikom i zamolim ga da mi pomogne. On je ostavio regler od traktora ali je izvadio fabricku pobudu sa paljenja i onda je sve radilo kako treba i jos uvek radi. Ako bude nekome trebalo neka me kontaktira da prosledim broj telefona. Pozdrav 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja