Jump to content

Moto Zajednica

Skokovi napona na kinezu

Recommended Posts

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Imam kineza sa akumulatorom od 12V 4Ah, serijski. U zadnje vreme sam primetio da mi napon varira kada mu dajem gas. Resio sam se da vidim sta mu je, izmerio sam prekjuce napon i bio je 12,58V, prema propisima za taj akumulator je normalno sve izmedju 13,1V i 12,1V, posto mi u medjuvremenu prvo crkao relej anlasera, a zatim i danas jedno prednje kratko svetlo, odlucim se da izmerim napon. Na skinut akumulator napon iznosi 13,62V dok kad se vrati na instalaciju iznosi 13,54V a kada se da kontak iznosi 16,82V, dok sa upaljenim motorom, napon skace cak na 17,53V. Posto do sad nije imao nikakvi skokovi napona, sumjao sam na kratak spoj, medjutim posle merenja sam pozvao jednog komsiju koji studira elektrotehniku da mi pogleda ispravljivac napona, kao i alternatora. Ispostavilo se da je njihov rad sasvim ispravan.

Je li takav napon normalan, ili je mozda stradao akumulator ili ima neki problem na instalaciju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 333 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX600F '01

Regler definitivno... Imas coveka iz Temerina, kolega sa foruma Joska koji vrhunski pravi reglere, i to veoma povoljno, pa vidi sa njim... Posalji mu poruku pa vidi sa njim 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

...prema propisima za taj akumulator je normalno sve izmedju 13,1V i 12,1V,

 

Pre ce biti 13,9 - 14,4 ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

@ Stefan3595

 

Kako si proveravao kratak spoj? Merenjem struje akumulatora kad je motor ugasen ne moze da se proveri cela instalacija. Da bi kompletno proverio ima li kratkih spojeva na instalaciji, potrebno je da pogledas sve zice i konektore. Ja bih na tvom mestu poceo od anlasera, pa ispratio zicu preko releja do akumulatora. Minus pol anlasera je vezan na ram motora, sto je bezveze, pa sam to prevezao direktno (debelim) kablom do minusa akumulatora. Ako ni to ne pomaze, onda raspori buzire (prvo onaj ispod sedista, tu se zadrzava vlaga najvise), pa pogledaj zice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Nisam ja merio kratak spoj, to je uradio moj komsija sa ETF, a merili smo sa upaljen motor. Prvo sto smo pregledali napajanje anlasera, relej je bio probio na masi, a zatim i farove, ali nismo uspeli da nadjemo nikakav kratak spoj. Izgleda ipak da ce morati kod elektricara, posto mi se sad poceo da zuji aparat za zmigavce cim ih upalim, sta vise ne smem da vracam akumulator nazad dok ga ne oteram kod majstora, jer me strah da nesto jos ne pregori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja