Jump to content

Moto Zajednica

Ako moze pomoc?

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Motocikl: MZ ETZ250

Pozdrav forumasi...

 

Imam jedan problem.U pitanju je mzetz250, dakle desava mi se sledece.. kad ga vozim nije bitno koja je brzina (ustvari najcesce se to desava u 4. i 5.) i kad su obrtaji oko 3000 puknes ga po gasu motor kao da se "ugasi", a zatim "upali" i onda vuce kao lud 0zbunjen.gif...

Ako neko zna o cemu se radi bicu mu zahvalan da mi kaze :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

Имао сам сличан проблем, мени се дешавало приликом првог јутарњег паљења, као да је имао кнедлу да прогута. Решио сам га некако половично и случајно: испустио гориво из лончета, пустио ново и онда није било проблема. Делимично решава проблем да не дозволиш да ти гориво дуго остане у лончету, што ће рећи, немој преко ноћи завртати славиницу.

Додуше, ово моје није цваја, ал можда ти нешто помогне.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Kv-Bg
  • Motocikl: Kawasaki er6-n

Slazem se sa balavurdom...Isti problem sam imao samo sto meni nije hteo uopste da vuce, samo je radio na leru...produvao malo i sredjeno...tako da probaj ne kosta te nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

podesi paljenje na 2.5-3mm pre gmt, da ima vode u lončetu nebi radio.. :) meni je taj problem bio na 3.500rpm, kao da se udavi pa odjednom povuče.. ;) podesio pred paljenje i radi! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: versys 650

podesi paljenje na 2.5-3mm pre gmt, da ima vode u lončetu nebi radio.. :) meni je taj problem bio na 3.500rpm, kao da se udavi pa odjednom povuče.. ;) podesio pred paljenje i radi! :)

 

Ајд сад ја да поставим питање (извињавам се на офф-у): да ли ово некако може да се уради на машини са ЦДИ-ем и како?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 371 postova
  • Lokacija: Loznica,Srbija
  • Motocikl: MZ ETZ 251

Pozdrav forumasi...

 

Imam jedan problem.U pitanju je mzetz250, dakle desava mi se sledece.. kad ga vozim nije bitno koja je brzina (ustvari najcesce se to desava u 4. i 5.) i kad su obrtaji oko 3000...

Moje laičko mišljenje je da su to jako mali obrtaji za 4. i 5. stepen prenosa. Stariji me naučiše da mz ''oće da se zavrće'' - mislim da si ga malo ugušio. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Motocikl: MZ ETZ250

Pozdrav forumasi...

 

Imam jedan problem.U pitanju je mzetz250, dakle desava mi se sledece.. kad ga vozim nije bitno koja je brzina (ustvari najcesce se to desava u 4. i 5.) i kad su obrtaji oko 3000...

Moje laičko mišljenje je da su to jako mali obrtaji za 4. i 5. stepen prenosa. Stariji me naučiše da mz ''oće da se zavrće'' - mislim da si ga malo ugušio. ;)

 

Nije u tom problem, u ovom je kao sto je sumi rekao : " podesi paljenje na 2.5-3mm pre gmt, da ima vode u lončetu nebi radio.. :) meni je taj problem bio na 3.500rpm, kao da se udavi pa odjednom povuče.. ;) podesio pred paljenje i radi! :) "

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Motocikl: MZ ETZ250

podesi paljenje na 2.5-3mm pre gmt, da ima vode u lončetu nebi radio.. :) meni je taj problem bio na 3.500rpm, kao da se udavi pa odjednom povuče.. ;) podesio pred paljenje i radi! :)

 

Da sad ne otvaram novu temu, zanima me da li svi modeli mz-ova imaju platine ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Motocikl: MZ ETZ250

mislim da etz 150 nema al :neznam:

 

 

 

Ja imam etz250 i danas sam skidao onaj dekl sa strane i valjda nisam lud ili slijep uglavnom platina nema. 0staa2.gif Pa me sad bas zanima da li svi modeli imaju, ili ne ?0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4129 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

NEmaju!!! ima etz modela sa beskontaktnim paljenjem!! (FABRICKI) 0takoje.gif0takoje.gif

 

Ako nemas platine onda je problem u tom paljenju, Razzor, ima slican problem na etz 150.. 1zvizduk.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Motocikl: MZ ETZ250

NEmaju!!! ima etz modela sa beskontaktnim paljenjem!! (FABRICKI) 0takoje.gif0takoje.gif

 

Ako nemas platine onda je problem u tom paljenju, Razzor, ima slican problem na etz 150.. 1zvizduk.gif

 

Pa kako da uklonim taj problem na ovom paljenju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

mislim da etz 150 nema al :neznam:

 

 

 

Ja imam etz250 i danas sam skidao onaj dekl sa strane i valjda nisam lud ili slijep uglavnom platina nema. 0staa2.gif Pa me sad bas zanima da li svi modeli imaju, ili ne ?0stabre.gif

Onda se problem resava sa 80 e ! Indikator (pick-ap), ili mozda polovan za 40

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Motocikl: MZ ETZ250

mislim da etz 150 nema al :neznam:

 

 

 

Ja imam etz250 i danas sam skidao onaj dekl sa strane i valjda nisam lud ili slijep uglavnom platina nema. 0staa2.gif Pa me sad bas zanima da li svi modeli imaju, ili ne ?0stabre.gif

Onda se problem resava sa 80 e ! Indikator (pick-ap), ili mozda polovan za 40

 

De moze to da se nabavi/naruci? 1ups.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 29 postova

da na bih otvarao novu temu, pitao bih u ovoj. Imam slican problem. Elem, generalno tesko pali (svecica i akumulator su novi), pri pokretanju se gasi tako da moram da isturiram da se ne bi ugasio i na kraju kad ga vozim gasi se u cetvrtoj i petoj kad dodjem do 3500-4000 obrtaja. Kad se ugasi, resenje je da malo sacekam pa da ga upalim (nece odmah da upali) i da ga drzim na nizim obrtajima. Pretpostavljam da je karburator u pitanju?? ali sta i kako?? Znam da je tesko sad reci nesto tek tako ali posto ga sam popravljam dobro bi mi dosao neki savet. Inace vec sam mu rastavljao karb, da vidim da li je prljav i da li je plovak u redu, vratio, ali nista se nije promenilo.

 

Hvala i na citanju ove poduze poruke a svakako i na odgovoru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja