Jump to content

Moto Zajednica

Plastike za farbanje

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Qingqi Supermoto 125

Zelim da prefarbam plastike od sprint apolla jer kad sam pao malo sam zgulio desnu plastiku i isla je kod plasticara na popravku. Vide se bledi tragovi dopunjavanja plastikom, ruzno izgleda pa sam resio da prefarbam. Postoji problem. Plastika je polipropilen (PP plastika) kao na kros motorima, dakle ofarbana u procesu proizvodnje, tj izlivanja. Potreban mi je poseban prajmer za ovu vrstu plastike. Citao sam po internetu da SIKKENS proizvodi prajmer ovog tima i da mu je oznaka 2K-PP. Da li neko zna gde mogu da kupim taj, ili neki drugi, ili neko da mi nabavi i posalje brzom postom. Hvala unapred. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Trebalo bi bilo koji prajmer za plastiku da ti zavrsi posao.. Ne bi trebala da se skida boja posle farbanja.. Ofarbao sam vise takvih blatobrana. Cak i 2 svoja. Sve stvoji kao prvog dana.. Takodje se niko nije zalio da mu je otpala boja. Barem ne za sad :D:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Potvrđujem kolega SmokeS.

 

Ti kad ga ofarbaš može samo plastika da otpadne sa motora, ali boja ostaje.

 

Bio si u pravu za onaj lak, kroz kakvo trnje i šiblje se provačismo, samo dobro pranje i sjaj je kao prvog dana.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Potvrđujem kolega SmokeS.

 

Ti kad ga ofarbaš može samo plastika da otpadne sa motora, ali boja ostaje.

 

Bio si u pravu za onaj lak, kroz kakvo trnje i šiblje se provačismo, samo dobro pranje i sjaj je kao prvog dana.

 

Ha ha :D

 

Kvalitetan lak i nema da brines :takoje:

Ima da sija jos duuuugo :)

Da smo stavili keramik lak, da vidis tek sta to trpi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar
  • Motocikl: KTM 990 Adventure

smokes druze daj neki kontakt, pa da ti obajasnim sta bih uradio, vidim da si majstor pravi

Ili se ti javi pa da se dogovorimo 065 81 41 000 Marence

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 70 postova
  • Motocikl: Kawasaki KLX 650 C

Trebalo bi bilo koji prajmer za plastiku da ti zavrsi posao.. Ne bi trebala da se skida boja posle farbanja.. Ofarbao sam vise takvih blatobrana. Cak i 2 svoja. Sve stvoji kao prvog dana.. Takodje se niko nije zalio da mu je otpala boja. Barem ne za sad :D:zdravo:

Znaci moze i Heliosov prajmer ,da li je potrebmo pre prajmera finom vodenom smirglom malo zamatirati povrsinu ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 405 postova
  • Lokacija: Beograd - Vozdovac
  • Motocikl: Africa Twin rd04

Trebalo bi bilo koji prajmer za plastiku da ti zavrsi posao.. Ne bi trebala da se skida boja posle farbanja.. Ofarbao sam vise takvih blatobrana. Cak i 2 svoja. Sve stvoji kao prvog dana.. Takodje se niko nije zalio da mu je otpala boja. Barem ne za sad :D:zdravo:

Znaci moze i Heliosov prajmer ,da li je potrebmo pre prajmera finom vodenom smirglom malo zamatirati povrsinu ?

 

Kupis bilo koji prajmer u spreju i nema da brines.

Mada, ako radis pro, onda imas prajmer za svaku plastiku. Tipa za abs, pp itd.. Ako ne znas koja ti je plastika, uzmes univerzalan prajmer i teras.. Nisam siguran da ima prajmer u spreju posebno za abs, pp... Znam da ima univerzalan...

 

Trebalo bi da svaka plastika ima svoju oznaku, utisnutu iza.. Pa po tome mozes da saznas koja je ;)

 

Pre farbanja/nanosenja prajmera, povrsina mora biti izmatirana sa vodenom smirglom 800/1000. I to gledaj detaljno da se uradi. Znaci da se plastika ne sjaji nigde kada se osusi posle vodene smirgle.

Prajmer se nanosi u tanjem sloju, samo da pokrijes povrsinu. Nikako da se naliva...

Takodje ne sme da presusi!! Najbolje da sacekas da malo zasusi, da nestanu one "vodene fleke" i odma boja... Ne sme duze da stoji od 10-15min... Mnogi ovo sve ne znaju pa imaju probleme..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja