Jump to content

Moto Zajednica

Prigušivač za auspuh

Recommended Posts

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki SV650n

Gde da napravim/nabavim prigušivač za auspuh? Prethodni vlasnik je stavio neki custom izduv koji urla ko blesav. Priznajem da mi je bio interesantno prvih nedelju dana, al sad već počinje da smara :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Sigurno ćeš dobiti i "upotrebljiviji" odgovor, ali jedna moja prethodna CBR (600 F2) je kod mene stigla sa skroz šupljim loncem. Kao što si i sam rekao, zvuk je bio super - kada prođe pored tebe. Ali ako moraš da ga voziš, i to malo duže vreme, i tako iz dana u dan - smori.

 

Definitivno sam shvatio da nešto mora da se uradi kada sam od Beograda otišao za Zaječar. Par sati vožnje me je ubedilo...

 

Da skratim priču, svratio sam kod sestrića i žalio mu se da ću da ogluvim, a tu mu je bio ortak koji ima auto-mehaničarski servis.

Pozvao me je u servis da vidimo šta možemo da uradimo...

 

Bilo je to pre 10tak godina, ali sećam se da se popeo na neki krov od pomoćne zgrade, uzeo (valjda)zadnji lonac od neke bembare (auta), isekao oklop i izvadio prigušivač.

 

Skinuo je pop-nitne sa mog šupljeg lonca, skinuo ga sa grane i - ubacio prigušivač koji je legao kao guza na nošu!

 

Posto nisam mogao da verujem kako je leg'o! Ko da je pravljen za moj izduv! Zavario ga je sa "donje" strane, stavio (valjda) staklenu vunu ili šta već, zatvorio izduv, namontirao ga i - bila je to muzika za uši...

 

I dalje je bio mnogo lep zvuk, ali mnogo tiši i prijatniji za uvo...

 

Eto, čisto ideja... :neznam:

 

Pozz

 

P.s. - ako si blizu Zaječara - mogu da ti dam Cakijev broj telefona... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja