Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa Canon Powr Shot A70

Recommended Posts

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3485 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Bez obzira na malu rezoluciju i još neka ograničenja ovaj apara mi je u većini slučajeva završavao posao (uglavnom fotografije sa putovanja motorom).

Međutim u poslednjih desetak dana javlja se problem da su osvetljeni delovi fotografije potpuno prešli u roze boju i da na tim delovima uopšte nema detalja ("pregorelo")?!

Ugalvnom koristim automatski balans belog i "auto" mod, mada povremeno vršim i korekcije.

Pokušao sam da koristim druge modove, pokušao podešavanja međutim bez rezultata. Ono što je interesantno je da bude u istoj seriji nekoliko dobrih fotografija a zatim potpuno neupotrebljivih

Evo par tipičnih fotografia sa ovom pojavom:

 

C414372D-7C11-4A4F-AB49-E10A64BA29AB_thumb.jpg

 

0036EE46-E454-3F48-B712-EC821A547F71_thumb.jpg

 

F450AD4A-4294-A04E-9AA3-35D6D2F31756_thumb.jpg

 

(Powered by frubar.net)

Zna li neko koji je uzrok ove pojave i kako može da se reši problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 131 postova
  • Lokacija: Srbistan.
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F koji je na prodaju.

Imao sam Kenona prvi digitalac lepo me je sluzio medjutim posle nekog vremena, par godina, slican problem mutna slika mesa boje...... na kraju samo crno sve. Odneo ga u Pancevo global foto gde sam ga i kupio i kazu riknuo taj cip koji prihvata svetlo sliku..... opravka bila oko 50 e(zamena cipa) a aparat ne vredi toliko :( Posle sam opet kupio Kenona i radi super pored peska vode i svega i svacega hahaha Znaci vidi kolika mu je cena i da li vredi da se popravlja, ako ne kupuj nov.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 718 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Pazi sad:

Nadjes ovlasceni servis, ima u Beogradu, i lepo objasnis u cemu je problem. Ako pokusaju nesto da vrdaju prica je sledeca:

Svi fotoaparati sa tim cipom imaju fabricku gresku i njihova popravka je bespaltna, u ovlscenom servisu.

Kod mene je bio malo drugaciji slucaj. Pojavile su se neke linije i posle nekog vremena slika je nestala, sve je prekrio mrak :)

Naravno sredjeno u servisu. Ipak ja sam malo zakasnio sa tim, jer je tom procesoru trebalo dugo vremena da crkne, tako da su drugari koji su imali taj problem pre mene dobili nove fotoaparate (S2 ili tako nesto,) dok je na mom samo zamenjen cip.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

^ Tako nekako. U svakom slučaju RIP senzor. :)

 

Pozovi BG elektronik i proveri da li tvoj A70 nosi taj falični sony-jev senzor. Ako je model na spisku, popravka je džaba. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja