Jump to content

Moto Zajednica

Dobar dan, ja sam ...

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova

Dobar dan.

 

U skladu sa pravilnikom foruma, da se ukratko predstavim.

Iz Beograda sam.

Ja sam osoba koja u ovom trenutku o motorima nema bas nikakvog pojma.

Upisah A kategoriju kao davni san pa sam ovde da se malo informisem o tome sta dalje kad je budem imala.

 

Nisam sklona preteranom "obelodanjivanju" sopstvene licnosti pa ako vas nesto konkretno interesuje, pitajte.

Radim, svaki dan od devet do pet.

Pasionirani sam ljubitelj borilackih vestina a trenutno vozim samo auto.

 

Veliki pozdrav svima

 

p.s. Posto ne mogu da otvorim temu u nekoj adekvatnijoj podgrupi, interesuju me informacije na temu koliko je godisnje u proseku potrebno izdvojiti novca na posedovanje dvotockasa (jasno mi je da to zavisi od dosta faktora, al da uzmemo npr. u obzir da nisu potrebne nikakve specijalne servisne akcije, samo registracija i neko najosnovnije odrzavanje) ? I da li je u tom smislu bolje kupiti polovni motor ili novi ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Pozdrav i dobro došla :zdravo:

 

Upravo otvaraš Pandorinu kutiju zvanu motociklizam.

 

Kao i svaki hobi ako dovoljno uđeš u njega uzeće ti sve novce iz džeba.

 

Gledaj, uči, pitaj forum uostalom služi za to.

 

Za polovno motorče bilo koje kategorije naked/enduro/skuter treba će ti barem 1500 eur da bi bilo u iole dobrom stanju da nebi provela više vremena kod majstora nego na drumu. Za opremu (kaciga, jakna, pantalone, cipele, rukavice) trebaće ti bar još 400 eur

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 376 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Dobro došla , i ja to trenutno radim odnosno gledam da pazarim nešto. što više gledaš to ti više para treba, ima makina da se raspametiš. Moj savet, nađi za početak neki skuter(što mlađi ili još bolje nov) može 125 cc pa lagano. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 376 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Dobro došla.

I ja sam na početku kao i ti. Što više gledam to mi više para treba.

Brzo odluči pazari pa na put. Srećno1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 376 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Dobro došla. I ja sam na početku kao i ti, gledam da pazarim nešto. I što više gledam to mi više para treba.

Brzo odluči, pa na put. Puno sreće i bezbednih kilometara1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Nigde ne bih da jurim ... jebro moj nick Damage Inc. govori dovoljno.

Vrlo sam sklona pravljenju stete.

Meni stvarno pada dovoljno finansijski sto moram da se brinem o automobilu, em registracije, em letnje gume, zimske gume, novi zakoni, novo ovo, ono .. a gorivo sve jeftinije svaki dan :D

A ne znam ni sta sa tim autom kad na posao idem sa gradskim bitangama jer gde da parkiram u centru grada a da to ne kosta.. pa se ja nesto mislim sa nekim motorcicem bi to sve izgledalo malo drugacije, ne znam samo kako se to uklapa u business elegance mada po meni kolege bas i ne pate od neke ubistvene elegancije.

 

Meni muke ne deluju slatko uopste .. jer mi je nekako jasno da se troskovi ne zavrsavaju sa pocetnim investicijama u vozilo, opremu .. ovo, ono .., nego tu tek pocinju registracije i sve vrlo slicne akcije koje prate i automobil u svom najboljem izdanju .. i tu ja vidim jednu veeeeeliku crnu rupu u mom buducem budzetu ono kao .. 4ever. I dok troskove odrzavanja "pristojnog" vozila mogu da fakturisem na roditelje sa A kategorijom na to mogu da zaboravim u potpunosti.

 

Ne bih da se zaletim u nesto, pa posle godinu dana bude, gde mi pamet bila, uostalom, strpljenje se svakako isplati kad su u pitanju komercijalne odluke.

 

Hvala na dobrodoslici :D

A vi sto imate slatke i druge muke, interesuje kako cete da ih resite, informisite nas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Eh, pa da, mogao i neki predlog .. marka, tip, svaki bitan parametar .. ja sam inicijalno zamislila da bilo koja start up investicija u moto inicijaciju ne bi trebalo da bude vise od nekih 2000 eura .. toliko sam spremna da izdvojim na samu masinu .. ajd da kazem do 200, 300 povrh kao neki maksimum.

Kupila sam novo auto pa sam se zajebala , pa ne bih da napravim istu gresku ponovo.

Jel to uopste ima smisla?

I da, kad je u pitanju osiguranje, jel to ima smisla? Neki kasko, nesto .. ?

Ne znam koliko je u takvim situcijama to uopste znacajno .. motoristi kad zaginu, uglavnom zaginu i to me malo plasi ruku na srce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Retko pišem u predstavljanjima, nick mi je bio zanimljiv (Metallica) pa rekoh da otvorim, dobrodošla :)

 

Računaj ovako, 250e MAX za polaganje, kacige možeš naći već od 40e nove, dok za nekih stotinak možeš naći solidnu. Motor možeš naći i za 1000e (registrovan, sređen), samo je pitanje šta želiš od motora. Evo konkretnih predloga, NAKED klasa (klasični, "goli" motori): Suzuki GS500 (oooodličan za početnike), u toj klasi su i Honda CB500 i Kawasaki ER5-N, oni imaju malo jaču cenu i može se reći da su bolji motori, mada ni sa Suzukijem nećeš pogrešiti, samo treba naći dobar primerak. Verujem da se može naći DOBAR Suzuki GS500 za 1200e. Kad pričamo o održavanju, nemoj da očekuješ da će to biti MNOGO jeftinije, dobre gume koštaju, registracija košta, zamena ulja na svakih par hiljada km i slično...

 

 

Što se tiče "zaginjavanja", jbg, to je ona loša strana, motociklisti su baš ugroženi ali možeš sebi znatno povećati šanse ako budeš primenjivala stvari rečene u ovoj temi (i sličnim):

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/2019-saveti-i-iskustva/

 

Takođe, kad počneš da voziš, gledaj da nađeš nekoga ko vozi duže vreme da te uputi, ipak je drugačije kad nešto uživo vidiš i probaš nego da čitaš.

 

 

Valjda sam pomogao nešto, može se reći da sam početnik, ovo mi je tek druga sezona al' ono, došlo mi da se raspišem, valjda sam rekao nešto korisno... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Andreja, thnx na svim savetima. Svaka informacija mi je dragocena.

Verovao ili ne, Metallica mi nije bila na kraj pameti kad sam se registrovala kao Damage, Inc. (mada izgleda da je podsvest odradila svoje :D)

Pa, realno, svakako bih volela da naletim na nekoga sa kime bih mogla da podelim neka konkretna iskustva .. al o tom potom, ima jos vremena.

Praksa i teorija nikad nisu jedno te isto.

 

Veliki pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prošao, 184 postova
  • Lokacija: Kotor Varoš (Republika Srpska)
  • Motocikl: Kawasaki Ninja 250R

Dobrodosla u biker zajednicu 1moto3.gif. Za gradske guzve preporuke su da kupis sebi skuter a medju skuterima su kinezi najbrojniji i pokazali se super u tim stvarima, onda Piaggio scoot-ovi imaju fin izbor i odlican kvalitet. Ali vidim da nisi bas neki Speedfighter za R-ove i nakede ili pak grijesim :D...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Spaske,

 

I ja mislim da je za grad najbolji neki skuter. Mada nije meni samo do gradske voznje, mislim nije mi gradske voznje ni najmanje. Nego to je ono, kad nema izbora, daj da vidim sta je najoptimalnije resenje problema ... odnosno kako da se investicija u nesto ozbiljnije maksimalno isplati :moto3: . Moram priznati da sam oduvek smatrala da korporativnost ne iskljucuje prisustvo "stava" .. I smatram da su najuspesnije one firme gde individua ima maksimalnu slobodu izrazavanja (u granicama pristojnosti naravno).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja