Jump to content

Moto Zajednica

bardahl XTC c60 DA ili NE?

Recommended Posts

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: GSX 750 R K6

ljudi resih da promenim ulje pa sam gledao nesto ovaj bardahl svi ga nesto hvale!!!

ali jedno me buni u prirucniku koj imam zamotor stoji API SF,SG ili SH,SJ a ovo bardahl stogledam ima API SM pa posto nisam neki ekspert reko da pitam nekoga ko se bolje razume.sto se tice motora u koje bi sipao ovo ulje to su

1:suzuki gsx-r 750 k6 i suzuki bandit 600 k2.hvala u napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Ako ti se zuri dodji do mladenovca mozes i do mraka da promenis ulje,imam ga.U tvoj motor iskljucivo XTC C60 100% sintetika.Ima XTC C60 polusintetika razlicita je samo gradacija.Na zadnjoj strani kante pise 100% sintetika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: bgd
  • Motocikl: GSX 750 R K6

nije zurba nego me interesuje moze li ovaj xtc c60 10-40

posto i drug planira da menja a vozi r1 2005god a na ebay-u smo nasli komplet 4l ulja +filter ali tamo stoji motul5100 a koliko se ja razumem to nije puna sintetika pa sam sad skroz zbunjen

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Bardahl XTC C60 10/40 nije ful sintetika,to je polusintetika.Motul 5100 je isto polusintetika i to nije dobra kombinacija za R-1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Vidi, ove API oznake idu slovima abecede, i što je veće slovo(mislim dalje od A) to je standard noviji. Znači SA je stariji od SB i tako dalje. Najnoviji standard je SN(uveden je pre neke 2 godine) a SM je malo stariji(od 2004.)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Sipam u Suzuki GSXR K4 Bardahl XTC C60 10/50 ful sintetika, radi bre ko sat i jeftinije dosta!

 

Pazi samo na oznake tog ulja, mislim da ulje sa istom oznakom XTC C60 ali 10/40 gradacija zaista jeste polusintetika. Zbog toga preporučujem 10/50 za R motor.

 

Prethodno sam vozio Motul. Od kada sipam Bardahl, osećam drastičnu promenu - od oko 2000 dinara viška u novčaniku kada dođe vreme za promenu ulja. Sve ostalo isto. :) Bardahl košta oko 1000 din/lit, a Motul oko 1700.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja