Jump to content

Moto Zajednica

da li je imalo pametno???

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova

pozdrav svi forumasima, moram da postavim jedno veravatno glupo i ludo pitanje. imam 24 god i treba da polazem za A kategoriju, nikad nisam vozio motor ni od 50 cm osim skutera al to ne ubrajam u motore, planiram da kupim nesto od 600 do 750 cm da li je to i koliko pametno, opasno i moguce ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 365 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Nije pametno. Meni je posle 50cc i 125cc 2T bio prebrz na pocetku. Desilo mi se jednom da sam se opustio, nabio malo jace gas i uleteo u krivinu brze nego sto sam se nadao i umalo da roknem. Reci ce ti ljudi da ako imas kocnicu u glavi mozes da vozis odmah 600cc bez problema, ali desice ti se da pozelis da ga odvrnes i neces imati dovoljno vremena da reagujes i eto sra*a. Mislim da je bolje da uzmes nesto slabije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Po meni je opasnije sesti na skuter nego na velki motor.

 

Zapamti, kada su ti kontrola i kočnice u glavi a ne međ nogama, nije bitno šta voziš.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6881 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Nije glupo pitanje. Nema razloga da skutere od 50cc ne ubrajas, oni funkcionisu isto kao i nesto ''veliko''.

 

Ako si psiho/fizkicki i emocionalno razvijen, verujem da neces imati problema sa samokontrolom. Ono tipa, ''vuce da se vozi brzo'', '' ne moze da se vozi normalno'' su baljezgarije.

Nakon toga, sta zelis da kupis? SuperSport, dualsport, klasican motocikl, itd?

 

Sve u svemu, ne bih ti preporucio nesto tipa FZ600S, 600F4i, Horneta... Vazi pravilo da se iskustvo, znanje i vestine mnogo brze i bolje sticu kada se pocne od umerenih masina. U tom slucaju se lakse dolazi do i ispituju se granice same masine i tebe, vozi se sa manje stresa, stices elementarno tehnicko poznavanje i osluzivanje masine, itd. Jasno je da ces biti pazljiv i da neces ludovati, ali se moze desiti nesto lose, cisto iz nepoznavanja i straha. Hocu ti reci, mozes pasti tako sto ces se uplasiti rupe, nekog zicera taksiste, verovatno ces i nekada preturiti motor u mestu... To je sve normalno i da ne duzim vise, sve je to bezbolnije i brze se prodje sa nekom jeftinijom masinom ''za pocetnike'' :) Da te ne iznenade neke reakcije usled tvoje lose kontrole, i tako to.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

hvala svima na savetima, planiram super sport npr kawasaki zx6r, nisam neki manijak pa da ga odmah na pocetku stiskam do kraja, prvu sezonu ne bih prelazio iznad 150 kmh ili bar prvih mesec dana. da li je to neko vec radio a da je vama poznato, msm odmah na veliku kubikazu posle polaganja bez iskustva a da nije bilo :bicikl:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 520 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Ako nisi vozio ni 50ccm,brzinu od 150km/h ti ne bi preporučio ni posle pola godine,jer za kritičnije situacije pri tim brzinama treba malo više znanja,koje ti uopšte nemaš kada je vožnja matocikala u pitanju.

 

 

A iz iskustva znam da ako imaš nešto što "ideee" moraš mu dati malo gasa,pa ne znam kakvu kočnicu imao u glavi.Tako da moj savet uzmi neko motorče gde ćeš naučiti osnovne tehnike vožnje pa i ako ga zezneš ništa strašno pa pređi na nešto veće.

 

Ali opet tvoje pare tvoja stvar.

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

hvala druze na savetu, ali nekako mi je smor a i bacanje para da uzimam nesto od 125 ili 250 cm, ne isplati se pre svega. Verovatno cu uzeti nesto od 600 cm, pa polako dok ne naucim. Al ima jos vremena razmislicu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ministar za Enduro, ratluk i ženske motore, 5393 postova
  • Lokacija: Južna Čukarica / Beograd
  • Motocikl: HTZ 750

Imaš PP vezano za film o vožnji motora. Kao što rekoše ljudi može ako si hladne glave al isto tako trenutak nepažnje i sve se pretvori u noćnu moru... Priče o km/h zaboravi (u smislu vozi koliko ti je komforno) jel ako kreneš da juriš kilometražu tj. brzinu guraš sebe u situaciju koja ti ne treba...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 520 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

hvala druze na savetu, ali nekako mi je smor a i bacanje para da uzimam nesto od 125 ili 250 cm, ne isplati se pre svega. Verovatno cu uzeti nesto od 600 cm, pa polako dok ne naucim. Al ima jos vremena razmislicu :takoje:

 

A da je smor i gubljenje para stoji,ali kako bi rekli svaka škola se plaća na ovaj ili onaj način hehe. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Ma jok bre, još bolje je da odma' sedne u invalidska kolica, i da zadrži kintu da kupi plazma TV :(

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ne-hraniti-trolove

  • Podržavam 13

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Ma jok bre, još bolje je da odma' sedne u invalidska kolica, i da zadrži kintu da kupi plazma TV :(

 

 

 

 

 

 

:lol::lol::lol: to si u pravu, al znaju da posavetuju coveka :lud:

 

 

ne-hraniti-trolove

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

Imaš PP vezano za film o vožnji motora. Kao što rekoše ljudi može ako si hladne glave al isto tako trenutak nepažnje i sve se pretvori u noćnu moru... Priče o km/h zaboravi (u smislu vozi koliko ti je komforno) jel ako kreneš da juriš kilometražu tj. brzinu guraš sebe u situaciju koja ti ne treba...

 

hvala prijatelju, stavicu kasnije da skida, ma imam gom plejer preko njega sve gledam, pogledacu sutra ako nadjem vremena :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

ja bih odma' na 'iljadarku,sto da bacas pare na 600ccm0takoje.gif

:oda2::oda2::oda2::oda2::oda2: de bre da izginem negde, jesi lud ???

 

+

 

prvu sezonu ne bih prelazio iznad 150 kmh ili bar prvih mesec dana.

 

 

A sa 600ccm ne moze da se izgine? pfff

Ili se nisi dobro izrazio za ovo 150kmph ili mislim da motor generalno nije za tebe ;)

I nisi napisao koliko imas godina, sto je bitno za dalju kritiku..

A nisi ni napisao da li si pre u zivotu vozio biciklo sem skutera od 50ccm.

A nisi napisao ni odakle ti pare za motor, ono sto si sam zaradio se teze lomi jer znas koju si muku ulozio da bi do toga dosao.

itd itd

 

Poz.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

moze brate, al velika je razlika izmedju 600 cm i 1000, i izmedju 130 ks i 180 ks. imam 24 god, kintu sam sam zaradio, pare su vaznije od zivota, jebes pare, al mi je smor da prvo peglam nesto od 125 cm ili 250 cm. ma vozio sam kako da nisam, to su bili dozivljaji, prestao sam pre 3 god. posle jednog nemilog dogadjaja, od tad ako treba idem i peske nije bitno gde al bajs nikako. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

cim pitas da li je to pametno znaci da nisi siguran u sebe i da nemas pojma sta je 600 supersport. ocigledno je da nisi dovoljno edukovan o tome kakvi su to motori.

ako uradis domaci kako treba onda mozes da sednes na 600 kao prvi motor nije problem cak ces veoma brzo da savladas osnove voznje i tako dalje, a posle ces voziti onako kakav si ti lik, ako si lozac i palis se na neke brzine i krivine neces dugo trajati to mogu odmah da ti kazem. ja sam kupio 600cc kao prvi motor i kad dajem gas na pravcu meni kliza zadnji tocak i to kad su vruce gume, putevi su nam cist kurac. vozis malo brze, pustis gas da pogledas levo desno pred raskrsnicu i krene da ti pleshe zadnji kraj na masnoj farbi od zebre, znaci jebena katastrofa. ali nisu putevi jedini problem, tu su i taksisti i zene vozaci koji kad te vide u retrovizoru nishane te da stanu tacno ispred tebe i nabadaju kocnicu, ulecu ti u traku, guraju sa puta itd. mnogo zivaca ti treba da bi vozio tako brz motor po gradu to sve govorim iz iskustva. veoma je tesko i mentalno iscrpljujuce

voziti raketu u gradu, jos kao pocetnik... nemoj da me shvatis pogresno i necu da te plasim, npr da nisam vozio ovako jak motor ne bih se izvukao iz nekih situacija koje sam imao (pod jak motor prvo mislim na dupli disk napred, i na ubrzanje koje mi je par puta bilo potrebno da se sklonim od nekih kamikaza)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

cim pitas da li je to pametno znaci da nisi siguran u sebe i da nemas pojma sta je 600 supersport. ocigledno je da nisi dovoljno edukovan o tome kakvi su to motori.

ako uradis domaci kako treba onda mozes da sednes na 600 kao prvi motor nije problem cak ces veoma brzo da savladas osnove voznje i tako dalje, a posle ces voziti onako kakav si ti lik, ako si lozac i palis se na neke brzine i krivine neces dugo trajati to mogu odmah da ti kazem. ja sam kupio 600cc kao prvi motor i kad dajem gas na pravcu meni kliza zadnji tocak i to kad su vruce gume, putevi su nam cist kurac. vozis malo brze, pustis gas da pogledas levo desno pred raskrsnicu i krene da ti pleshe zadnji kraj na masnoj farbi od zebre, znaci jebena katastrofa. ali nisu putevi jedini problem, tu su i taksisti i zene vozaci koji kad te vide u retrovizoru nishane te da stanu tacno ispred tebe i nabadaju kocnicu, ulecu ti u traku, guraju sa puta itd. mnogo zivaca ti treba da bi vozio tako brz motor po gradu to sve govorim iz iskustva. veoma je tesko i mentalno iscrpljujuce

voziti raketu u gradu, jos kao pocetnik... nemoj da me shvatis pogresno i necu da te plasim, npr da nisam vozio ovako jak motor ne bih se izvukao iz nekih situacija koje sam imao (pod jak motor prvo mislim na dupli disk napred, i na ubrzanje koje mi je par puta bilo potrebno da se sklonim od nekih kamikaza)

 

druze u pravu si potpuno, ja nemam pojma "sta je to motor od 600 cm ili vise", svaka tebi cast al ja mislim da nisam ni dovoljno pametan ni sposoban da odmah sednem na 600 cm ili vise, ipak cu najverovatnije prvo nesto od 250 cm, pa posle nesto vise. Meni nije najvaznije da idem sto brze vec da uzivam u laganoj voznji ali u super sport kategoriji. ipak treba ici postepeno :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

bar si iskren ako nista drugo... a inace ono gore sto si rekao da ne bi prelazio 150km/h... das pun gas prva, prebacis u drugu i kad pogledas u tablu ti vec ides preko 150... i to sa 600cc. opet kazem, ima ljudi kojima je prvi motor bio 1000cc i koji su se snasli, ako imas strpljenja i velika muda da se ne prepustis bezbriznom osecaju dok vozis i kad utripujes da kao znas da vozis veruj mi da ne znas. nikad nisi glavni, ovaj sto sedis na njemu je glavni. uvek. o mnogo stvari treba da se razmislja, npr kad se vracas kasno u noc kuci pa kad je vlazan asvalt a ono nema nikog na ulicama a ti bi da das gas....recept za sranje. dovoljno je da napravis banalan previd i sjeban si.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 377 postova

samo malo razmislis...supersport.... ti motori se voze na stazama, i celi timovi rade na tome da ih podese za odredjene vremenske uslove, stavljaju se odgovarajuce gume itd. a ti si na tome na cemu si kad ga uzmes, nemas tim da ti stavlja druge gume i da ti podesava svasta nesto da bi ga vozio. mnogo stvari radi protiv tebe kad vozis tu vrstu motora, jbg. a ljudi ne razmisljaju o tome. pored svega toga, opet, taj motor ti pruza sto ni jedna druga klasa ne moze..ma ne klasa, i devojka i pare i sve ostalo :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

svaka cast ovima sto su pocinjali sa 600 i 1000, al ja ljudi nemam tolika muda, sta cu mozda ce neko reci da sam pi*ka, jbg. meni se jos zivi. To si u pravu, do druge si vec na 150, tako da je ta prica cini mi se nemoguca. ipak je bolje postepeno, ne kazu za dzabe, "strpljen spasen", tako da prvo 250 cm, pa nesto vise, za najmanje 2 sezone, valjda ce biti dosta :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

ej sad si ga preterao prijatelju, ono sto mi devojka moze pruziti ne moze nista drugo na svetu, bar ja tako mislim al motor nadam se moze biti na drugom mestu :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova

izgleda, kako god ima vremena, ne zurim nigde, a sad je vreme da idemo na spavanje, 04:15 je, ja stvarno moram, treba ustati sutra, mada je praznik :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja