Jump to content

Moto Zajednica

Gilera Nexus 500

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 448 postova
  • Lokacija: Vozac je jednom nogom u grobu, a drugom u zatvoru. Cist motor je produkt bolesnog mozga ;)
  • Motocikl: x9 500

Da li si probao da stisnes polugu zadnje kocnice?

Ako i onda nece, onda je mozda prekidac paljenja.. a mozda i automat anlasera..

Je l' si primetio kad pritisnes, da li drugi pokazivaci na instrument tabli reaguju, tipa kazaljke za gorivo, da li "padaju"..

 

Inace, ne znam ni kako izgleda ta gilera, tako da moje savete uzmi sa rezervom..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Gilera Nexus 500

Cao drugari, nov sam na forumu, a ujedno sam i juce postao vlasnik jednog nexusa 500. 

Reko ko ce moci bolje da mi pomogne nego vi koji ste u tom svetu vec dugo vremena. Zna li mozda neko gde mogu da trazim delove za njega (konkretno mi trebaju retrovizori stari tip sa migavcima, ali sam cuo da im je to mana inace), i ako neko mozda zna nekog majstora dobrog za nexusa da ga oteram ovih dana da ga pregleda komplet. Masina radi super, ali za svaki slucaj da se proveri sve odmah da budem miran. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 303 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Srv 850

Dobro dosao, cestitke na izabranom modelu i da te dobro sluzi sa mnogo bezbednih km. Sto se tice delova a vidim da si iz Bg tu ti je moto klinika najbolja za delove a imas oh i u Ns motoroom!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Gilera Nexus 500
Pre 10 sati, Vule Gilera je napisao:

Dobro dosao, cestitke na izabranom modelu i da te dobro sluzi sa mnogo bezbednih km. Sto se tice delova a vidim da si iz Bg tu ti je moto klinika najbolja za delove a imas oh i u Ns motoroom!

Hvala. Ja sam cuo dobre price o toj masini 500cc i da ima delova kod nas sobzirom da je ta ista masina u dosta modela stavljana. Motoklinika ako je to decko sa zvezdare mislim da sam bas na njega prvo naleteo za delove rece mi da je prodao migavce... A dobro, doci ce drugi, u svakom slucaju hvala na zeljama @alexanto obojci! 

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Gilera Nexus 500

Predpostavljam da mogu ovde pitati, posto nisam dobio servisnu knjigu uz skiter kada sam ga kupio, mozete li mi reci koje ulje ide u nexus 500? 2005 je, citao sam negde kaze 5w-40 full sintetika? I ako mi mozete reci isto koliko ulja ide u njega (negde sam procitao online da je oko 1.7l kada ide sa filterom)? Necu sam raditi nista jos uvek ali bih hteo da znam da nabavim u napred da odradim servise i sve na vreme (video sam negde 6000km, da li je to vec mnogo za razmak izmedju malog servisa)? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav ljudi. Nedavno sam i ja uzeo Nexusa 500-ku. Naravno, motor ima problem, kao i ja sa majstorima jer u Bačkoj Palanci ih nema baš. Inače, motor se ugasi kad je na leru, bilo u vožnji ili u mestu. Kako padnu obrtaji on se odjednom ugasi. Klapna gasa je očišćena, jer su mi svi rekli da je to glavni uzrok. Međutim, lik kod kog sam ga oterao kaže da sad sumnja na bendiks, a ne znam da li on uopšte ima veze sa tim problemom?! Pa ako neko može da preporuči majstora u okolini NS-a, bio bi zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav ljudi! Malo kasnim, ali hteo bi da se zahvalim @DaliborBP na preporuci ne za majstora, već za umetnika @Satelis :)Probleme koje sam imao sa Nexusom čovek je sredio za nepuna 3 dana i preporodio je motor. Što se estetike tiče, tu nismo ništa dirali, ali i to će doći na red, pošto bi trebao da sredim plastike, možda da promenim farove (pošto su sadašnji blago oštećeni) ali to sve otom potom. Uglavnom, Darka bi svakako preporučio svima koji imaju problem sa svojim motorom/skuterom… Pedantan, kvalitetan i ono najbitnije pošten!

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Pozdrav, imam nexa 500 2007 i imam problem sa punjenjem tj. strujom koja ide od 13,3 do 13,9 ali ovo samo kad je jako dobre volje i onda mi se desava da svaka dva tjedna moram puniti akumulator.

Zamjenjeno do sada regler, namotaji, anasler i starter istoga i isti simptomi.

Kontakti su oko masine svi posprejani i ocisceni.

Ima li netko ideju sta ga muci?

Thx.

Promenio član jgalesic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Suzuki Burgman 400 K1

Sve redom i polako moras pregledati, namotaje, da nisu u kratkom spoju, zatim da li je regler zaista iapravan ? Zatim kontakte, prvenstveno masa i kleme na akumulatoru. A uvek postoji opcija da li je unimer dobar ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
pre 14 minuta, Betta je napisao:

Sve redom i polako moras pregledati, namotaje, da nisu u kratkom spoju, zatim da li je regler zaista iapravan ? Zatim kontakte, prvenstveno masa i kleme na akumulatoru. A uvek postoji opcija da li je unimer dobar ?

Ma pokazuje isto na njemu i unimeru ... 

Dva reglera isti simptomi.

Pogledacu jos jednom spojeve ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 405 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ex GSX-750R

Drugari, trebao bi ovih dana da pogledam jedan Nexus 500. 

Na sta da obratim paznju? Sta su mu "slabe" tacke?

Nisam puno imao susrete sa maxi skuterima, pa da pitam.

Znam ono klasika pogledati kao kod motora vitalne delove.

Da li ima skrivenih mana?

Drugar se interesuje, a i ja bi za sebe pogledao, da vidim hoce li da mi " legne":)

Ne znam zasto je Bev skuplji od Nexus-a?

Da li ima skupih delova, odrzavanje i to...iste su masine...ali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
On 15.10.2022. at 20:12, jgalesic je napisao:

Ma pokazuje isto na njemu i unimeru ... 

Dva reglera isti simptomi.

Pogledacu jos jednom spojeve ...

Napokon nasao majstora koji radi svoje reglere i zna detektirati kvar.

Uglavnom masa/minus na rami je problematicna (gubi struju) pa ce mi napraviti regler sa zicom koja se spaja direkt na minus akumulatora.

I drugi regler koji sam stavljao je isto lagano u banani.

Evo ako kome zatreba a da je u Zg preporuka 

WWW.REGLER.SPER.HR

Regleri za AC generatore 140-630W

.

Promenio član jgalesic

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: Honda Forza 350

Koliko bi trebalo da puni na leru i tokom voznje na Nexus 500 2006? Na leru pokazuje 12.4 a u toku vožnje ne ide iznad 13.1, da li je to u redu ili ima neki problem?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Nije u redu, imaš problem tj nemaš punjenje.

Nisi precizirao jer to napon na tabli ili je mereno direkt na akumulatoru....vrednosti mogu biti skroz različite te se zato uvek meri na akumulatoru.

 

Na leru vecina 400ki kao i 500ki nema punjenje, punjenje kreće tek posle 2.5,3krpm.

Vrednosti trebaju biti 13.8-14.5V.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Gilera Nexus 500 2005

Zdravo ekipo,

Imam problem sa Nexus-om nekad hoće da upali a nekad neće.

To se desilo jednom prošle sezone i sad ove je učestalo.

Desi se da neće dva dana da upali a sledeći dan upali odmah i ceo dan radi normalno. U toku vožnje normalno radi ne gasi se i ne trza ništa.

Kad neće da upali skinem sa svećice kabl i vidim da neće da baci varnicu nikako, a normalno vergla i sve. 

Da li znate šta može biti?

Neko kaze kod kljuca, neko kaze izgoreo kompijuter, neko kaze lanac bregaste...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5711 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

10-tak tema ispod postoji vec otvorena tema o Nexus 500 modelu pa ce se ova tema spojiti sa postojecom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8942 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD
Pre 13 sati, Ilija Gilera Nexus 500 je napisao:

Zdravo ekipo,

Imam problem sa Nexus-om nekad hoće da upali a nekad neće.

To se desilo jednom prošle sezone i sad ove je učestalo.

Desi se da neće dva dana da upali a sledeći dan upali odmah i ceo dan radi normalno. U toku vožnje normalno radi ne gasi se i ne trza ništa.

Kad neće da upali skinem sa svećice kabl i vidim da neće da baci varnicu nikako, a normalno vergla i sve. 

Da li znate šta može biti?

Neko kaze kod kljuca, neko kaze izgoreo kompijuter, neko kaze lanac bregaste...

Videh privatnu poruku ali radije bi ovde pisao zarad ostalih da mogu videti problematiku.

 

To što su ti naveli zaista moze biti sve sem lanca bregaste.

Cinjenica je da nema varnice i tu se problem grana na više strana.

 

Za početak eleminisi prekidač na ćopi i kill, povadi sve osigurace, ocisti kontakte na njima i pinove na kućištu.

Takodje proveri sa zadnje strane kućišta osiguraca da nije neka zica istrulila.

Kreni od ovoga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Dobar dan ljudi. Od pre par meseci sam postao vlasnik nexusa 500 i mogu reci da sam prilično zadovoljan skuterom međutim zadnjih dana je počeo nesto da me zeza kao da gubi struju. Nije hteo da pali, brljavio je na bordu nije punio dobro itd. 

Bio sam kod majstora pre nedelju dana zamenio sam namotaje i regler, stavio nov akumulator i evo opet ne mogu da ga upalim. 

Da li neko zna sta moze da bude problem. Taster radi kad ga stavim na kontakt i probam da upalim vidi se da povuče struju ali neće da zavergla. 

Inače ja živim na karaburmi pa ako neko zna nekog dobrog majstora-elektricara da preporuci bio bih veoma zahvalan.

Hvala u napred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova

Probaj napuniti akumulator. Provjeri sve spojeve i naspricaj uh kontakt sprejm. I obavezno provjeri masu na rami mene je to najvise zezalo. Uglavnom ako radis kratke relacije zna isprazniti akumulator a da je sve ispravno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja