Jump to content

Moto Zajednica

vfr regler

Recommended Posts

  • U prolazu, 5 postova

Pocelo je da me nesto zeza paljenje na mojoj Hondi. rec je o vfr 750f rc36 1990'. Nisam siguran da li je akumulator ili regler. Dva pitanje: Da li nece nista da se pogorsa ako za pocetak kupim samo akumulator i probam kako ce da se ponasa. i drugo pitanje, sobzirom da se slabo razumem u motore....gde se tacno nalazi regler na ovaj motor i kako izgleda, i da li je moguce da ga sam zamenim posto u blizini nemam nijedan servis....hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Prva i osnovna stvar je da moraš pregledati punjenje i napon u akumulatoru, ako je napon ispod 12,5 - 12,8 V onda treba da se dopuni akumulator, tj možda je akumulator prazan. Zatim sa unimerom proveriš punjenje akumulatora i samim tim vidiš da li je problem u regleru. Regler bi trebao da ti se nalazi sa leve strane ispod bočne plastike, jedna kutijica veličine 7x7 cm iz koje izlaze žice. Nemoj kupovati akumulator odmah jer možda nije do njega, a ako je regler neispravan stradaće ti i taj novi akumulator. A ako je do reglera tj ako je on neispravan lepo nazoveš majstor Jošku iz Temerina i od njega uzmeš regler, mislim da je cena oko 50e. Nemoj se zaletati i kupovati neke polovne ili nedaj bože novi original regler jer je to čisto bacanje para. Primera radi, regler za moju Hondu XX originalni u centru s je bio oko 55000 din pre 3 god. a sve sam rešio kod Majstor Joške za svega 50e. Evo ti i njegov tel. 021/841-653 i 063/8347-397 i mail sorosjozsef@hotmail.com

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR750

Lako možeš da ustanoviš da li je neispravan regler ili akumulator. Proveri napon na akumulatoru pre paljenja motora i sve što je iznad 12 V je u redu. Ako je napon niži, dopuni akumulator. Potom startuj motor i ako je regler ispravan, napon će biti oko 14V.

 

Zamena je relativno jednostavna i ne bi trebalo da traje više od 5 minuta. Potrebni su ti samo krstasti odvrtač, nasadni ključevi 12 i 10 i Inbus ključ 5 mm. Inače regler se nalazi sa desne strane ispod plastike koja ide dužinom sedišta.

 

Ako ti i dalje treba novi regler za VFR750 RC36, može se naručti i kod nas preko interneta, košta oko 8000 din, samo u pretraživač unesi "179003 regler". Bilo gde da kupuješ regler, uzmi model koji ima hladnjak (vidi sliku), sa gornje strane i metal sa donje, jer on, barem prema onome što većina na forumima tvrdi, utiče na duži vek trajanja istog. Ja sam još na donji deo reglera stavio i termalnu pastu, ne bih li dodatno poboljšao disipaciju toplote.

post-23981-0-54277800-1345195919_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

...ili se obratis Joski sa foruma i dobijes duplo jaci regler za trecinu manje para... :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda VFR750

...ili se obratis Joski sa foruma i dobijes duplo jaci regler za trecinu manje para... :)

 

Tačno, malopre sam zvao Jošku. Bio je jako ljubazan i strpljiv. Objasnio mi je da za 60EUR dobijaš regler koji je on konstruisao i da je princip rada mnogo bolji nego kod standardnih, after market modela, a uz to se i manje greje. Daje i 12 meseci garancije. Uopšte ne sumljam da je tako, i kod sledeće zamene ću uzeti njegov. Jedino što je ugradnja nešto komplikovanija u odnosu na fabrički model.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Mislim nemo se ljutis...i nije bas hitno ali se ne razumem bas u elektriku pa da pitam prijatelje sa foruma...vidim da imaju iskustva sa istim problemom...:zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1358 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VERSYS 650, VF 750 SABRE

Mislim nemo se ljutis...i nije bas hitno ali se ne razumem bas u elektriku pa da pitam prijatelje sa foruma...vidim da imaju iskustva sa istim problemom...:zbunjen:

 

Ma ne ljutim se, taman posla, ali mislim da ljudi "od gore" ne gledaju baš blagonaklono na takvo ponavljanje.

 

Btw, čovek koji bi mogao najbolje da ti da odgovor trenutno nije na forumu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja