Jump to content

Moto Zajednica

Paznja!!!

Recommended Posts

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

E ovako... vodjen losim licnim iskustvom, u obavezi sam da upozorim svu bracu MZ-jase na nekvalitetne delove i stetu koju isti mogu pruzrokovati.

Naime, jedan prijatelj je imao problem sa konusom kvacila (etz 251) i posle vise neuspelih pokusaja da sredi originalni konus, narucio je NOVI. Posto nije bas 100% vest u mehanici doneo mi je kompletnu staru korpu (sa lamelama, konusom, zvezdom...) da mu prepakujem na novi konus.

Cim sam ga otpakovao kvalitet (odnosno nekvalitet) obrade mi je upao u oci.

1 Na prvom mestu je nepotpuna obrada samog konusa (koji treba da bude idealan, a ne sa dubokim risovima od struga)

2 Sa prednje strane (gde je navoj za stezanje kopusa) mi je zasmetalo to sto se i odoka vidi da rupa bas nije u centar, ali ajde to nisam uzeo za ozbiljno jer radilica na naleze toliko duboko pa ako je, konus u pravac, nece da baca.

3 Dve rupe od 6 rupa sam morao da prosirim turpijom jer nisu bile izbusene na mestu pa su se mimoilazile za vise od 1mm

4 Kada sam konacno sve umontirao i poceo da stezem aluminimumsku svezdu doslo je do vrhunca... ALUNIJIMUSKA ZVEZDA JE PUKLA, kada sam je opet skinuo da vidim u cemu je problem shvatio sam da je rupa u koju ulazi zvezda (kod druk lagera) za ceo 1mm MANJA nego kod originala, pa zvezda nije mogla da udje.

5 i za kraj povrsina na koju naleze prva lamela je dublja nego sto treba pa kada stavim lamele i potisnu plocu ostaje premali zazor izmedju korpe i ploce (kao da su lamele dotrajale)

 

Slike sve govore:

post-1646-0-49081500-1340383208_thumb.jpg

post-1646-0-81863300-1340383254_thumb.jpg

post-1646-0-43811400-1340383277_thumb.jpg

post-1646-0-87178000-1340383303_thumb.jpg

post-1646-0-55059500-1340383310_thumb.jpg

post-1646-0-52077100-1340383325_thumb.jpg

post-1646-0-37556400-1340383372_thumb.jpg

post-1646-0-19410400-1340383391_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Sta da se radi, kad fabrika vise ne proizvodi, a mala privreda preuzme stvar u svoje ruke - tako to ispadne.

Ono sto je stvarno lose je kad dobijes deo koji je proizvela firma ( Ambika fabrika klipova ), pa dobijes klip koji je siri gore na vrhu a uzi dole - a treba obrnuto, il dobijes klip od iste firme, al bolcna nemoze da prodje kroz njega jer je rupa uza. Na nasu zalost, posto nema fabrickih delova, prinudjeni smo da koristimo ove koji se mogu nabaviti, al zato ih pre montaze treba premeriti pa tek onda sklapati !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Istina ! Nasao sam jos jedan takav (los) ali i par dobrih iz istog kontigenta tih jeftinijih diskova kvacila . Prosto je nemoguce bas svaki primerak svakog pojedinacno proizvoda proveravati . Kada se to desi reklamacija ide u nazad , prema prethodnom dobavljacu pa sve do proizvodjaca , Zato i postoji mogucnost reklamacije .

Iz istog razloga , kada je to moguce objasniti , uvek napomenem za vise vrsta proizvodjaca i razlicitih cena . ALI , u mnogo prilika cena diktira nacin razmisljanja .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Istina ! Nasao sam jos jedan takav (los) ali i par dobrih iz istog kontigenta tih jeftinijih diskova kvacila . Prosto je nemoguce bas svaki primerak svakog pojedinacno proizvoda proveravati . Kada se to desi reklamacija ide u nazad , prema prethodnom dobavljacu pa sve do proizvodjaca , Zato i postoji mogucnost reklamacije .

Iz istog razloga , kada je to moguce objasniti , uvek napomenem za vise vrsta proizvodjaca i razlicitih cena . ALI , u mnogo prilika cena diktira nacin razmisljanja .

 

Pa bilo bi koretno proveriti svaki deo, ili bar naglasiti kupcu da se radi o nepreverenim delovima (ne samo po kvalitetu nego i po dimenzijama). Znaci, jedno je to sto je, recimo, materijal los ili los finis obrade, a potpuno je druga stvar ako taj deo nije odgovarajuci, tj. ako ga je nemoguce ugraditi ili, u ovom slucaju, ako njegova ugradnja dovede do ostecenje drugog dela (recimo zvezde).

Da li onda prodavac snosi troskove postarine, prilikom reklamacije(zamene) dela, i ko snosi troskove zamene dela koji je ostecen zbog netacnih mera... verovatno kupac ili se varam???

 

Nisam se jos cuo sa momkom ciji je deo, ali svakako bespotrebna dodatna investicija od 3700din nije mala.

 

Da napomenem da sam unmontirao mnogo kvacila i zamenio tonu lamela, ali ovo mi se nikada nije desilo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

mene ta skola kostala 2800din.. zvezdu nisam slomio nego sam malo obrusio onaj deo sto ide u konus, ali mi SRANJE od konusa proklizalo posle 12-15km.. 1hmm.gif pa sam ceo motor rasturio pred polazak u rumuniju(taj dan kad sam krenuo)..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

mene ta skola kostala 2800din.. zvezdu nisam slomio nego sam malo obrusio onaj deo sto ide u konus, ali mi SRANJE od konusa proklizalo posle 12-15km.. 1hmm.gif pa sam ceo motor rasturio pred polazak u rumuniju(taj dan kad sam krenuo)..

Ti nisi to nabavio od mene !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4128 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ti nisi to nabavio od mene !

 

Gde pise da sam pomenuo od koga sam nabavio?! isti je kao sa slike!(zato pisem u ovoj temi)

 

samo znam da cu od sad paziti sta kupujem!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1306 postova
  • Lokacija: Nish
  • Motocikl: MZ-ts 250/1 (custom)

Ti nisi to nabavio od mene !

 

Gde pise da sam pomenuo od koga sam nabavio?! isti je kao sa slike!(zato pisem u ovoj temi)

 

samo znam da cu od sad paziti sta kupujem!

 

Upravo tako, ovo nije post za prozivanje bilo koga, vec upzorenje da se svaki deo sumnjivog kvaliteta detaljno premeri (sublerom ili mikrometrom), kako ne bi doslo do vece stete.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2681 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MZ ETZ 250, NSU SuperMax 250, Kawa GPZ500S i 1100

Ta prica se valja vec dosta godina.Krenulo je sa kracim sajlama,tanjim lamelama,, ne kvalitetnim iglicama karburatora pa preko klipnjaca do kvacila...

Zato je u mojoj flavi odavno ideja da u ram od MZ-a stavim negu 4T masinu za koju ima delova.

Prica se polako prenosi i na Kineze. Sve je veci broj mrki i modela za koje uopste nema vecine ili svih delova. Jednostavno , firme su uzele pare na prodaju motora i sada ih boli ona stvar za zakonsku obavezu o snabdevenosti trzista rezevnim delovima.

To je zemlja Smrdija u kojoj svi zivimo i jedan dobar deo nas se svojski trudi da ista bude sto "smrdljivija".

U nekom trenutku je se otvorila prica o kupovini novih modela MZa, kada bolje razmislis za skoro iste novce mogu kupiti Yamahu (ciji agregat nosi MZ) i za nju naci deo u svakom "pekari" a o polovnim i da ne pricamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja