Jump to content

Moto Zajednica

Sprint Sport (uopšte kinezi) - interval zamene ulja

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Bratanac ima Sprint Sport, (50ccm, 4t, jel'te)

 

I malo pre ki pomenu da ulje menja na 2000 km. Ja ga pitam jel' tako hoće, što tako često, a on mi kaže tako piše u priručniku za održavanje.

Meni čudno, pogotovo što sipa Motul 15-40 (on nije siguran, ali ja mislim da je to mineralno ulje. Ubeđen sam ;) )

 

Ok, pitanje - da li je bre to normalno - oni su mogli da stave da se menja ulje sa svakim potrošenim rezervoarom...

 

Da li neko ipak prekorači za koji kilometar tu granicu? Ja bih verovatno menjao na 5000 ako ne na više...

 

Neki savet?

 

Inače mu za kaiš (i nije siguran za varijator) da se menja na 5000 - on je prešao skoro 10000 i nije ga menjao, i ide...

 

Pozz i fala unapred (u moje, njegovo i u ime "zelenih" - bar 2.5x manje možemo da zagađujemo okolinu ako sam ja u pravu... :hej:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ствар нема филтер за уље (мада може да се "изгрунфује"), али ни мокро квачило, па да ламеле прљају уље. Тих 2000 је препорука и за класичне машинице са све мењачима и мокрим квачилима из Кине, али то је преписано из књижица Јапанаца из '60, '70 или '80. година, када уља нису била оваква. Ко ће га знати.... Знам да бих ја мало експериментисао (не оно типа, сипај, па види колико ће да иде док не пролупа) са интервалом замене уља. Мада је једно сигурно - нема уља (осим ако није неко " дивље") које неће одговарати том QMB моторчету.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati po nekad, 360 postova
  • Lokacija: Leskovac-Lausanne
  • Motocikl: Kymco Zing 125, BMW F800GS Adventure

Ulje menjaj slobodno na 5000km ili jednom godisnje, kvalitento ulje ne moze za toliko kratki period da izgubi viskoznost.

Sto se tice kais, preporuka od 5000km je u stvari nacin da se proizvodjac zastiti, ali moze da tera 10000-15000, moj sam licno zamenio na 13000, pa na 22500 km (kinseski kais,12€), sad sam stavio neki Iranski za 8€ pa cu vidim kako ce se pokazati. Naravno imas kvalitetniji od po 22€ i 28€

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja