Jump to content

Moto Zajednica

Piaggio x9 180cc

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Kao prvo pozdrav svima.

E sad, interesuje me kakva je razlika izmedju x9 od 180 cc i 200cc, i kako su se pokazali ti motori od 180 cc.

Merkam duze vremena da uzmem jedan x9 ali nikako da skupim dovoljno sredstava za EVO model (koji mi se najvise svidja), pa sam odlucio da pazarim malo starijeg brata.

Nasao sam jedan koji mi odgovara cenom ali je 180 cc pa nism siguran da li jos da cekam ili da idem da pogledam taj.

Vise bi ga koristio za gradsku voznju, mozda ponekad vikendom skoknem negde ali sve bi to bilo u krugu do 200- 300 km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 548 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: gilera runner 50/piaggio x9 500

nije isti agregat, taj agregat 180 je stariji model, isao je na gileru runner vxr, i jos par starijih modela, dok model od 200ccm je poceo da se ugradjuje u evo modele...ako vec gledas starije modele pogledaj model 250 sa hondinim agregatom....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

250 cc su skuplji a plus jos i stariji od 180 cc ovog sto je meni zapao za oko . Znam ja da je uvek bolje da ima vise kubika al ako je dobra mašina od 180 i nema nekih velikih boljki zadovoljio bi se ja i sa tom kubikazom. Sad x9 ima dosta kg, pa me plaši da nije slaba ta kubikaza za njega. Sto dilema a para po običaju uvek malo :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Pitanje je za šta ćeš ga koristiti :hej: Nisam imao prilike da probam taj Amalfi (180cc model), ali ceni ovako - ako se uglavnom voziš sam i treba ti prevoz od kuće do posla po gradu - radiće ti posao 180cc. Mislim da bi ti bio okej i za ture van grada, ali ne očekuj puno na uzbrdici ili ako imaš suvozača :neznam:

 

Sa druge strane, noviji Evolution sa 200cc agregatom ide sasvim fino, u rangu sa starijim 250cc modelom sa hondinim agregatom. Ako možeš, gledaj taj. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Ma ja bi najradije EVO al koliko god da stekam lovu iskrsne nesto i onda potrošim. Stalno odgadjam kupovinu i uvek se dvoumim. Sacekacu jos malo, ko zna možda iskoči neki povoljno ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12236 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ima jedan u ne baš sjajnom stanju (ne radi mu instrument tabla) za nekih 700E, bio kod nas skoro u Laboratoriji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Ako planiraš dugoročno - u smislu da ćeš ga voziti nekoliko godina - možeš da sačekaš i da skineš sa cene 10-20% na osnovu toga što se kraj sezone. Mislim da je pametnije uzeti noviji komad ali krajem sezone (pa i ne vozio se ovoga leta) :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Ma znam ja to da je pametnije sačekati pa uzeti kasnije ali se plašim da će mi opet nesto iskrsnuti i necu kupiti ponovo ove godine. Videcu sledece nedelje ako mi se svidi jedan 2002 god. za 1000 jevreja možda ga kupim a ako ne čekaću bolju priliku za neki EVO.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Samo da se pohvalim , uzeo sam x9 182 cc

 

imag0167.jpg

 

I vec sam ga kompletnog rastavio , jer hocu da ga farbam i sredim ako ima nesto da ne valja 1mda.gif

 

imag0183.jpg

hi hi ko ce ovo posle da sklopi 1grr.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Cestitam na kupovini i da te lepo sluzi........:takoje:

I ja sam isto kad sam kupio Madisona komplet rasturio i ofarbao i ako nije bio za farbanje, nervirale me sitne ogrebotine..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Hvala, ja sam rastavio i mislio da farbam, danas me kolege ubedise da stavim karbon mesto farbanja. Zvao majstora rece mi da imaju dobre karbon folije ali kostaju 40 jevreja metar kvadratni plus njegove ruke 50 jevreja (kuku 0tuzan.gif)

Izgleda cu ja ipak farbati, probacu sa poliuretanom visoki sjaj da ofarbam ako mi bude cena farbe pristupacna, a mozda i ostavim za sledecu godinu jer mi treba dosta para za raznu opremu sada plus prenos i registracija.

E sto je lepo kad imas para a ne ovako stalno nesto stekarim i pravim neke kombinacije.

 

Evo kako sam proverio i zastitio instrument tablu sa upustima sa ovog sajta ako nekog interesuje.

 

prvo sipao vodu da vidim gde pusta

8585030.jpg

 

 

pa izvadio dugmice i naneo silikon

8585013.jpg

 

 

ubacio dugmice i naneo jos silikona okolo i oko providnih plastka

8585053.jpg

 

ocitio dobro od prasine

8585068.jpg

 

obrisao nepotrebni silikon i dobro ocistio plastiku i spojio sa instrument tablom

8585099.jpg

 

Sad mogu sa njim pod vodom da se vozim1moto3.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Bravo, to je sada X9 podmornica :takoje: Proveri i kako ležu jedna na drugu dve polovine plastičnog kućišta, između je tanka guma koja bi trebalo da daje nepropustan spoj.

 

Još nešto, pre nego što definitivno sklopiš kućište, ubaci unutra jednu ili dve kesice sa silikonom (dolaze uz npr. patike, tehničku robu, služi da upija vlagu) ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Da nisi ti magistrirao na nekom privatnom fakultetu odsek za x9 piaggio :-)

Moram sad i patike da kupim da bi imao te kesice ;-)

Da si naplaćivao savete bio bi sad bogat covek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

:lol:

Od drugara fotografa sam saznao da isti efekat kao ta kesica sa silikonom ima i malo pirinča, ali ne znam da li je dobra ideja staviti perinač u zatvorenu posudu koja se ne nadgleda... Ako se pojavi malo više vlage, pa da nešto izklija između dugmića :staa2::D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Pirinac nisam stavio 1neznam.gif al sam ga zato upicanio ko za izlozbu, sve sam lepo prekontrolisao, uradio servis i spreman je za veliku kilometrazu ( jos samo predja michelin city grip da se nabaci ), i vozi misko 1moto3.gif

 

imag0220xs.th.jpg imag0219t.th.jpg imag0218a.th.jpgimag0217pm.th.jpg imag0215yj.th.jpg

imag0214r.th.jpg

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova

Svaka cast, pametno si sve odradio. Ja sa X8 od 150 ccm , 100kg, 191 cm, plus zena nisam imao problema uzbrdo, jedino sto ne poteze kao kad si sam, al kad se zaleti....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

Danas sam se bacio u dobar trosak , al ne zalim jer je u pitanju sigurnost i uzivanje u voznji.

 

imag0221o.th.jpg

kod Mate (sve pohvale na cenu i dogovor)

 

imag0228fo.th.jpgimag0232g.th.jpgimag0231n.th.jpg

U guaveri, jes malo je bio ne zainteresovan al kad je video moju ozbiljnost pri kupovini postao je ljubazan.

Posto sam obisao dosta moto radnji u zadnjih par dana, mogu vam reci da je ubedljivo naj neljubazniji covek u motomaniji, ni slucajno nemojte da dirate kacige dok vam on ne kaze inace sece prste odma 1aha.gif. Jedan dan me ubedjivao da uzmem flip up (mislio sam uzeti tada jet kacigu), a kada sam dosao posle par dana pitam ga da pogledam kakve ima flip up a on kaze sta ce ti to to nije za skuter. Reko ko je ovde lud0stabre.gif

Od nedelje idemooo 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500

pa sta bi.. :stabre:

Sto rece nole zmaj , "sacekaj pa kupi noviji i vecu kubikazu" al ja nisam mogao da zadrzim pare u dzepu i bas mi se vozio motor1moto3.gif

 

Imam sad para na bacanje0stabre.gif pa reko da prodam i kupim malo noviji i 250 cc.

Mada ako ga i ne prodam nema veze, preko zime cu nabaciti xenon i jos po nesto.

Stavio sam cisto onako oglas pa ako ga prodam ok ,ako ne mozda je i bolje pa potrosim pametnije te pare.

 

E da pregazio sam 900 km sa njim (ispitao sam ga) tako da mogu i na neke duze voznjice da se ukljucim sa ekipom sa foruma.1oda.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja