Jump to content

Moto Zajednica

А шта ми је ово требало!?

Recommended Posts

  • čeka dobru titulu, 1372 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Šta se dešava sa daljim radovima? Malo odmora? Ili pak mnogo radiš pa ni ne "postizavaš" sve i da dokumentuješ?

:Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Стигли прохромски шрафови као замена за оне рђаве и искрзане старе. Само још да утврдим да ли смем и под којим условима да их ставим на мотор. Слика ће бити касније.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1372 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Стигли прохромски шрафови као замена за оне рђаве и искрзане старе. Само још да утврдим да ли смем и под којим условима да их ставим на мотор. Слика ће бити касније.

 

Sudeći po onoj temi o kvalitetu šrafova možeš, ali sa bakarnom mašću u kombinaciji. Ljudi lepo objasnili.

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Требао ми је неки дан одмора, што психичког што физичког.

 

Дођох да видим шта ми ради Суза. Стојим поред импровизованог стола са деловима и преслишавам се шта сам све преконтролисао. И ту приметих да је уљана пумпа још увек неконтролисана. А ви сте се лепо ушушкали па никога да ме подсети...

 

IMG_5656.jpg

 

Уљана пумпа се проверава на три места (зазора) и ако било који одступа од дозвољених толеранција пумпа се мора заменити.

Отварам пумпу:

 

IMG_5657.jpg

 

IMG_5658.jpg

 

Прво проверавам зазор између спољњег и унутарњег ротора:

 

IMG_5660.jpg

 

0,05мм уђе лако а 0,10мм неће и тако је на сва четири зупца :jee3: Лимит је 0,20мм.

 

Друго мерење је између спољњег ротора и тела пумпе:

 

IMG_5662.jpg

 

0,10мм уђе а већ 0,15мм ни да помисли. С'обзиром да је толеранција 0,25 ово је јако добро.

Е сад, ко је добро пазио на часу прометио је испод мојих руку стаклену плочу од 8мм дебљине и пита се шта ће она ту?

 

Па, због трећег мерења:

 

IMG_5663.jpg

 

Толеранција је 0,15мм. Међутим, тело пумпе лежи апсолутно равно на стаклу и не могу ни са једне стране да угурам ни 0,05мм а камоли 0,15мм.

 

Ово су саставни делови:

 

IMG_5664.jpg

 

Са овим сам завршио испитивање унутрашњости мотора која се показала јако повољна јер сви витални делови јако добро задовољавају фабрички дате толеранције. :jee3: :jee3: :jee3:

Остало ми је још ротор да скинем али мислим да је и он у реду под условом да га некако при демонтажи не упропастим.

 

Направио сам и копије свих дихтунга али да вас не давим више сликама.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Стигли прохромски шрафови као замена за оне рђаве и искрзане старе. Само још да утврдим да ли смем и под којим условима да их ставим на мотор. Слика ће бити касније.

 

Sudeći po onoj temi o kvalitetu šrafova možeš, ali sa bakarnom mašću u kombinaciji. Ljudi lepo objasnili.

:takoje:

 

Нисам прочитао до краја.

 

Дописујем се са једним Немцем који је од BMW-a R25/2 направио ремек-дело и исто је користио прохромске шрафове свуда.

Просто не могу да верујем да човек који толико зна може да направи такву грешку и баци преко 700 радних сати и две године у воду!? Питаћу га шта је и како урадио.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ne verujem da je svaba napravio gresku,ima srafova celicnih koji ne rdjaju,to jest nije samo hrom u pitanju.Pa i nozevi se prave od celika sto ne rdja,to jest ima hroma u sebi,proveri :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ево погледајте шта је Немац у свом "незнању" урадио:

 

9500000.jpg

 

9500001.jpg

 

9500003.jpg

 

9500008.jpg

 

Обратите пажњу на шрафове и посебно на број мотора... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Ovako lude zadnje amortizere sam imao na dedinom Adleru 250ccm,mislim da je bio oko 50-to godiste. Koje je godiste ovaj BMW,mozda gresim ali prednja viljuska nije originalna.Koliko znam u to vreme su bile one 'trokut'viljuske a ne teleskopski amortizeri. :stabre: Inace svaka mu cast na restauraciji :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ovako lude zadnje amortizere sam imao na dedinom Adleru 250ccm,mislim da je bio oko 50-to godiste. Koje je godiste ovaj BMW,mozda gresim ali prednja viljuska nije originalna.Koliko znam u to vreme su bile one 'trokut'viljuske a ne teleskopski amortizeri. :stabre: Inace svaka mu cast na restauraciji :takoje:

 

Ovo je BMW R 25/2 i to je njegova originalna viljuška. One " trokut " su išle na modele R 26 i R 27 .

 

@-Sr3ćko, nemac je uradio - to što je uradio. Mislim da mu je izbor boje loš, tim pre što je ofarbao i mašinu i menjač u istu boju. Pozdravi nemca i reci mu da spremi četkicu za zube i pribor za ličnu higijenu jer će da ide malo u zatvor ako bude pokušao da registruje ovaj motor jer su mu brojevi motora kucani!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 495 postova
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Spirit, Yamasaki Sky 50, TMZ 50 LS

Kod njih to nije bitno, motor je rezervni deo i koliko ja znam, broj motora se ne vodi vise u saobracajnoj dozvoli.

 

Pedantno odradjeno, ali i ja mislim da je farbanjem u ovu kombinaciju, a ponarocito farbanjem bloka umanjio vrednost motora.

 

Ja sam, u svom neznanju, korisito prohrom srafove i na aluminijumu. Nisam primetio za sada (3 god) tragove aluminijumske galvanske korozije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Ovako lude zadnje amortizere sam imao na dedinom Adleru 250ccm,mislim da je bio oko 50-to godiste. Koje je godiste ovaj BMW,mozda gresim ali prednja viljuska nije originalna.Koliko znam u to vreme su bile one 'trokut'viljuske a ne teleskopski amortizeri. :stabre: Inace svaka mu cast na restauraciji :takoje:

 

Ovo je BMW R 25/2 i to je njegova originalna viljuška. One " trokut " su išle na modele R 26 i R 27 .

 

@-Sr3ćko, nemac je uradio - to što je uradio. Mislim da mu je izbor boje loš, tim pre što je ofarbao i mašinu i menjač u istu boju. Pozdravi nemca i reci mu da spremi četkicu za zube i pribor za ličnu higijenu jer će da ide malo u zatvor ako bude pokušao da registruje ovaj motor jer su mu brojevi motora kucani!

 

Боја није иста само је тако сликано. Мотор је тамно сив а све остало светло сиво (нека Опелова боја) само се на сликама не види добро.

 

Мислим да је мотор већ регистрован, али проверићу.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

@-SLOBANS , znam da se tamo motor vodi kao rezervni deo, ali takodje znam da se tamo veterani veoma cene i da je bitna originalnost, a ovo mu dodje veliki propust !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Motor se sigurno vodi kao rezervni deo,video sam na jednom strancu kucane brojeve,tri koja su se razlikovala ljudi oturpijali i ukucali one koje treba i to u Becu.A za one viljuske nisam znao,koje je godiste taj svabin bmw?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Ma čak i kao rezervni deo - ovo bi bilo kao deo sa pijace jer taj motor jednostavno - nemože da ima taj broj koji je ukucan. Ko zna šta su radili ( turpijali stare brojeve, navarivali aluiiminijum, mazali tečni metal - verovatno je zbog toga i farbao celu mašinu ! Kako god da ga je sredio - kod ljudi koji se ozbiljno bave restauracijom - ovo ne bi prošlo .

 

Evo koji je raspon u brojevima motora i rama ( isti su ) za modele od 250 ccm :

 

BMW R25 220001 - 243400

BMW R25/2 245001 - 283650

BMW R25/3 284001 - 331705

BMW R26 340001 - 370236

BMW R27 372001 - 387566

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa imao sam nekoliko BMW-a, a još pre dvadesetak godina nabavio knjigu Heinz Hartela :

BMW - Motorrader Typen und Technik - štampanu 1976 godine gde su obuhvaćeni svi modeli BMW-a do 1976 godine i upisani kompletni podaci ( koji model, kolika serija, brojevi motora i rama - prvi i poslednji). Pošto mi je prvi BMW koji sam imao bio model R 25/3, dobro sam prostudirao baš taj model i kad sam video brojeve na slici, setio se, proverio i video da je broj motora neispravan.

Nemci su tu jako precizni, pa se baš i čudim ovom liku što je upucao tolko rada i novca u motor sa takvom manom.

 

Inače, kod svih starijih modela pa do modela R 50/5 imali su sledeći sistem sa šestocifrenim brojevima:

Modeli od 250 ccm - brojevi počinju sa brojem 2

Modeli od 350 ccm - brojevi počinju sa brojem 3

Modeli od 500 ccm - brojevi počinju sa brojem 5

Modeli od 600 ccm - brojevi počinju sa brojem 6

Od modela R 50/5 - uvode sedmocifrene brojeve ( milionske ) jer su povećali produkciju, pa tu počinju sa drugim sistemom.

A ovo za starije modele je toliko prosto da se lako zapamti za ceo život . :takoje:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Pa imao sam nekoliko BMW-a, a još pre dvadesetak godina nabavio knjigu Heinz Hartela :

BMW - Motorrader Typen und Technik - štampanu 1976 godine gde su obuhvaćeni svi modeli BMW-a do 1976 godine

 

Лале као библиотека!!! :takoje::nanana:

 

Пошто имам неке планове са једним старим BMW-ом сад знам коме да се обратим... :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Uups, izgleda da sam promašio! Zar ne beše u ovoj temi neki suzuki u restauraciji?

:neznam:

 

Јесте мали офф, али Лале је мој друг и не могу (не смем) да га љутим... :neznam::nanana:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1372 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Uups, izgleda da sam promašio! Zar ne beše u ovoj temi neki suzuki u restauraciji?

:neznam:

 

Јесте мали офф, али Лале је мој друг и не могу (не смем) да га љутим... :neznam::nanana:

 

Šaaalim se, opušteno.

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Uups, izgleda da sam promašio! Zar ne beše u ovoj temi neki suzuki u restauraciji?

:neznam:

 

Pa jeste Suzuki, al tema raste i širi se ( beše i Honda u najavi , pa još jedan Suzuki, pa ulete i ovaj BMW ), a ja sretan ko kuče - što se došlo na moj teren pa imam o čemu da pišem u ove ladne dane - a možda to moje pisanije i pomogne nekom ? :zdravo: :zdravo: :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
Пошто имам неке планове са једним старим BMW-ом сад знам коме да се обратим... :aha:

Немој, кумим те... Ко ће то да издржи?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

И ти Лале, немо' да га "примаш" на нове и нове моторе.

 

Ми од тебе очекујем наставак историје са "икселчетом", а ти овде палиш ватру.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja