Jump to content

Moto Zajednica

P. Beta 2004, 29000km, 350cc/ 30hp, spremljen za sezonu

Recommended Posts

  • Banda Opasnih, 396 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Dragi forumasi, ovaj oglas postavljam u ime naseg dragog clana VukMarka, posto decko nema dovoljno postova da bi mogao sam da postavi oglas, pa molim za malo tolerancije ka istom.

 

 

Dragi forumasi,

 

Teska srca nudim moju Beticu. Prodajem je jer sam se mnogo nalozio na Horneta.

 

2004, 29000, 350cc/ 30hp, spremljen za sezonu..

 

Odmah da predjem na mane motora. Par estetskih stvari treba da se sredi:

Farbanje rezervoara i dela oklopa ispod. U pitanju je samo guljenje farbe, nema ostecenja. Goxy sto radi paintbrush je procenio taj posao kod njega na 60E, ali treba neki dan da se ostavi dok ga zavrsi. Ja ga tako vozim, nista mi ne smeta jer nikako nemam nekoliko dana.

Stopaljka pukla, radi ali mora da se menja.

Fali jedan deo oklopa sa desne strane, to je onaj kozom presvucen deo ispod sedista. Ostao je nosac tako da je vrlo lako za uraditi.

Najveci problem je sto mi je bila pukla copava. Sada je ista namestena da motor skoro nema nagib kada je na njoj sto je malo neprakticno. Imati u vidu da motor ima nekih 130 kila, tako da copava od boljeg BMX-a radi posao.

Ja motor ovakav vozim, sluzi mi savrseno i nemam plan nesto da intervenisem skoro. Oderotina od pada je iz Milesevske, gde sam sleteo o pesacki na kisi pri vrlo maloj brzini.

Mehanicki je motor odlican, nema ulaganja, spremljen je za sezonu. Ko ne zna, na ovom modelu je mehanika fabricki komplet skinuta sa Suzukija, cak i pise Suzuki.

Tek je registrovan i ima nove gume. Pristao bih da dam ovlascenje, pa ko hoce moze do sledece godine da nema ni dinar ekstra troska. Potrosnja je oko 4l (pokusao sam jednom da mu nabijem 5 i nisam uspeo), sa rezervoarom sam najvise presao oko 450km, tako da je odlicna autonomija.

 

Cenu sam formirao tako da racunam da 250E spustim zbog mana, sto je vise od cene koliko bi izaslo da se sve sredi u bilo kom servisu, 150E (15ak %) spustim zbog hitnoce a da opet bude jeftiniji nego isti takav u Italiji. Cena je 1800, ako se pozovete na forum ostavljam alarm (onaj Arakisov bolji).

 

Mogu sad tri pasusa da posvetim o tome kako je motor lep, kako se sa uzivanjem vozi i po krivinama i po gradu, kako je svakako bolji od cenovno slicnih skutera i savrsen za prvi motor. Privlaci paznju neznalaca kao monster a znalaca jos i vise jer je redak i zbunjuje ih. Inace se vrti do 10ak hiljada tako da moze da se vozi i zaista sportski.

 

Slike sad stavljam samo neke sive s tmurnog dana i strokavog motora, koje sam napravio skoro da bih slikao mane. Videcu da ga iskljocam po suncu malo sutra, da imam koju reprezentativnu sliku. Moze da dodje da ga vidi Vas majstor, iskusan ortak, tetka iz Amerike, ja sam ili u Zemunu ili na Vracaru svaki dan.

 

 

Kontakt vukmarko na PM ili tel. 060/345-1234

 

 

 

 

 

 

63yu6x.jpg

 

1qqu5e.jpg

 

33u4jd0.jpg

 

11kyumh.jpg

 

1qmr21.jpg

 

t705s3.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • http://www.odvozsuta-otpada.rs/, 298 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Honda Shadow 600cd vlx 2004 nekad bila pa daytona 350 i sad nista ...jbg

ja sam imao ovakvu betaniju ...sjajno motorce masina suzuki dr 350 od pronalaženja originalne stopaljke nema nista,,Ćopavu ima jako cudnu obara motor u neverovatno nizak ugao tesko da ga moze drzati neka zamena...ovo je dzonatanka ali nema originalne oznake na rezervoaru,,,nije bas u sjajnom stanju jer ja sam moju sa 19000 i bez ogrebotine prodao za taj novac.. potencijalno sam zainteresovan zbog emotivne veze ali stanje nije prilagodjeno ceni...ne zameri ali ovo je moj iskreno misljenje.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 599 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

Ono što ja mogu da napišem o motociklu, jeste da zaista može dobro da se vozi i obara. Imao sam priliku da se vozim sa vlasnikom istog. Motorče ide ko zmaj. Ali što ume da opeče. 1nanana.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 746 postova
  • Lokacija: Lazarevac

ja sam imao ovakvu betaniju ...sjajno motorce masina suzuki dr 350 od pronalaženja originalne stopaljke nema nista,,Ćopavu ima jako cudnu obara motor u neverovatno nizak ugao tesko da ga moze drzati neka zamena...ovo je dzonatanka ali nema originalne oznake na rezervoaru,,,nije bas u sjajnom stanju jer ja sam moju sa 19000 i bez ogrebotine prodao za taj novac.. potencijalno sam zainteresovan zbog emotivne veze ali stanje nije prilagodjeno ceni...ne zameri ali ovo je moj iskreno misljenje.

Da samo što je tvoja bila kao odlivak!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Kojekude
  • Motocikl: VT750RS

Pozdrav kolege!

 

Izvinite sto vam nisam ranije odgovorio ali nisam imao sto postova, znate kako vec ide...

 

Nedostatak natpisa "Jonathan" i hroma ispod, koji je daleko upadljiviji od natpisa, je stvar licnog ukusa pa u to ne bih ulazio. Po meni su to dva detalja koja su kvarila motor i nema ih. Svaki farbar moze da povrati onaj natpis za cas posla. Kazes da je cena neprilagodjena motoru ali mislim da podcenjujes skorasnje investicije. Ne znam da li si nabavljao gume za njega, a verovatno nisi jer guraju po koliko hoces. Retka kombinacija, skupa kombinacija. Ja imam sacuvan set starih guma, nisu strasne, imaju sare, al su stare mnogo godina. Evo, pronadji koliko kosta optimalan set guma, ja cu da vratim stare kad istekne registracija i za cenu seta guma da spustim cenu. Spustam ti odmah na 1500eura. Naravno da se salim, da necemo da radimo tako nesto, ali zar bi ti bilo milije da ga platis 1500 mesec-dva pre nego sto istekne registracija i da su mu recimo dotrajale gume ili da ga uzmes spremnog i da ga vozis.

 

Mogu ja ovo sve da sredim, najmanji je problem, pogotovo sto delova ima i nisu skupi:

http://beta-moto-shop.com/betamoto/search.php?tag=1501867+000&id_lang=1

 

Ali upravo hocu da ostavim cenu za toliko spustenu da ti mozes farbaru da kazes da ti povrati natpis, mozda hoces da ga farbas u belo, da mu radis brusheve, ljudi ih cesto menjaju u metalik boju... Ili jednostavno da ga vozas ovakvog i uzivas u njemu bez da te je briga za estetiku, kao sto mene nije, a da te ustedjene novce ulozis u nesto drugo.

 

Ja ako ga npr do sledeceg marta ne prodam, spusticu cenu za 200E ili cu da ga picnem pa cu da ostavim cenu, ali obrni okreni, mislim da je ovo svakako jedna od najboljih ponuda cena/motor/godiste koju mozes da nadjes. Evo, nadji bolju i nju cemo koristiti kao argument za korekciju cene, za koju nisam rekao da je poslednja.

 

Pozdrav drugari i hvala sto se interesujete!

 

@Dejan - A ti sto dovikujes tamo iz zadnjeg reda, sad cu ja da dodjem kod tebe da ti pljujem onu slabasnu masinu :P

Mogli bi da obrnemo par kosutnjaka i koju Huju sad pred nedelju, da se malo zagrevamo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 599 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer

@Dejan - A ti sto dovikujes tamo iz zadnjeg reda, sad cu ja da dodjem kod tebe da ti pljujem onu slabasnu masinu :P

Mogli bi da obrnemo par kosutnjaka i koju Huju sad pred nedelju, da se malo zagrevamo?

 

Ništa se ne obrće pre nedelje. :) Samo mi još fali da se negde zakucam, da pa ne mogu na NAVAK. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1156 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT
Ništa se ne obrće pre nedelje. :) Samo mi još fali da se negde zakucam, da pa ne mogu na NAVAK...

...Da se tamo zakucaš ko čovek :nanana:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bivši baksuz :), 599 postova
  • Lokacija: Beograd / Leskovac
  • Motocikl: Yamaha FZS600 Fazer
Ništa se ne obrće pre nedelje. :) Samo mi još fali da se negde zakucam, da pa ne mogu na NAVAK...

...Da se tamo zakucaš ko čovek :nanana:

 

Pa, tamo me barem nije sramota da se zakucam. :) Uvek mogu da kažem, preterao sam, brzo ušao u krivinu, poneo me adrenalin. :) Pa kad kažeš, "pao na stazi", nije strašno.

 

Da ne offujemo više: biće fotki i snimaka sa NAVAKA, videćete kako Vuk Marko ganja to čudeso. Za ove parice, motor koji zaista pruža više nego što možete da zamislite.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6883 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

http://forum.bjbikers.com/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=114308

http://forum.bjbikers.com/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=114309

 

To je bila Djoletova i ja sam patio za tim motorom jos dok sam pocinjao da vozim skuterce, pa je kasnije bila povucena iz oglasa dok nisam prelazio na nesto vece i hteo bas tu Betu. To je bilo neverovatno, cim sam video u oglasima, prosto sam smetno sa uma i rekao sam, samo BETA i nista vise. Toliko sam zeleo taj motor i bukvalno, video sam ga u svojoj garazi i to je bio amin. Ono sto sam ja licno jako tesko podneo u toj prici jeste da smo se Djole i ja nekako dogovorili, pa je sutra ujutro odustao od prodaje i to je za mene bio takav sok i slom neke zelje i radosti. Bio sam mnogo tuzan, ljut, besan, izbedacen... Posle 3 meseca traganja vise nisam nista hteo da kupim, dok se sasvim slucajno nije pojavio moj sadasnji motor u oglasima koji je bio ''to-to'' i naravno, motor kojeg sada puno volim i cuvam.

 

Sta hocu da kazem? To je bio motor koji se kupovao iskljucivo emocijama, sa nekim posebnim smekom i karakterom. Vredi imati tako nesto u kuci pa makar za vikend voznju. Nazalost ovaj primerak nije ni priblizan Djoletovoj, ali ima mnogo potencijala da bude super najs.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Kojekude
  • Motocikl: VT750RS

Da ne offujemo više: biće fotki i snimaka sa NAVAKA, videćete kako Vuk Marko ganja to čudeso. Za ove parice, motor koji zaista pruža više nego što možete da zamislite.

 

Brate, kad obucem one kozne pantalone uopste ne mogu da se spustim s motora da ga zabacim... Bojim se da ce mi to praviti problem. Zato cu da vidim danas da se provozam malo da ih jos probam.

 

 

@Alekre - Znas koji mi kez na licu dok sam citao tvoj post, poznata mi emocija :) To je ono sto sam gore napisao, sad i prodajem motor ovakav (naravno stopaljku narucujem posle TrackDay), jer ako naplatim cakum pakum crn mat motor a ti npr hoces crven metalik, to ti nije to. Ovako ja spustim cenu za radove a kupac s njim radi sta mu je volja.

A ovaj na slici sto si stavio, jel modifikovan Jonathan ili Euro?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Kojekude
  • Motocikl: VT750RS

Treba da se menja lanac. Posto imam zelju da menjam motor ne bih da se bakcem oko toga tako da sam spreman na drasticne promene cene.

 

Javite se na PP ili na 060/345-1234

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mislim da bi za pocetak trebao da promenis naslov oglasa " P. Beta 2004, 29000km, 350cc/ 30hp, spremljen za sezonu " !

U naslovu pise da je motor spreman za sezonu, a dole u oglasu je spisak sta jos treba popraviti, napraviti, kupiti - platiti majstoru.

Motor "spreman za sezonu "- znaci kljuc u bravu i voznja bar 3000 km do sledeceg redovnog servisa ( zamena ulja i filtera i kontrola motocikla ) .

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja