Jump to content

Moto Zajednica

Putovanje po Hrvatskoj

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Samo se nadajte,eto mene na skupu kod vas,ako bog da,jedino ako ne odem u Rusiju na metar dana da se vozam po bratskim pravoslavnim krajevima. ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

Jes malo su me čudno gledali letos u Umagu dok sam im objašnjavao istorijske Srpske granice Karlovac-Karlobag-Ogulin-Virovitica ;D

Sa tobom vise ne idem u te krajeve ;)

neces ni morati jer ga zena ne pusti ;D ;D

Eh ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest diRRty

a,ne,Urke,nikakav istok,obecao si doci i drzim te za rijec

Aha, e neka si mu rekao

Dakle da se vratimo na temu

Od granice do Umaga, ni jedan jedini problem i neprijatnost nisam imao.Izmedju ostalog bio i na Grobniku, tamo sam video jos tablica sa nasim oznakama.Sve u svemu problem moze svugde da istrci, samo je bitno koliko si lose srece, manje je bitno gde si

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Odlično uklapa mi se plan za iduću sezonu:

1.maj Istanbul moto GP,ako ga ne pomere ranije kao ove godine,pa osatle na Hilandar,pa kod vas.Jel nie mnogo za jedan krug.

25.maj Moto susret u Haskovu u Bugarskoj MK HIENITE

1.jun polazak za Rusiju

1.jul ako bog da kući.

 

Jebote pa to skoro dva meseca neću da budem kući.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Kako sam planirao sledeću sezonu kad se vratim deca će da pitaju: mama,mama ko je ovaj čika

A mama će samo da donese papire za razvod braka i olovku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Umag HR

Kako sam planirao sledeću sezonu kad se vratim deca će da pitaju: mama,mama ko je ovaj čika

A mama će samo da donese papire za razvod braka i olovku.

siguran si dokle god ti nosis pare kuci ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 666 postova
  • Lokacija: CG

Dajte ljudi bez off-a...

 

Ovako, ja sam ti po tri-četiri puta godišnje u Hrvatskoj, i to u najmilitantnijem dijelu... ;D

Nijedan jedini problem nisam imao ni u Dubrovniku ni u Orebiću ni na Korčuli, Braču, Splitu, a da ne pričam o Zagrebu i tom kontinentalnom dijelu. Jedino ovo posljednje putovanje kroz Istru. Dok sam prolazio kroz Umag malo me jeza hvatala, ali se nisam dugo zadržavao... ;D

Doduše, uvijek me negdje čekaju prijatelji forumaši, pa sam možda i zbog toga zaštićen ko bijeli medjed.

Šalu na stranu, mislim da su najveće tenzije u Konavlima, pa šira okolina Dubrovnika, a sve se to polako gubi prema srednjem i sjevernom Jadranu. Jebi ga, mi Crnogorci smo ostavili najdublji trag u pograničnim predjelima...

Policiju nigdje nisam vidio, a restorani su fenomenalni, od Masnog u Zagrebu do po meni najboljeg na Učkoj, "Dopo lavoro"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Hvala na savetima, kako vidim koliko iskustava toliko pravila.

 

Odlučio sam, kada dođe vreme, da idemo nas nekoliko tamo ali ne nespremni, očigledno poverenje i gostoprimljivost nije zastupljena svuda pa spada u idividualnu kategoriju domaćina.

 

No idemo, straha nema pa je sve u Božjim rukama, kao i obično.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Već par godina putujem po hrvatsoj i smucam se po moto skupovima u hrvatskoj. Sjeverni deo oko zagreba je kao da ste u beogradu. niko nikog ne jebe 3%.  Bio sam u istri od umaga, pule, rovinja, rijeke i naravno grobnik i svi su me dočekali extra. Po Opatiji ima toliko naših tablica kao da si u Budvi... Letos sam bio u Kašteli pored splita na skupu kod MK SIJENE i skitao sam se po trogiru, primoštenu ali u split mi se baš nije išlo jer nisam hteo da prizivam djavola. e tu vać kreću problemi u okolini Splita, Sinja, Trilja, ali ako vas je neko od domaćina pozvao budite sigurni da ste zaštićeni kao beli medvedi.. e sad ja sam rođen u Dubrovniku i živeo sam dole 10 godina i prava je retkost da odete u seoska područja kao mlini,  plat, cavtat i konavle sa našim tablicama a da nebude sranja pa makar neki verbalni duel.. ali kad sve sagledate nijr tako strašno..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4879 postova
  • Lokacija: Beograd - Karaburma
  • Motocikl: Honda CBR 1100 XX, Honda XL 1000 Varadero, MZ ETZ 251

Čekamo ih!  :P  bli smo i mi spremni u Vršcu,pa smo nekako preživjeli.  ::) bili ste u punoj snazi(Šmajser,dane,lale...  ;D

 

Ja verujem da vam je bilo dobro i da će svaki sledeći put biti još bolje. A da budem iskren, uopšte ne vidim razlog zato ne bi bilo dobro,

naročito na skupovima gde postoji domaćin koji drži do svojih gostiju.

 

Pojedinaca sklonih ispadima ima svuda ali ih ima i van Srbije ili Hrvatske pa po njima ne bih generalizovao celu stvar. Ja sam samo postavio pitanje u želji da čujem nečije lično iskustvo o tome kako bi me  u Hrvatskoj tretirali uz puno uvažavanje kao gosta a ne gledali kao teroristu.

 

U osnovi, reč je o gostoprimljivosti koji Vrščani poznaju pa mi je drago zbog toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1893 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Po svemu rečenom, mislite li da je moguć ''spust'' od RS preko dela federacije oko Mostara do Ploča pa na Pelješac?

 

Krajnji cilj je Orebić i Korčula, raj na zemlji, samo neznam da li je realno razmišljanje u tom pravcu...

 

Za tvoju informaciju u avgustu je na korculi bila ekskurzija sa lastinim busom, i naravno nisu imali problema. Na Hvaru je potpuno opusteno, jedino sto moze da ti se desi da te izazovu na dvoboj u ispijanju alkoholnih napitaka ;D ;D ;D BTW prosle godine sam u Makarskoj naleteo na tipa iz BGD koji je zapucao na more i poceo da radi u kaficu na rivi, regilarno je parkirao svoju alfu sa BG tablama ispred kafica ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Moje iskustvo:

 

Dubrovnik i okolina, ni sam ne znam koliko puta sam bio tamo, nikakvih problema, iako imaju debeli razlog da prave probleme.

 

Opatija, najopusteniji narod koji sam u zivotu vidio. Uvjek spremni na druzenje. Ako nisi od komunikativnih osoba prosto te odjebu. To moze biti problem tamo  ;D

 

Zagreb, bio sam jedanput prije tri godine. Utisak, kao sto je neko vec rekao, niko nikoga ne ferma 3%. Eh, da, najtisi centar grada.

 

Osjek, jedina ,,neprijatnost'' je sto nigdje ne primaju Master Card  ;D

 

 

Tablice sa kojima sam bio na ove destinacije su BD (Budva), CT (Cetinje) i PG (Podgorica)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 681 postova
  • Lokacija: Podgorica - MNE
  • Motocikl: BMW S1000XR

i ja proputovah kroz HR dosta puta, i jedino nezadovoljstvo je bilo... e sad necete vjerovat, ali u tranzitu oko Rijeke. to je bilo 2003 godine, tada sam kolima isao s malom do Opatije, i do same Opatije nidje problema nikakvoga imali nismo. cak smo prespavali u Splitu, ostavili auto na sred ulice i ujutro nista, totalno sve ok bilo. kad smo se vracali iz Opatije pretekne me lik - svira i nesto prijeti... zivac u meni proradio i malo smo se jurili ali on skrenu u Rijeku a ja produzih dalje put juga.

motorom - nikad nikakve neprijatnosti. slobodno idi i uzivaj. putevi su im EXTRA!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 541 postova
  • Lokacija: Zagreb

i ja proputovah kroz HR dosta puta, i jedino nezadovoljstvo je bilo... e sad necete vjerovat, ali u tranzitu oko Rijeke. to je bilo 2003 godine, tada sam kolima isao s malom do Opatije, i do same Opatije nidje problema nikakvoga imali nismo. cak smo prespavali u Splitu, ostavili auto na sred ulice i ujutro nista, totalno sve ok bilo. kad smo se vracali iz Opatije pretekne me lik - svira i nesto prijeti... zivac u meni proradio i malo smo se jurili ali on skrenu u Rijeku a ja produzih dalje put juga.

motorom - nikad nikakve neprijatnosti. slobodno idi i uzivaj. putevi su im EXTRA!

 

To si bio ti????  :o Da sam barem skužio!  :P Ne bi ti meni više hodao!  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BMW GS is waiting for You...what are You waiting for????, 822 postova
  • Lokacija: YU jos uvjek u 36-oj...
  • Motocikl: Wee 650

Cesto sam u HR! Evo prije sat vremena udjoh u kucu(prolazio kroz HR)!

Nikada ni jedan incident!

Policiju (hrvatsku) vidio samo na HRTu :)

U junu bio u Crikvenici na ljetovanju i bilo extra> Supruga mi iz KG i prica ekavski ali osoblje u hotelu i kaficima ipak bolje komuniciralo s'snjom(verbalno :)) nego samnom!

Krajem avgusta bili u Baskim Vodama i Splitu par dana i sve bilo OK!

U  pocetku nisam skontao Splicanski fazon mangupiranja(neljubaznosti)......npr: pridjem radniku na pumpi da ga pitam kako da dodjem do Mercatora a on me pogleda i kaze:Sta ti je znam!?...i nastavi da radi neki bezvezan posao!

Tako mi se desilo na jos par mjesta da mr otkuliraju  kad nesto pitam ali kasnije vidim da je ugostiteljstvo u Splitu inace na "taj fazon"!

Ladno ignorise stranca kada ga nesto pita!  Sve je u fazonu "ma daj me pusti molim te vidis da imam svoja posla"!

Isli smo do nekih prijatelja iz Splita koje nismo vidjeli 18 godina i sve je bilo OK!

 

U principu ako ne skreces paznju na sebe nedolicnim ponasanjem nije problem da ides bilo gdje.

Najveci problem je za ucesnike ratnih sukoba ako su na "Tjeralici" ali ta dilema ce se razrijesiti vec na granici-sto znaci-ako si prosao kontrolu pasosa na granici(obavezno je skeniranje na granici svih "muskih"pasosa) i nisi priveden, za dalje probleme sa zakonom ne moras da brines!

Extremno je rijedak primjer da te policija legitimise ili privede u HR!

Mislim da cete najbolje proci kao motociklisti ! Ljudi ionako bjeze od bajkera a taman posla da vam jos neko zagleda tablicu.... :) :) :)

 

Ono sto je najbitnije je da znate svoja prava! Da ne reagujete na provokacije! (vazi za SVE republike) Ne bi vjerovali koliko su se vremena promjenila (u pozitivnom smislu) i kolika prava imate! Zakon je na strani onoga ko ga ne krsi! Skoro sam cuo od nekih momaka koji su izbjegli iz HR

i vrativsi se tamo dozivjeli su neka neprijatana iskustva......kasnije su kazu . bili iznenadjeni (prijatno)rekcijom vlasti(policije,pravosudja) da nisu mogli vjerovati ......

Od tada, kazu ,samo se ponasaj po PSu i sve sto ti se desi prijavi (da prodje kroz papire) i s'pravom ocekuj da ce situacija da se rijesi u tvoju korist! Mislim da je to univerzalni princip kojeg bi inac trebali da se pridrzavamo ma gdje god se zatekli!

Stvari idu nabolje.......

Srecan put i kontaktirajte kolege s'foruma(ko sto rece Gasho)........ prije polaska ,za ne daj boze.......

.....i KOTRLJAJ SE Mile....... :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1592 postova
  • Lokacija: Budva - MNE
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 Strada

Ja imam samo prijatne uspomene!

 

To tvoje se ne racuna jer si uvjek bio motorom, a kada se putuje motorom uvjek imas prijatne uspomene  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja