Jump to content

Moto Zajednica

kako da otpeknem karburator?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

ovako stoji situacija. u pitanju je gilera 125 arizona hawk. motor je stojao oko 10 godina, nije palio sbog struje. sad je struja uradjena posle toliko vremena, i kad sam pogledao karb siber je skroz zapekao u karuratoru i sve dizne su skroz zapusene, taj benzin sto je ostao u njemu je tako smrdeo i kao lepak je,.... neverovatno! kako da otpeknem karburator. nemogu ni da uzvadim sajlu pa da ga potopim u neku tecnost, tako da ajde recite sta da radim!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

pa skini mu bar lonce karburatora ako mozes i pokusaj ako mozes da skines ako ima neki gumeni deo ili membrana,ili plovak ako je od storopora pa ga sa sve sajlom potopi u nitro razredjivac,ali verovatno ce se ostetiti gumeni delovi na njemu,ali posto vec stoji toliko dugo verovatno su vec propali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

mogu da skinem lonce karburatora i puno je nekog sranja, kao kafa je...mogu da skinem plovak i neke dizne, neke su zapekle,....al nemogu da skinem sajlu sa sibera, skroz je zapeko kao da ga je neko zalepio lepkom za kuciste karburatora. pa nemogu da skinem karburator sa sajle.  u cega bi bilo najbolje da ga ostavim da se otkiseli? mozda u vrelu vodu, kljucalu. ili u benzin, naftu, nitro razredjivac? sta je najbolje  i najbrze?

 

e da li je moguce ako mi je tako zapeko karburator, da su onda i zapekle karike u klipu, i da je onda i karter zapeko, od tog starog benzina?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 92 postova
  • Lokacija: Svilajnac

Koliko se ja razumem u to ti bi mogao da pokusas da skines sajlu sa druge strane (sa rucice) i da ga sa sve sajlom izvadis. Pa onda probaj da ga potopis u nitro ili benzin. Ali ko sto kaze wice probaj da skines sve dihtunge i gumice...

A najbolji nacin da ga osposobis i ocistis je ultrazvucna kada. Ljudi koji rade automobilske karburatore to sigurno imaju. A postoji i neka kiselina za karburatore u koju se karburator potopi pre ultrazvucne kade.

Nadam se da sam ti bar malo pomogao. ::) ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

e, ja sam hteo da skinem sajlu sa rucice, i mogu da skinem sajlu gore na rucki, ali ona sa rucke ide dole u neki razvodnik i tamo se racva u 2 sajle, a od te 2 jedna ide u karburator, a druga ulazi u masinu, sa desne strane, mislim da je to za pumpu za ulje, jer je 2t motor. znaci nemogu da skinem sajlu dok je ne iskopcam iz sibera, a siber nemoze da se pomeri ni za mm, jedino mi je ostalo da izmasakriram sajlu pa da odnesem karburator na to ultrazvucno ciscenje, ili da ga prvo sam iskuvam u vodi, ili da kupim taj sprej, ako postoji to uopste. ne bih bas da secem sajlu bezveze, al ako nebudem mogao da skinem, moracu tako, onda cu gledeati neko da mi napravi kao ovu original.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

MA iseci plastičnu flašu napuni je naftom i okači na motor zajdno sa karb u njoj neki dan i neće da propadnu ni gumice  a ima da otpusti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

kao sto urke kaze,samo bih ja koristio nitro razredjivac mnogo ce brze da zavrsi posao,,,uzmi onaj u metalnoj flasi bolji je,oni plagijati u plasticnoj nisu nizasta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

Nitro možda i nagrize,nafta neće sigurno,samo joj treba više vremena da odradi.

A nitro je zakon za čišćenje karburatora inače,jer jedino on lako skine naslage na venturiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ducatista, 2893 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: beše Ducati 998

kao sto urke kaze,samo bih ja koristio nitro razredjivac mnogo ce brze da zavrsi posao,,,uzmi onaj u metalnoj flasi bolji je,oni plagijati u plasticnoj nisu nizasta...

Zar nece nitro da ispari xtra brzo ? Mozda je lakse da ga natapas cetkom koju ces da umaces u nitro, mada bi definitivno bilo bolje (ali i sporije) ako bi to radio benzinom ili nafom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1838 postova
  • Lokacija: obrenovac
  • Motocikl: cbr 600f

nece da ispari,ja sam kod sebe prao karburator od auta i bio je potopljen par dana posto je bio strasno prljav,i oprao se  extra,isparice jedan deo,ali ti sipaj celu litru i  sigurno ce trajati par dana,ali mislim da ce ga rastopiti za par sati

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2143 postova

Ja bi kupio nekoliko bocica WD-40, isprskao sadrzaj u neku posudu i potopio ceo karburator zajedno sa sajlom da stoji nekolko dana. Nece da ispari brzo kao nitro, a bolje je od nafte.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 845 postova
  • Lokacija: Srbija/Novi Sad

skinucu ja plovak, on je jedini kumeni i lonce sam skinuo jer je plasticno,....neke dizne nemogu ni da odvrnem, znaci ovo ostalo je metal, stavicu ga il u nitro ili u naftu, benzim, stavicu ga sutra , pa nek se kiiseli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 758 postova
  • Lokacija: Donji Milanovac

  100 posto resenje ti je TRIHLORETILEN zesci rastvarac . teze se nalazi ali vredi. OOObavezno skini plovak ( plastika) i sve gumice koje mozes jer posle ih nece biti. To sto je skecalo karb. je u stvari ulje iz mesavine rastvoreno u benzinu . Ultrazvucna kada je takodje dobro resenje ako otkacis karb.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 783 postova
  • Lokacija: Ottawa, Canada

Taj karburator nikada vise nece imati svoje karakteristike kako treba. Izmeri precnik  karburatora i potrazi karburator koji se moze staviti umesto tog. Moze neki od danasnjih skutera, ali preporucujem neku krosericu od 125cc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja