Jump to content

Moto Zajednica

Jagodina (31. 05. 2012.)

Recommended Posts

  • Drug član, 1665 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: XF650 Zrakoprc :)

tesko je pitanje ogranicenja

sad mi sa 30+ godina lako mozemo da vrsimo nuzdu o tome kako treba ogranicavati, kako je nebezbedno jer su klinci nezreli, ne cene zivot kao sto ti kazes, ne misle racionalno, nemaju iskustva....

ali i ovi klinci su isti kao i mi sto smo bili, koji smo trazili puna prava kao i svi punoletni i bunili se protiv svih restrikcija jer smo veoma zeljni izasli iz puberteta i samo cekali da nam skinu maloletne okove da bi ziveli zivot punim plucima.

 

e sad treba naci neku vagu izmedju zrelog rezonovanja nas starijih i zelje za zivotom mladih, a u to sve ubaciti i varijablu koja je nejednako sazrevanje pojedinaca

 

licno sam zagovornik jos strozijih propisa oko sticanja prava na upravljanje kategorijama vozila, jer i naizgled motocikli sa smesnih 35kW dozvoljenih sa 18 godina u brojkama znaci 160+kmh i niskih 5 sekundi do 100. Morate se sloziti da je to prilicno brzo vozilo, a jos nestabilni dvotockas bez ikakve zastite putnika.

 

Neka vam o "zrelosti" i "zdravom rezonovanju" mladih kaze sama cinjenica da je brdo klinara grebalo i rukama i nogama da polozi voznju po starim propisima sa kojima se sticala puna A kategorija sa 18 godina koja im je omogucavala da voze motocikle neogranicene snage

 

a sve ovo sto smo pisali je neprimenljivo na pokojnika koji pijan bez iskustva, jer dozvola je samo papir, seo na motor, natakao klinku jos nezreliju od njega i sebe odveo na onaj svet, roditelje i porodicu zavio u crno, a srecom zivu saputnicu odveo na hirurgiju sa koje ce u najboljem slucaju izaci sa veoma dugim periodom oporavka

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7106 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

osim svog nosi jos jedan zivot na motoru, pijan, ganja motor ko blesav...to je tempirana bomba i da budem iskren, ovakve ljude jednostavno nemogu da zalim, vec mi je zao ljudi kojima je tesko zbog njihove pogibije (rodbina, prijatelji...)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Dakle zakon treba jos poostriti da bi se izbjegle ovakve tragedije?

Posto je trenutno zabranjeno doticnom da (pijan) upravlja motorom preko 30 (ili koliko vec) KW, to se njemu nije cinilo kao toliko strasno.

ALI, da je zakonom propisano da smije maximum 1 KW, onda on sigurno nebi sjeo i sad bi bio ziv i zdrav. ::)

Da je otisao na nocno kupanje i utopio se, sigurno bi se culi predlozi da se zabrani nocno kupanje osobama do 45 godina starosti.

Izgleda da je postalo popularno ko ce predloziti deblju lancugu za oko vrata, tj. sto deblji lanac predlozis, to si "zreliji i odgovorniji". :lud:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Trenutno Novi Sad -posle ko to zna
  • Motocikl: Bobber chopper

Ne vredi menjati zakone nego ljude.Mi smo zemlja kompleksasa.Kopleksi upravljaju zivotima mladih u Srbiji,cast izuzecima.Ta prokleta zelja da budu nesto drugo,nesto sto nisu.Iz kuce se uglavnom sve nosi.Niko ne veruje vise ni u sta i dzaba ti zakoni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 5 postova
  • Lokacija: Trenutno Novi Sad -posle ko to zna
  • Motocikl: Bobber chopper
ja sam kupio novog R-a od 600 kubika kao prvi motor i to je najbolja stvar koju sam u zivotu uradio. uostalom sto komentarises tako nesto? vidis da je ovaj momak koj je poginuo uzeo tudj motor.

 

Ovaj je seo prvi put na 750 i eto.. Nije sve za svakog. Neko moze - neko ne.

 

niko ne moze prvi put .nema tu neko.niko

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 112 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Keeway Speed 125

Naj zalije od svega sto je povredio drugu osobu i krivo mi je sto se ovo desilo ali mi u neku ruku i nije krivoi sto je seo na motor ne razmisljajuci o posledicama.Prvo De mu je uprema ?pa makar i Kaciga ,a kamoli rukavice,protektori,kornjaca..Ja pre nego sto upalim motor stavim kacigu,rukavice i pojas ...Ne kazem sa sebe da sam vrstan vozac u smislu tek sam poceo da vozim vec 5 godina i to je MALO ...Ali postoji nesto sto cenim i postujem..Prema motoru gajim odredjeni vid Postovanja i znam kako da se Ophodim...4 godine sam vozio Svakojake skutere od 49ccm i motore od 49ccm i posle 3 godine sam promenio svoj stav polozio A-2 kategoriju i sad vozim 125ccm Motor i mislim da mi je ovo dovoljno za naredne 2 sezone i tako polako cu da se kalim..dosta bajkera mi je reklo sto voze jake motore kao sto su ZX 10...ZZR 1400 itd itd da je najbolje ovim putem kojim idem.i kad vozim nekoga dobro razmisljam koga cu da stavim i kako cu da vozim..ali jedno je taj neko ko seda samnom Kaciga ili Peske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja