Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBX1000

Recommended Posts

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Jos ne znamo, cekamo da se autor odazove.

 

Ali stvarno bi bilo lepo da nam napise neki tekst - predstavljanje jednog ovako lepog motora.

 

Raus !?!? Gde si , javi se

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1100GS, BMW R1100RT, HONDA CBX 1000

Sta da vam kazem to je moj ljubimac ali ga trenutno sredjujem,masina komplet restauracija,farbanje,felne druge e sad treba mi pomoc oko farbanja.Motor je pre 4 godine ofarban u bordo boju to je maxmayer farba i nosi oznaku Kawasaki 5008,meni se svidela Ferrari crvena,ali motor ima dosta poliranih delova i menjam prednji upravljac ugradjujem street upravljac koji ce biti poliran,a felne su zlatne boje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Pozz raus,

samo nam reci sta si hteo prvim svojim postom kada si postavio slike. Koja je bila namera postavljanja teme i sta bi trebalo da bude tema?

 

Kada dobijemo te informacije od tebe, mozda premestimo temu na neko pogodnije mesto, pa da pocnemo da razmisljamo sta i kako sa ovim prelepim motorom.

 

Sto se tice farbanja, nacicemo resenje.

 

Samo nam prvo reci sta bi trebalo da bude tema ovoga!

 

A ako imas informacija, podataka,... ako je motor tvoj pa ga poznajes,... stvarno bi mogao da napises u skorijoj buducnosti neki lep tekst o njemu da nam ga predstavis. Idu hladniji dani pa ce biti vise vremena i za to. Ako ti treba ideja kako takvo nesto da napises imas i na sajti i na forumu tekstove o predstavljanjima nekih drugih motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1100GS, BMW R1100RT, HONDA CBX 1000

OVAJ MOTOR POSEDUJEM VEC 4 GODINE I MNOGO LEPIH USPOMENA ME VEZU ZA NJEGA.TRENUTNO GA KOMPLET RESTAURIRAM PREDNJA VILJUSKA JE OD CBX750F SA PROGRESIVNIM VILJUSKAMA A ZADNJA OD VF1000F.PROBLEM MI JE REZERVAR TRUO JE I NE ZNAM STA DA RADIM SA NJIM?DA LI BI MOGAO NEKO DA MI DA NEKI SAVET ILI POMOGNE OKO TOGA?

 

post-1890-12878991655237_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1100GS, BMW R1100RT, HONDA CBX 1000

Kupio sam ga u Beogradu pre 4 godine i celog sredio sad sam nabavio nove cilindre i klipove sa karikama oa menjam to i lance u masini

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: BMW R1100GS, BMW R1100RT, HONDA CBX 1000

Boja mi nije problem vec rezervar truo je u zadnjem delu ja sam ga zalivao poliesterom iznutra ali ga je benzin sprao i navuko mi sve na ventile i klipove ne znam da li je pametno da ga otvaram sa donje strane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1372 postova
  • Lokacija: Mladenovac

Ne znam stvarno sta da ti kazem. Moj drug je pokusavao kiselinom za skidanje rdje da nesto uradi ali nista nije uspeo. Jedino kad bi mogo nekako da ga otvoris po savu, da ga lepo obradis iznutra i da ga zastitis nekom farbom, pa da ga onda zavaris.Mada  neznam da li bi to uopste bilo moguce uraditi, do sada nisam cuo da je iko nesto tako uradio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2665 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Boja mi nije problem vec rezervar truo je u zadnjem delu ja sam ga zalivao poliesterom iznutra ali ga je benzin sprao i navuko mi sve na ventile i klipove ne znam da li je pametno da ga otvaram sa donje strane

U principu mu nema pomoci.

Moze se otvoriti sa donje strane i postoji hemija ( oko 100-150 EUR ) za zastitu, ali ja bih potrazio drugi rezervoar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 599 postova
  • Lokacija: Mladenovac

 

Najbolje ti je neki drugi koji je "zdrav",ali ako ne zelis da se cimas sa nekim koji bi ti donosili ,itd.  da li si razmisljao ili da li neko zna nesto o cinkovanju. Jedan moj dalji rodjak radi cinkovanje i mogu vam reci da je to super zastita. Jedino sto ne znam kako bi se ponasao cink sa benzinom,tj  da slucajno ne curi benzin. A opet,jedan drugi poznanik je ubacivao lanac i kiselinu pa muckao da bi uklonio rdju --  rezervoar je bio posle toga kao svajcarski sir--probio rupe na sve strane. On je to vario,krpio i na kraju prodao.  Mogu jedino da pitam za to zinkovanje ako si zainteresovan. Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12108 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ne znam moze li da se otvori sa donje strane, ali bi najbolje bilo peskiranje, pa plastificiranje. Sve pod uslovom da nie bas propao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • In memoriam, 69 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: GS850G

Pozdrav majstor Raus-u!Poznat mi je vas motor,vise puta sam ga zagledao i slikao.Jako lepa masina.Moguce je srediti takav rezervoar kao sto je vas.Postoji sretstvo za koje samo imam podatke i znam postupak kako se radi.Naime.rezervoar se izvari,prikrpi i zakrpi koliko je to moguce,opere (iznutra naravno) na primer  uz pomoc rizle (sitnih kamencica ostrih ivica) i toplom vodom.Potrebno je dobro i dugo muckati rezervoar.Zatim se dobro ispere vrelom vodom da se istrese sva rizla,najbolje masinom i ostavi na suncu da se dooobro osusi (dva-tri dana).Zacepiti otvor za slavinu.Sipa se oko 1/2 litra sretstva u rezervoar,dobro izokrece i otvori se na izvodu za slavinu da se iscedi visak tecnosti,naravno nazad u kanticu.Potrebno je rezervoar susiti 4-5 dana na jakom suncu.Ako je sve uradjeno kako treba,po unutrasnjoj povrsini rezervoara se ostane sloj koji ne rastvara benzin,otporan je na vibracije (ne puca) i toplotu itd.Moj prijatelj je tako tretirao rezervoar od boldoreke i srecno zivi (i vozi se) vec nekoliko godina.Naravno,najbolje resenje je nov rezervoar.Evo podataka sa kantice koju cuvam kao uzorak:

 

TANKSIEGELLACK

1K-FH-PRIMER

Feuchtigkeitshartende Polyurethan Grundierung

-----------------------------------------------------------

A.Fleischer,Flucke 40,CH-5616

Meisterschwanden,Tel: 056/6671731

 

ps.Nadam se da ce nekome posluziti ova informacija.Sto bi rekli: Ne Moz` da skodi...Pozdrav svima.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja