Jump to content

Moto Zajednica

Vazduh u kočnicama

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F '92, Aprilia Leonardno 125 1997, Honda silver wing 600 '02, BMW F650 gs 2008.

Pozdrav svima, naime imam problem sa prednjom kočnicom na mom suzukiu gsx 750 f 1992 god.

Jedan prijatelj mi je rekao da je moguće da mi je problem to što verovatno imam vazduha u sistemu. Mislio sam ako problem nije teško sam da rešim da ga ne teram kod majstora.... Ako neko ima iskustva sa ovakvim problemom i zna kako se to proverava, rešava, bio bih mu zahvalan da mi objasni...

 

Hvala puno unapred :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1655 postova
  • Lokacija: Paracin

Pritisnes kocnicu nekoliko puta, DRZIS STISNUTU, odvrnes sraf za ispustanje vazduha (nalazi se na kocionim celjustima i izgleda kao probusen sraf sa sisom na vrhu) da izadje vazduh i zategnes sraf. Sve vreme drzis stisnutu rucicu i ne pustas dok ne zavrnes sraf koji si odvijao, rucica ce sigurno propasti do kraja ali to je normalno. Ako imas 2 diska isto to i na drugoj strani. Pazis na nivo ulja u posudi i dodas ako treba NE SME da ostane bez ulja. Da ne bi prskalo na sve strane mozes na tu sisu da stavis neko crevce i u neku posudu sprovedes.

 

Ovo je princip kod vecine starijih motora i automobila a da li je i kod tebe ne znam, verovatno jeste. Ili jos bolje sacekaj da se jos neko javi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 125 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Suzuki DR600 DJEBEL

Ti si nam rekao da imas problem sa kocnicom i da je majstor rekao da ima vazduha u sistemu a nisi nam rekao koji je to problem, dal ti kocnica propada ili je meksa nego obicno ili je tvrdja nego obicno, pa kad nam kazes simptome nepravilnosti tad cemo ti moci pomoci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Beograd-Voždovac
  • Motocikl: Hyosung GT250 Comet

Ovde imas uputstvo korak po korak. Za zadnju je isti princip:

 

 

Uzmi okasti kljuc i stavi preko sisice. Nabodi providno crevo od 6 mm (buvljak, prvi red), kupi pivo za asistenta i cepaj :takoje: . Obavezno dot koji je predvidjen za tvoj motor (najcesce Dot 4). Ako ti se, nedaj boze, desi da povuce vazduh postoji fora da spricem ubacis ulje preko sise.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F '92, Aprilia Leonardno 125 1997, Honda silver wing 600 '02, BMW F650 gs 2008.

Mislim da ima vazduha zato sto je oslabila kocnica, a plocice su menjane pre par hiljada km... :) Hvala vam na brzim odgovorima!!! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 109 postova

Obično tu gde uvlači vazduh u sistem,na istom tom mestu i pušta ulje napolje...Vazduh ne može da se stvori sam od sebe (a možda je i neko nestručan petljao pa je povukao vazduh u sistem)...Svakako kupi AT ulje dot 4,otvori posudu za ulje i dole odvrni sisice na kleštima.Pazi da gore ne ostane bez ulja tj dosipaj po malo kako staro izlazi.Najverovatnije je ulje odavno odradilo svoje,fabrička preporuka je da se menja na dve godine a to skoro niko ne radi.Možda rešiš problem a možda i ne,ako ostane staro ulje koje se pretvorilo u žele u kleštima pa i ne postigneš ništa...Ako se ne razumeš najbolje je da oteraš nekom ko ume mada nije neki problem a prava stvar je da se rasture klešta,ispoliraju klipovi,dobro izduva sve,sipa novo ulje ispusti vazduh i mirna glava0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F '92, Aprilia Leonardno 125 1997, Honda silver wing 600 '02, BMW F650 gs 2008.

Hvala ! :)

 

Potrebno je mnogo da se povuče ručica da bi uopšte počeo da koči, ne secka, ne propara nego jednostavno treba dobro da zapneš da bi zakočio....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Da se nije omastio disk?Ako ne propada kocnica onda ne verujem da ima vazduha,a kad je disk mastan mozes da pritisnes kocnicu kolko hoces jako,i da tocak okrenes jednom rukom(licno iskustvo).

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Sarajevo
  • Motocikl: Kawasaki EN 500

Ako kocnica ne propada, onda vjerovatno nije vazduh. Meni je bila tvrda i tupa kocnica. Moras je tegliti svom snagom da uopste pocne kociti, pa onda i kada koci efekat je slab. Promijenio ulje, ispustio zrak, i nakon toga sve OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1655 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja ne mogu da odvijem sisu, plasim se da je ne otkinem :moto3: (mislim na ovu za ispustanjw vazduha), kuckao sam je malim cekicem u sve pravce i opet nista. Ranije sam tako pokisao na autu pa sam morao da menjam ceo cilindar...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F '92, Aprilia Leonardno 125 1997, Honda silver wing 600 '02, BMW F650 gs 2008.

Mislim da sam uspeo da rešim problem... Nisam sasvim siguran jer nisam uspeo da provozam danas motor (jbna KIŠA) ali čini mi se da je kočnica malo tvrđa. Ranije hvata i ne znam kako da objasnim kao da je jača.

Uradio sam sve kao što ste mi objasnili, ispustio vazduh, dolio još ulja i to je to! Javljam vam detalje kada provozam.. :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F '92, Aprilia Leonardno 125 1997, Honda silver wing 600 '02, BMW F650 gs 2008.

Pozdrav svima. Opet ja ?! :)

E ovako.... Luftirao sam kocnice dva puta, menjao ulje... Jedno vreme je lepo radilo i sada opet problem. Danas kada sam se vozio malo po gradu, zamalo da udarim u jedan auto !!!! Nisam ni isao nista posebno brzo, nekih 80-90km/h, i covek ispred mene zakoci naglo, ali je bio daleko, jedno 20tak metara ispred mene, ja sam jedva stao !!!!! Nisam smeo zadnju da diram jer je padala neka mala kisica,ali sa sve menjanjem brzina u manju, manju i sa kocenjem prednjom, jedva stao !!!

 

Ne znam stvarno sta bi moglo da bude problem... Jedan drugar je gledajuci u celjusti, diskove, plocice zakljucio da su klipovi previse izbaceni, kao da plocice nisu odgovarajuce za njega ! Cak sta vise plocice nisu ni potrosene bog zna sta, vidi se lepo da su dosta debele i da nisu potrosene... jednostavno ne znam sta da radim...

 

Nekada mi se desi da posle odredjenog vremena, kao da se ugreje sve fino i pocne lepo da koci.. Jako me to nervira sada i ne znam kako da resim problem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ja cu sad da ti kazem stvari koje mozda i sam znas, a posto vidim da niko ovde mozda nema ni hrabrosti da te kritikuje, tu cu ulogu onda da ja preuzmem na sebe. To mi je omiljeni sport.

 

Znaci, ovo su samo moje pretpostavke, ali sudeci po onome sto si pisao i po slici koja ti je uz nik, ovom motoru je kocioni sistem u totalnom kurcu.

Covece ta sprava ima 20 godina!!!

Sudeci po tome koliko su Srbi dasni i voljni da uloze u svoje motore, daa se pretpostaviti da NIKO NIKADA nije pipnuo kocnice, vec je samo arceno, arceno i arceno.

Kazes klipovi skoro pa ispali. Jesi li pomislio da mozda treba da zamenis diskove?

Sto je najinteresantnije verovatno i jesi, ali kad cujes koliko kostaju od toga se odmah odustaje. Mislis da motor zna, ili jos bolje taj sto je ispred tebe kocio, da ti nemas love?

Mislim da te ceka oooopasan posao. Ovde bi najbolje bilo da se uradi kompletna revizija sistema. Merenje diskova, klipovi napolje i da se vidi jesu li pumpa i klesta jos uvek u upotrebljivom stanju. Ako jesu onda, nove gumice, nova creva, novo ulje i naravno plocice.

Znam sta sad mnogi misle, a i ti. To tako moze svako.

 

Ja kazem to tako MORA svako.....a ako para nema, onda se sedi kuci. Ne stavlja se sopstveni i zivot drugih na kocku, prckajuci i sparajuci na izuzetno vaznim stvarima.

Motor je skup hobi.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Kakve veze sto motor ima 20g, moj ima 31 koci kao i kada je bio nov.Kako da te zaustavi kako treba kada koristis samo prednju a zadnja.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ja cu sad da ti kazem stvari koje mozda i sam znas, a posto vidim da niko ovde mozda nema ni hrabrosti da te kritikuje, tu cu ulogu onda da ja preuzmem na sebe. To mi je omiljeni sport.

 

Znaci, ovo su samo moje pretpostavke, ali sudeci po onome sto si pisao i po slici koja ti je uz nik, ovom motoru je kocioni sistem u totalnom kurcu.

Covece ta sprava ima 20 godina!!!

Sudeci po tome koliko su Srbi dasni i voljni da uloze u svoje motore, daa se pretpostaviti da NIKO NIKADA nije pipnuo kocnice, vec je samo arceno, arceno i arceno.

Kazes klipovi skoro pa ispali. Jesi li pomislio da mozda treba da zamenis diskove?

Sto je najinteresantnije verovatno i jesi, ali kad cujes koliko kostaju od toga se odmah odustaje. Mislis da motor zna, ili jos bolje taj sto je ispred tebe kocio, da ti nemas love?

Mislim da te ceka oooopasan posao. Ovde bi najbolje bilo da se uradi kompletna revizija sistema. Merenje diskova, klipovi napolje i da se vidi jesu li pumpa i klesta jos uvek u upotrebljivom stanju. Ako jesu onda, nove gumice, nova creva, novo ulje i naravno plocice.

Znam sta sad mnogi misle, a i ti. To tako moze svako.

 

Ja kazem to tako MORA svako.....a ako para nema, onda se sedi kuci. Ne stavlja se sopstveni i zivot drugih na kocku, prckajuci i sparajuci na izuzetno vaznim stvarima.

Motor je skup hobi.

 

samo mi još fali komentar kako je tebi lako jer si u inostranstvu i dobro zarađuješ......

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1655 postova
  • Lokacija: Paracin

Pripazi da ti komsija ne maze diskove slaninom ako ti je protocan lonac... :moto3:

Ako su diskovi iole normalni a kazes promenio si ulje i kocnica ne propada, verovatno su ti lose plocice, bez obzira sto nisu istrosene mozda su neke shlj ili si ih nekad pregrejao pa su sada pretvrde. Ja bi za pocetak zamenio plocice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F '92, Aprilia Leonardno 125 1997, Honda silver wing 600 '02, BMW F650 gs 2008.

Ja cu sad da ti kazem stvari koje mozda i sam znas, a posto vidim da niko ovde mozda nema ni hrabrosti da te kritikuje, tu cu ulogu onda da ja preuzmem na sebe. To mi je omiljeni sport.

 

Znaci, ovo su samo moje pretpostavke, ali sudeci po onome sto si pisao i po slici koja ti je uz nik, ovom motoru je kocioni sistem u totalnom kurcu.

Covece ta sprava ima 20 godina!!!

Sudeci po tome koliko su Srbi dasni i voljni da uloze u svoje motore, daa se pretpostaviti da NIKO NIKADA nije pipnuo kocnice, vec je samo arceno, arceno i arceno.

Kazes klipovi skoro pa ispali. Jesi li pomislio da mozda treba da zamenis diskove?

Sto je najinteresantnije verovatno i jesi, ali kad cujes koliko kostaju od toga se odmah odustaje. Mislis da motor zna, ili jos bolje taj sto je ispred tebe kocio, da ti nemas love?

Mislim da te ceka oooopasan posao. Ovde bi najbolje bilo da se uradi kompletna revizija sistema. Merenje diskova, klipovi napolje i da se vidi jesu li pumpa i klesta jos uvek u upotrebljivom stanju. Ako jesu onda, nove gumice, nova creva, novo ulje i naravno plocice.

Znam sta sad mnogi misle, a i ti. To tako moze svako.

 

Ja kazem to tako MORA svako.....a ako para nema, onda se sedi kuci. Ne stavlja se sopstveni i zivot drugih na kocku, prckajuci i sparajuci na izuzetno vaznim stvarima.

Motor je skup hobi.

 

Vidi ovako druze?! Jel ti stvarno mislis da bih ja vozio motor 20 godina star da mogu da kupim bilo koji drugi na svetu ! Daj malo realnosti molim te...

Sve je to meni jasno... NIsam trazio da mi iko od vas govori kako treba da zapalim ovaj motor i lepo uzmem jedno 20000 evrica i kupim nov motor u salonu i to da biram model, nego sam zato i pokrenuo ovo da vidim da li su ljudi imali slicnih iskustava pa da mi neko da predloge sta da radim...

 

Svaka cast svima koji su mi dali predlog kako da pokusam da resim problem! Naravno da znam da se problem moze resiti novim diskovima, celjustima, plocicama, crevima, cilindrom itd... pa najbolje da sada jos odem u ovlasceni servis i kazem menjajte kompletan prednji kocioni sistem... Sta ima veze?! Koliko kosta par hiljada evra, ma sta me briga ! Pa alo covece moj motor kosta 1300-1400 evra !?!? O cemu mi pricamo ovde !?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1211 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Vule ja sam sa detelinare, tu kod sajma, pa navrati da pogledam kocnice. Nista te nece kostati, a mozda resimo problem. Dane 064-4889745 U petak idem za Trebinje, tako da nisam u NS-u cetiri dana.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Druze...da kosta - kosta...ali mnogo manje nego polupan ceo motor, mnogo manje nego lecenje polomljene ruke, noge, glave ili ko zna sta jos o cemu ne zelim da pisem. Pronto ne pametuje, nego zeli samo da ti skrene paznju da se sa tim stvarima ne igra. Najbitnije su kocnice i gume. Ajde srecno 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Vule ja sam sa detelinare, tu kod sajma, pa navrati da pogledam kocnice. Nista te nece kostati, a mozda resimo problem. Dane 064-4889745 U petak idem za Trebinje, tako da nisam u NS-u cetiri dana.

Na muci se poznaju junaci,ali ih nema da popijemo pivo u subotu.... :moto3::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6337 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Hahaha....uspeo sam

 

...da navucem gnev na sebe :lol:

 

Dragi moj "vulens".

Svojim si komentarom samo potkrepio moje pretpostavke. Izvini sto sam tvoju temu iskoristio da ilustrujem jednu tuznu realnost srpskog bajkera.....ovde vas molim da komentare o zivotu u inostranstvu i dobroj zaradi zadrzite za sebe, jer to sa ovom pricom nema nikakve veze.

Veruj mi da se najiskrenije nadam da ces problem resiti lako i jednostavno, mozda i uz pomoc dobronamernih koji su se vec javili (ja sam ocigledno jedini negativac u ovoj prici :zvizduk: )...

Ovde cu da se zaustavim, jer bi svaka druga prica bila debeli "off"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1211 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Javio se Vule, i sutra dolazi kod mene u garazu da pokusamo resiti problem. Sta cu mozda ga i usvojim. Branko pivo cemo piti ti i ja jos sto godina. Tako smo se dogovorili.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 144 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Suzuki GSX 750 F '92, Aprilia Leonardno 125 1997, Honda silver wing 600 '02, BMW F650 gs 2008.

Deda Dane je resio problem. Izluftirao prednje kocnice, sipao novo ulje, radi kao sat !!! :) HVALA DEDA

E sada moram da ga pohvalim jos malo!

Mislio sam da ce Dane samo da mi pomogne da resim problem sa kocnicama, mada... Poceo je da zagleda moj motor, pa mi je sredio auspuh koji se malo klimao, stavio novu selnu, zategao sve i sada se ne cuje, ne klima itd... Onda mi je centrirao zadnji tocak, dotegao lanac... i sto nekih sitnica! :)

 

Sve pohvale za Dedu Daneta !!! Mada sam mu rekao da mi se javi kada se vrati iz Trebinja, ali nije ! zamerka ! :) Salim se naravno ! Dane javi se da popijemo pivo ! 0takoje.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja