Jump to content

Moto Zajednica

Iron Butt 2012

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Bajina Basta - Tara
  • Motocikl: kawasaki VN900 '08

Svaka cast prijatelju!

Odlicna voznja... :moto3:

 

Dok mislim da je svaki Japanac tata za tu Americku vrecu gvozdja!

 

 

A odgovor postoji u pretstavljanju nase gvozdene guzice! :D:D:D

 

 

Moj prvi motor je bio naravno Harley Davidson Sportster 883. ( 883ccm) iako je najmanji Harley po kubikazi , i obicno ga zovu " Girls Bike" zato sto je manji i vise odgovara zenama, voleo sam izgled i karakteristican zvuk, ali mi se stalno kvario, i to obicno kad sam 300 KM daleko od kuce, pa sam morao da placam towing i popravke stalno. Prestao je da bude uzivanje, nego sam stalno mislio dali ce opet da se pokvari. Na krju kad sam podvukao crtu, koliko sam potrosio na motor, popravke i towing, kostao me je kao novi motor. Samo sam dva puta bio presrecan sa Harley-em kad sam ga kupio, i kad sam ga prodao, sve izmedju is "pain in the ass".

Moj Sledeci Bike je brand new Yamaha V-Star 1100ccm Silverado, Motor sa kojim sam presao 140.000 KM bez popravke motora, samo sam mu menjao ulje, gume, i kocnice. to je dobar bike za svakodnevnu voznju, i krace vikeend izlete, ali je malo neudoban za duze ekskurzije. Promenio sam taj bike samo zato sto mi je dosadio, ovde kazu " Kowboy get tired of the Horse" Moj sledeci Bike je Cadilac za touring Najudobniji bike za duga putovanja period. Yamaha Royal Star Venture, Nadimak je bio Micika ( Micika dobra je to Kobila ) Sa Micikom sam presao Ameriku uzduz i popreko vise puta. V4 motor je neunistiv to je isti motor koji je ugradje u legendarnom V-Max motoru daleke 1985. Po specifikacijama na papiru mije najbolji, ali je najkomfortabilniji motr na trzistu Period. Pover, comfort, leg and siting positio...... sve sve sve. Ne kosta koliko Harley Electra Glide ili Honda Gold Wing, ali je upola cene za sve opcije koje dobijes za te pare. Morao sam da je prodam kada je udarila ekonomska kriza, ali mi srce jos uvek krvari za njom. Sa Micikom sam osvojio nekoliko titula koje su ovde vazne imam tri kompletna Iron Butt Rides, Sadle sore 1000, Sadle Sore 1500, Round Lake Michigan 1000. Nemojte da zaboravite da su ovo milje, ne kilometri.

Trenutno vozim Yamaha Stratoliner koja je adekvatna zamena za Miciku. Yamaha je opet napravila veliki korak sa Startoliner machinom. Veoma udoban motor, 1900cc engine je dovoljan cak i za one sa manom na desnom rucnim zglobu, za gas. A jos uvek je Cruiser.

Toliko za danas, bas sam se raspisao, stala je kisha, a ja sedim kuci, sto je rekao neko ovde na site-u uhvatili me pundravci. Poseban pozdrav mom kumu Aci aka (KochaMatori) mojim sugradjanima iz Kladova, i svima vama zemljacima iz staroga kraja. Ade ziveli i srecni pundravci.

 

Dragan B.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja