Jump to content

Moto Zajednica

Lago di Garda i Dolomiti 2012

Recommended Posts

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

E stvarno ste pozeri :nanana: ali su vam slike predela kroz koje ste prolazili super,sada mi je jos vise zao sto nisam isao sa vama :neznam: .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Nece moci !

 

Ova moja bolja polovina, od kada se vratila sa Garda jezera izgleda jos nije ukapirala da je dosla kuci :stabre:

Kada je videla da sam na celoj turi oslabio preko 5 kg. donese mi ovo za veceru :

 

:gaa:

 

:besan:

 

:grr:

 

 

P1030844.jpg

 

:maloljut:

 

:takoje: Samo se ti buni pa kad ti ukine sledovanje videćeš! :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8147 postova

Da počnem i ja sa konkretnim stvarima:

 

Do Lagola (iznad Trenta) gde je bio hotel, putovali smo 3 dana.

 

Odlazak - dan 1:

 

OdlazakD1.png

 

Počeli smo našom omiljenom rutom (u poslednje vreme) za izlazak iz Beograda na zapad: Beograd-Surčin-Boljevci-novi most kod Obrenovca-Ub-Valjevo (prelepim lokalnim putem preko Dupljaja)

 

Od Valjeva nastavlili smo na Osečinu i preko Pećke za Ljuboviju, pa prelazak u Republiku Srpsku (Bratunac). Od Bratunca pored Drine do Zvornika, pa Tuzla (gde ja negde bušim gumu :lol:) i jedva se dovukosmo do Doboja.

 

U Doboju krpimo moju gumu i preko Teslića, fantastičnim i prelepim putem uz Vrbas eto nas u Banja Luci. Tu je bio plan da prenoćimo (rezervisan odličan hotel na samom Vrbasu, preko puta Kaštela).

 

No, ne lezi vraže - Za nepunih 500km od Beograda, Saletu potpuno proklizava lamela. Motor je bio u jednom poznatom beogradskom Suzuki servisu (koji u prefiksu imena sebe naziva PROFI), radjeno je nešto na prednjoj viljuški. Kvačilo nije hidraulično (sajla), motor je napred spuštan, lamela spaljena... sve mi to liči na poznat uzrok, ali da ne spekulišem sada - tek, veliki problem.

 

Zovemo legendu Mileta-Ninju (ex fazara) da se raspitamo možemo li da menjamo lamelu u Puli. Mile za 20min, nervoznu sesiju banjalučkog ćevapa kasnije, organizuje promenu lamele u Karlovcu! Jedini uslov: da u 8h ujutro budemo u servisu. Uh, šta da se radi - nazad na motore i još 200+km sa krljavom lamelom do Karlovca.

 

Treba li reći - Mile ni spavanje nije prepustio slučaju, organizovao je i mesto za sve i doček u Karlovcu. A onda ne bi bio ljudina kakva jeste, da i pored svega toga nije seo na motor i DOŠAO iz Pule, eto da nam se nađe ujutro. :care: :care: :care:

 

Mislim, znao sam ja i ranije sa foruma da je čovek i po... Iz priče do kasno u noć saznao sam i koliko je, osim što je ovde po forumu dežurni zajebant :takoje:, ustvari ozbiljan čovek, koji se bavi nekim jako ozbiljnim i bitnim stvarima. Još više sam bio impresioniran pokazanom solidarnošću.

 

Ali da ga ne hvalim previše (zna on sve koliko nas je kupio :takoje:), idemo na drugi dan...

 

Edit:

Polazak na put i ispraćaj

ispracaj.jpg

(Fotografija: Severian)

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8147 postova

Odlazak - dan 2:

 

OdlazakD2.png

 

Buđenje... Mile odavno budan i kupio doručak. Da li ćemo se ikada odužiti ovom čoveku? :aha:

 

Odlazak u, jbmlg kako se zove ovlašćeni Suzuki diler i servis između Karlovca i Zagreba. Ljudi čekaju, lamela još sinoć stavljena u ulje - mali Saletov strom direktno ide na hirurški sto, a mi u kafić na jutarnji kofeinski fix :lol:.

 

Daca pazari kompletnu opremu, lepo joj stoji, mi gledamo i komentarišemo novi model Stroma, testiramo (iznad 10k evra!!!, nema tu budućnosti :lol:).

 

K'o dlanom o dlan, motor je spreman i krećemo lokalnim cestama ka Puli.

 

Najpre vožnja kroz Gorski kotar... Sećam se tog puta još kada sam bio dete i sa roditeljima išao na more, prepoznajem pojedine kadrove i gradove... Mile odlično zna put, svaku krivinu i opuštamo se malo u vožnji :hej:. Pokazuje se tu da je naš dežurni zajebant sa Foruma jako dobar i ozbiljan vozač :takoje:.

 

Oko Delnica, kaže Mile ima na Grobniku neki Open-Day... I, 'ajde sada da novonapaljeni rookie sa staze poput mene odoli - idemo na Grobnik! Mimi i Sale prate, šta će - želja je prejaka (a uboga guma maloga od Vinče već negde tu na putevima Gorskog Kotara počinje da ispušta svoju napaćenu i opterećenu dušu, mislim toliko ju je štedeo u pokušaju da onako težak drži tempo :lol:).

 

Sa Grobnika biće slike... Uh, vozi se MNOGO ozbiljno i mnogo jako! Bar oni što su taj dan bili tamo. Tamo upoznajemo i gazdu vile u kojoj ćemo u Puli biti smešteni (KTM duke) i njegovog kolegu (MIle, beše beli Fazer?) sa kojima ćemo kasnije voziti Plominku...

 

Ok, sa Grobnika vrata Jadrana (iznad Rijeke) i sladoled (ovoga puta Sale nije pojeo Danijelin sladoled :lol:), pa na Opatiju i onda na čuvenu i tragičnu Plominku.

 

Kratko ću reći - skroz mogu da razumem zašto se tamo vozi kako se vozi! Kvarnerski zaliv u pogledu levo, savršen put ispred, dobar asfalt ispod, krivine takve da dižu adrenalin, a srce puno i radosti zbog vožnje i pijeteta i gorčine zbog još svežeg događaja... Pokušavam da pratim KTM Duke i kolegu. Sa naglaskom na pokušavam :lol:... Da ponovim ono što sam tom neverovatnom dvojcu rekao i uživo: kad porastem hoću da vozim kao oni! :care:

 

U Pulu stižemo za videla... Vila Noella je prelepa.

 

Miletovo gostoprimstvo je neprevaziđeno!!! Riba za 15 ljudi, omanji moto-skup, a onda turistički obilazak Pule.

 

Rekoh li već - da li ćemo se ikada odužiti ovom čoveku?

 

Edit:

Na Grobniku

nagrobniku.jpg

(Fotografija: MIle fazer)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8147 postova

Odlazak - dan 3:

 

OdlazakD3.png

 

Počelo je rano ujutro (svakako prerano za količinu popijenog vina i piva prethodno veče :lol:). Završilo je posle ponoći. Između savršena vožnja, po savršenim predelima.

 

Polazimo svi zajedno, cela beogradska ekipa (uz Saleta i Mimija, tu su sada i Unas, bgboki, Vasa maser, Avijaticar). Iz Pule nas ispraća oluja, oko Kopra i Kozine vetar bukvalno pomera motore po pola metra u stranu. U kozini zatvoren Dainese outlet (uh! >:(, na Internetu kaže da radi i nedeljom).

 

Sipamo benzin po razumnoj ceni (jbl majku kada mi je 1.43Eur/l postalo razumna cena!) i silazimo u Trs'.

 

Ekipa iz BG nastavlja auto-putem, a mi po običaju najdužom i najtežom opcijom :lol:. Samo smo prevarili i Unasa, pa nam se pridružio...

 

U Trstu toliko duva da se BOJIMO da mrcine od natovarenih motora ostavimo na vetru. EJ!!! Desetine parkiranih skutera stoji prevrnuto po ulicama, grane lete okolo...

 

Elem, pored obale u Sistianu (znamo da Alternativa moto ne radi, ali eto - lep je put, jbš auto-cestu :lol:). Pored obale, pa u Palmanovu (veliki outlet, pa i mi manijaciji imamo dušu :lol:). Šoping se nastavlja - juri u Pordenone, veliki Revit outlet. Znamo da radi! 3G ruming brale :lol:...

 

Mimi i Unas dobijaju nove goretex čizme, a mi ostali 30min odmora.

 

Iz Pordenonea počinje ono što se sada popularno zove: saga o flašici vode, u Italiji nedeljom popodne. Preko 130km ni jedne jedine jbn otvorene radnje! U jednom trenutku spazim veliki tržni centar otvoren, koči, polukružno kolone motora preko pune, ulaći i parkiraj. Mimi i Sale ulaze... Posle 15min izlaze praznih ruku!!! Hebeni outlet za alat i bašte!! A ne može da se odmah izađe, nego mora da se hodnicima prođe kroz 10ha hale!!!

 

Žedni, nadrndani nastavljamo do nekog sela između Nečega i Nečega i tu posle, rekoh li, 130km pronalazimo otvorenu poslastičarnicu.

 

Bio je to najbolji sladoled u životu! Motori parkirani popreko, a mi sedimo na pločniku i ližemo :lol:

 

Naravno da je ovde pala odluka da idemo u Dolomite! PA nek' stignemo u Legolo kad stignemo.

 

Ulazimo u planine, malo nam je pa Mimijev prevoj (našao na Google earth-u i crče dok nas nije nagovorio!) vozimo dva puta gore-dole... Sale nam se već jednom resetovao, mi ga povratili...

 

Noć pada, počinje pljusak, mi u planinama... LEPOTA!

 

NEgde oko 22.30h silazimo oko ROvereta i pravac Trento. Bootujemo Saleta kafom na svakih 50km :lol:, ozbiljno na jezeru Coldenazzo pred Trento i posle ponoći stižemo...

 

Milan i naš drugar Holger čekaju naas na putu sa baterijskim lampama da pokažu parking hotela! Drago nam je na dočeku!!!

 

Ja ih pitam kako su znali da dolazimo, a oni kažu - ori se planina zadnjih 15min, kako se penjete... :lol:

 

Spavamo slatko i kratko. Avantura tek počinje!

 

(Nastavljamo...)

 

Edit:

"Mimijev prevoj"

mimijevprevoj.jpg

(Fotografija: Danijela)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 340 postova
  • Lokacija: NoviBeograd
  • Motocikl: BMW R45 Yamaha FZS 1000

Svratio i ja u povratku u Prdenone :lol: , pa u u onom Moto-outletu blizem gradu pazario jaknu.

Onaj drugi, u sklopu neke vrste shoping mola ,"Bep's", ne radi nedeljom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

 

Sa Grobnika biće slike... Uh, vozi se MNOGO ozbiljno i mnogo jako! Bar oni što su taj dan bili tamo. Tamo upoznajemo i gazdu vile u kojoj ćemo u Puli biti smešteni (KTM duke) i njegovog kolegu (MIle, beše beli Fazer?) sa kojima ćemo kasnije voziti Plominku...

gazda ville Noela je naš clan "ktmko" i vozi KTM 990 SUPER DUKE a prijatelj je Balde i vozi APRILIA TUONO MILLE.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

...Ekipa iz BG nastavlja auto-putem, a mi po običaju najdužom i najtežom opcijom :lol:. Samo smo prevarili i Unasa, pa nam se pridružio...

 

 

 

Pa, niste me bas prevarili... Nije tesko zabu u vodu naterati... Zar da propustim voznju u super drustvu kroz Dolomite i "Mimijeve tunele"? 1moto3.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 30 postova
  • Lokacija: Svedska Malme
  • Motocikl: HONDA CB500

bas lepo ja sam bas u to vreme bio u svajcarskoj i bio sam u dilemi dali da se vracam preko italije ili austrije . i ipak sam se odlucio preko austrije krenuo sam 19maja i kroz austriju mi je bilo predivno vreme. jedino sto sam bio sam sto nekad prija ali ipak je zanimljivije u drustvu pozdrav i vidimo se na drumu....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBF1000FA

Ovo je prva stanica naseg putesestvija koju sigurno nikada necemo zaboraviti. Zahvaljujuci Miletu.

 

 

p.s. podesite kvalitet snimka na 480p, moguce je da startuje sa manje

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja