Jump to content

Moto Zajednica

Off road za svaki dan

Recommended Posts

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Video je fantastican... Sve sto vise gledam video to mi se sve vise dolazi u tu cuvenu Glinaru da i ja malko proteram moju malu azdahu...al para i vreme ne dadu... Svaka vam cast za egzibicije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 795 postova
  • Lokacija: Beograd

POKLON:

Ima neka dva seta guma, prednja 21, zadnja 18, nije neko stanje ali moze da posluzi nekome ko ima lubenice i nema para, za rekrativnu voznju su OK. Prednost imaju mladji studenti i nezaposleni, ovi koji barem nesto rade i primaju nek stanu u red i cekaju :-)

Gume su kod Djure u servisu u Mirijevcu pa nek mu se javi ko hoce i dodje da pogleda i uzme.

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

POKLON:

Ima neka dva seta guma, prednja 21, zadnja 18, nije neko stanje ali moze da posluzi nekome ko ima lubenice i nema para, za rekrativnu voznju su OK. Prednost imaju mladji studenti i nezaposleni, ovi koji barem nesto rade i primaju nek stanu u red i cekaju :-)

Gume su kod Djure u servisu u Mirijevcu pa nek mu se javi ko hoce i dodje da pogleda i uzme.

 

Svaka čast za gest i za ovo studenti i nezaposleni!0takoje.gif Kad vidim da se trpaju ovi što su zaposleni , muka me strefi...1bljak.gif Bez uvrede, ali tako je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 154 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R 1200 GS ADV, Yamaha yz 250f, Piaggio Zip

post-16546-0-22422200-1382203302_thumb.jpg

 

neko je zaboravio danas na glinari rukavice i pumpu za bicikl. poneo sam sa sobom. vlasnik neka mi se javi na pp da mu sutra ili ovih dana vratim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1844 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Kako opasano dobar dan danas!!!!

 

Konacno je dosao red da posetim Glinaru. Ideja je bila da od NS do BG nadjem sto alternativniji put. Prevedeno: samo van asfalta. Pola sata planiranja u Google Earth-u iznedrilo je dve rute, jednu za odlazak i drugu za povratak. Da sad ne opisujem sta, gde i kuda u prilogu ovog posta je zakacen tracklog (u povratku je, iz apsolutno opravdanih razloga ruta izmenjena tako da sam od Novih Karlovaca picio na Indjiju i dalje starim putem.). Tu je i svo vozikanje po Glinari, mrzelo me da izbacujem delove...

 

Sto se tice trase ostalo je samo da se sastavi deo izmedju Novih Karlovaca i Beske (izmedju NS i Beske sam vec prosao, negde prosle godine sam kacio track) i tako ce se kompletirati 2 off rute BG-NS. Sve je pogodno za vel'ke motore. U pitanju su uglavnom poljski putevi, ne zelim da zamislim na sta lice tokom, ili neposredno posle obilnih kisa.

 

Elem, fotke:

Jedna od precica izmedju Bukovca i Sremskih Karlovaca

c91jMiP.jpg

 

 

Okolina Maradika

vkzObNq.jpg

 

 

Izmedju Maradika i Ljukova

i1TDj3D.jpg

 

 

Jedan od onih "trebalo je da skrenem levo kod Albukerkija" trenutaka.

cmMFDLm.jpg

 

 

Ispred Vojke

EHdHMs5.jpg

 

 

Off prestaje kod Batajnice, sinoc nisam imao vremena da trazim putice koji prilaze blize gradu. Ovo je mnogo zanimljiviji i osetno dugotrajniji nacin da se predje put izmedju NS i BG.

 

 

 

Sad malo Glinare. Sjajno mesto, sjajni ljudi. Odlican poligon za vezbanje 0takoje.gif

 

vzTuZS5.jpg

 

NacyGFD.jpg

 

 

Stalno dobijam komentare kako su mi sve fotke sa voznji iste, kako nema nijedna mene u pokretu (realno tesko izvodljivo kada putujem sam :) ). E, pa ni ovo nisam ja al' jeste moj motor. Maryan isprobava KLE-a.

 

sZw5hlq.jpg

 

0McBXJQ.jpg

 

 

Leteci Busman. Hvala na gostoprimstvu 1care.gif

 

HrDLyr4.jpg

 

RYC1wva.jpg

 

G36Bg1N.jpg

 

ABRxwJH.jpg

 

 

Niko drugi se nije vozao dok sam ja fotkao tako da je to to sto se tice fotki iz Glinare.

 

 

 

E sad, kada sam ja konacno krenuo iz BG-a vec je uveliko pao mrak. Jedini normalan potez u tim okolnostima bi bio da spucam najblizim putem za NS. Ja izgleda i nisam bas normalan... "Aj' samo jedan kratki deo da prevezem preko njiva, odmah posle cu izaci na asfalt". Vec posle kilometar-dva sam dosao u situaciju da moram voziti direktno preko njiva jer puta nije bilo (a nazad ne da tvrdoglavost).

 

JCLqb5X.jpg

 

 

Ta njiva brzo prodje, posle toga putevi su odlicni tako da ni ne razmisljan o izlasku na asfalt. Samo dobri farovi i vozi misko. Situacija se solidno menja izmedju Banovaca i Novih Karlovaca. Pri nekih 50-ak na sat nailazim na jednu blatnjavu deonicu. Nisam ni usporavao jer sam ranije tokom dana primetio da su na svim blatnjavim delovima traktori iskopali kolotrage skroz do suve podloge tako da se moze voziti bez problema. Zajeb! Blato je duboko, blato je klizavo, blato je u isto vreme i lepljivo. Ne pomazu ni Mitas ni TKC :) Ukratko, kacigom sam drljao kroz blato. Motor, jednako kao i ja, nije imao ni jednu jedinu tacku koja nije bila pokrivena blatom. Bilo je malo zezanja oko podizanja motora jer podloga kliza, rukavice, rucke, rukohvati su takodje klizavi od blata ali izborih se i sa tim nekako. Stradala mi je poluga menjaca, do kuce sam uglavnom morao menjati petom, od napred... Posle 500 metara sam naisao na kola iz suprotnog pravca, coveka je neko savetovao da je ovo odlicna precica a njemu se bas nije svidela :D I meni je u tom trenutku bilo dosta off-a. Imao sam opciju da se vratim mozda manje od kilometra do asfalta ili da produzim ovim putem do sledeceg naselja. Jbg, ne ide da se vracam...

 

Posto jedan pad nije dovoljan onda sam morao celu pricu ponoviti jos jednom. Ovaj put manjom brzinom i sa laksim podizanjem motora. Cak sam imao volje i da slikam motor (totalno ublatnjavio fotoaparat, naravno) :)

 

VtxXjjg.jpg

 

 

Malo kasnije, put dugo, dugo ide kroz drvored. Tu mi se stvarno vise ne vozi, umoran sam, podloga je klizava i stvarno jedva cekam da dodjem do asfalta.

 

OhZ5YUC.jpg

 

Obratiti paznju na instrument tablu na gornjoj fotki. Apsolutno SVE je bilo blatnjavo!

VH5H46I.jpg

 

Ovako je motor izgledao kada sam stigao do Indjije.

Tri zetona od po 3.5 minute u samousluznoj praonici su bila skoro dovoljna da se dovedem u neko poluprihvatljivo stanje. Od toga je jedan zeton otisao na pranje moto odela :)

 

Odlican, odlican dan. Cekamo ostale fotke i vidoja.

2013-10-20 1055__20131020_1055.gpx

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2884 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Stalno dobijam komentare kako su mi sve fotke sa voznji iste, kako nema nijedna mene u pokretu (realno tesko izvodljivo kada putujem sam :) ).

 

 

Gligo, care, zmaje, lave i offroad manijace, pa da li sam te lepo zamolio da ides kuci najkracim putem?! ::)

Dodji ti nama opet nekada, pa kako god. :moto3:

 

 

Evo i tebe u pokretu. Jes` da nisu sa CMOS senzora, ali mogu da posluze. ;)

 

 

 

 

Okg40_zps0622abd8.jpg

 

 

 

 

 

Okg38_zps23536f63.jpg

 

 

 

 

Okg41_zps2591d1f0.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced Member, 1844 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KLE 500/Aprilia Tuareg 660

Gume naravno izduvao nisi?

 

 

Naduvao pred polazak pa mi bilo zao da bacam vazduh :) Do trenutka kada sam ronio u blatu podloga je bila takva da je moglo i bez guma da se vozi tako da mi nije ni padalo na pamet da se igram pritiscima.

 

 

@BusMan:

O, posluzice! I te kako ce posluziti 1moto3.gif

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1292 postova
  • Lokacija: Lazarevo
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650 XT, Transalp 600 pd10

Au Gligo, svaka ti čast. :) Što kaže Busman, stvarno si offroad manijak! 1care.gif Moraću jednom da posetim tu Glindžu, da vidim kakva je to magija, što privlači enduraše...bicikl.gif1moto3.gif1oda.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja