Jump to content

Moto Zajednica

DL650 Vstrom vs XTZ660 Tenere vs F650GS

Recommended Posts

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Ovakvo nešto još ne videh. Ne samo da se komentatori slažu, nego se još niko nije pojavio da predloži neki sasvim deseti tip i model motocikla.

I od mene preporuka za Stroma glede Sveštenikovih zahteva.

 

Kawasaky Versys :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Greasy Thumb", 442 postova
  • Lokacija: Beograd - neka buregdzinica jedem bureG :)
  • Motocikl: F650 ST Furuna

Storm mnogo bolji izbor ... ali pre bih uzeo Yamahu... nekako sa onim Givi rolbarovima izgleda opako... ko 2 spojene afrike twin :)

 

GS jedino ako je 800

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA
Kawasaky Versys :zvizduk:

Zanimljiv predlog... Trenutno sam u fazi razmisljanja ;) sta za sledecu sezonu ako bude love, i izbor mi se sveo na Versys ili Strom 650. Nesto i ne vidim da ima nekih velikih razlika izmedju ta dva motora.. Jedino je mozda Strom jeftiniji u eksploataciji jer postoji gomila dodatne opreme od raznih proizvodjaca. Versys ima fenomenalno postavljen auspuh tako da ne smeta prtljagu i suvozacici...

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Strom je autobus i pravi adventure tourer.

Versys je više asfaltni tourer/supermoto hibrid, mada može i off, ali ni položaj auspuha, ni prednji točak od 17", a ni vešanje nisu pogodni za off road.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 863 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1200GSA

Pa da, ali offroad koji meni (a pretpostavljam i svesteniku) treba je nesto tipa: zemljani put do vikendice, makadam kad su radovi na putu i slicno. Ne bih isao bas po livadama i tezem terenu, vec vise na put, uglavnom u dvoje i sa prtljagom..

 

Ono sto je glavno pitanje je kako Versys i Strom podnose srpske i balkanske puteve koji su po defaultu losi, i imaju dosta plitkih ostecenja i onih pravougaonih "zakrpa" koje me nerviraju. Od toga dosta zavisi izbor motora za voznju po nasim putevima ako mene pitas. Recimo moja Yamaha mi odgovara po mnogim stvarima (snaga, upravljivost, odrzavanje i eksploatacija), ali me nervira kako prelazi preko losijeg asfalta i hocu motor koji to "ne oseca". :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kurblao Trijes Minuta, 212 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cowasaki KLE

Strom ima prednji 19' tako da bi trebalo da mu los put manje smeta.

 

Upravo tako. Na versys su uspešno stavljali 19cu od Stroma 1000 uz male prepravke i to je nešto što bi sigurno uradio kad bi kupio versys-a, + je izbor dual sport guma mnogo bolji za 17/19 kombinaciju nego 17/17.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Kawasaky Versys :zvizduk:

 

Versys mi je veoma interesantan model vizuelno, ali prednja 17"-ka mi ne odgovara. Za ove bosanske puteve (na kojima sam najcesce) nekako mi je 19"-ka donja granica prihvatljivosti.

 

Imao sam neke rezervacije, da ne kazem predrasude vezane za DL650, ali izgleda da cu morati malo promijeniti nacin razmisljanja :D . Iskreno, Tenere mi je vizuelno najimpresivnija, ali opet, muci me ta singlica :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MotoDJIR.com, 1340 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Africa Twin AS 2022; Piaggio Beverly 300ie 2010: Vespa 300GTS 2015

Tenere...jedan cilindar,5 brzina...ja sam visok 185 i meni je prilično visoka.

Pravi motor za off.Putna brzina...120 km/h(preko toga se muči)

BMW GS 650...samo ako je 800ccm,taj ima dva cilindra...ali je za dobijeno-uloženo preskup u odnosu na sledećeg.

Strom...svi su prethodni napisali,pa shodno tome nemam šta da dodam.

Moj glas za Suzuki.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • taraba, 612 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: enduro

Evo, ja nisam za stroma. Jeste da je najracionalniji izbor, ali ja taj kriterijum ne stavljam na prvo mesto. Uostalom, mnogi su pravili ozbiljne ture sa jednocilindričnim bajkovima.

Yamahu bih maznuo bez razmišljanja, a ni bmwu ne bih odoleo. Nemam ogromno iskustvo, ali vrlo dobro znam šta znači kad ti bajk koji poseduješ ne mami kez. Mene je prethodni bajk (racionalni izbor) smorio do nebesa.

Hrabro!

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 630 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: crf 1000

Vozio sam Stroma 4 godine i sa njim prešao 26000km .Od toga sigurno 2/3 sa suvozačem, što na kratkim vožnjama po Srbiji,što na nekoliko dužih tura po Grčkoj i Italiji.Moj utisak je da za te pare nema boljeg.Nekoliko puta sam vozio drugarov Versys i mogu da kažem da sam imao utisak da je za dva broja manji,što mi nije odgovaralo.Kočnice su mu bolje i okretniji je.Na njemu sediš više napred i kolena su više povijena.Sa suvozačem nisam ni pokušao da ga vozim.Nema Abs pa sam prvi put imao neprijatnost da sam jedva zadržao pravac pri naglom kočenju.Glasam za Stroma ako ćeš ga koristiti za putovanja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 699 postova
  • Lokacija: Srce Srbije pod jakim infarktom-Kosovska Mitrovica
  • Motocikl: Tomos APN6-82,BMW R 1150 RT-03,Kawasaki EN 500-94

Da ne bih otvarao novu temu, a smatram da nije of ovoj temi, interesuje me udobnost sedista suvozaca(ce) na Stromu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Strom definitivno. Doduse, ja vozim 1000-ku. Jako cesto na putu sa suprugom i 3 kofera. Kao suvozacica nije imala primedbu, a vise puta smo zakucali 600+ km u danu i to planinskih i sporednih (asfaltiranih) puteva. Auto-put jednostavno izbegavam. Sa povisenim vizirom nemas problem sa zastitom vetra (visok sam 180 cm), ali slazem se da sve preko 150 km/h ne pruza bas neko uzivanje u voznji. Pojavljuje se neka vibracija (turbulencija) od vetra, sto je moguce i da je zbog kofera, mada moze i konstantno da se drzi brzina od oko 170km/h (na Stromu 1000- imao sam prilike da i to probam). Potrosnja je tada drasticno veca.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda XL1000VA

Auuu al nahvalište Stroma evo ja ću da glasam za TA xl700v ima sve isto što i strom, i jedna bitna stvar proizvodi ga Honda :lol:

Što neko napisa malo pre i ja sam kupio razuman motor, vremenom sam ga zavoleo ali mi srce zaigra kad god vidim xt660z. Jako je bitno da ti se motor koji voziš sviđa samo tako ćeš da uživaš u njemu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja