Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc i misljenja iskusnih Canon 350d

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 351 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Najbolji

Imam zelju da predjem na nesto bolje od kompaktnih idiota.

Drugar, koji se bavi fotografijom, mi je predlozio ovaj aparat kao dobru opciju za pocetnika na ozbiljnijim masinama

Znaci ima ko da mi pokaze i pomogne, ali me interesuju i vasa misljenja, mane i vrline.

I naravno najvaznije, gde traziti,da se prodje sto jeftinije pri kupovini ( ono drugarov drugar ima i prodaje....)

 

hvala unapred Ivan

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Nemanja Stojanović, 1197 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CF 450 MT

Moj prvi dSLR je bio 300D. Tada, pre 6-7 godina, mi je bio mnogo više nego što sam mogao da sažvaćem, ali sam ubrzo uz pomoć njega naučio osnove. :takoje:

 

Što se tiče kupovine jednog danas, mislim da je svim tim starijim modelima toliko opadala cena da su sada svi na nekom minimumu maltene. Ja bi ti preporučio da uzmeš neki noviji, ako imaš malo više, ne zato što je nešto preterano bolji, nego zato što je mlađi.

Ako želiš da naučiš, bitno je da je aparat ispravan, pa da ispravno naučiš.

Kada nešto ne radi kako treba, naučiš tako i prc :neznam:

 

Što se tiče samog kvaliteta fotografije, aparat je tek u trećem planu, najbitnija stvar je optika. Bolje investiraj u stakla nego u aparat. Ali za početak, i kit plastik fantastik je dobar.

 

Što se tiče kupovine, ja mogu samo da preporučim dizajn zonu.

Tamo imaš koliku toliku sigurnost u odnosu na obične oglase, u istom nivou koliko ovde imaš oko kupovine motora.

Na kraju krajeva barem možeš da se raspitaš o prodavcu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro maniac, 1751 postova
  • Lokacija: Beograd/Krupanj
  • Motocikl: BMW F800GS

Skitless ti je sve rekao ;) Inace ja vec pola godine koristim 350d, moj prvi dslr, i nemam nikakve zamerke, cak sam mu uradio hack pa je sad sti kao 20d (iso 3200, spot merenje, i jos desetak sitnica). Za nas amatere mislim da su canon sistemi bolji. Prvo sto su jeftinije tela i objektivi, a drugo sto mozes da koristis manuelne objektive uz odgovarajuce adaptere. Moja preporuka za 350d ;) Ovde mozes pogledati fotke koje sam napravio sa 350d http://www.flickr.com/photos/goshke/ ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2314 postova
  • Lokacija: Staro Selo
  • Motocikl: Yamaha XT600

daj malko vise informacija,moze i na pp

pa da razmisljam

 

hvala na korisnim savetima

 

poz Ivan

 

Pozdrav!

Ponuda je sledeća:

Nikon D40 + 18-55 kit objektiv

SDHC kartica 4GB

Torbica (moram da proverim da li je beše lowepro) + daljinski IC okidač za aparat

Ostale potrepštine: punjač, USB kabl, poklopac objektiva...

 

Aparat je bukvalno bez ikakve ogrebotine kao i objektiv. Čak je objektiv manje radio od aparata jer sam imao 18-135 pa se menjao sa drugarom za gotovo nov 18-55, koristio ga u radnji za fotografisanje za dokumenta. Baterija drži odlično, sve u svemu odlično očuvan aparat.

 

I cena je sasvim korektna na kraju: 190€

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja