Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia Pegaso 650 Cube

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 153 postova
  • Lokacija: Batajnica
  • Motocikl: Plovim drugim vodama

Od skora sam vlasnik Aprilie Pegaso 650 Cube. Motor je 1999 godiste sa 24000 km na satu. Trebaju mi savetu oko ulja koje da sipam u motor.

Po manualu ide 5\40, a ja se dvoumim izmedju njega i 10\40. Sipacu naravno Bardahl ulje samo ne znam koju gradaciju. Saveti iskusnih aprilijasa

su dobro dosli.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Ja sam u moju sipao 10W-40, u nekom mom manualu tako piše :) Za sledeću turu sam spremio bardahl 15w-50, a da me ubiješ ne sećam se koje, još nisam odradio servis. Doduše moj Pegaso je prešao 60k, za sad ne vidim da troši ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Bardahl ulje sam sipao ranije ali mi je zapusio davac pritiska posle kratkog vremena,pa sam tada zamenio ulje i sipao Ipon 15/50 posto je motor presao 60k.Do sada vec dve zamene i dobro se pokazalo a sto je najbitnije ne trosi ga ni malo.Posto ti je motor 99 verujem da je presao malo vise od tih 24k pa mozes isto 15/50 da sipas.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Bardahl ulje sam sipao ranije ali mi je zapusio davac pritiska posle kratkog vremena,pa sam tada zamenio ulje i sipao Ipon 15/50 posto je motor presao 60k.Do sada vec dve zamene i dobro se pokazalo a sto je najbitnije ne trosi ga ni malo.Posto ti je motor 99 verujem da je presao malo vise od tih 24k pa mozes isto 15/50 da sipas.

 

Iskreno, ne vidim razlog da ulje, koje je fluid,  zapuši davač pritiska. Ajd probaću sad kod sebe na Pegazu, mada slično ulje (isti brand Bardahl) sam sipao i u madisona i dosta po garaži, niko mi se nije žalio. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova

Imao sa sličan problem,bilo je do vode u benzinu.Meni se čak gasio na semaforu i u vožnji!Otišao do majstora,malo pročistio karburatore,rezervoar i sad nemam problema!Kaži mi kakva ti je potrošnja?Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

@klaki

 

Proveri stanje airbox-a, da nisu mozda grane auspuha progorele i i da se od izduvnih gasova istopio airbox i vuče "falš" vazduh. Naravno, prvo da li je podešen dobro ler gas, kod pegasa cube treba da bude 1400-1600 o/min, ispod toga ne puni dobro akumulator i prazni ga te se i zbog toga može gasiti na leru. Da li je skoro čišćen ili zamenjen filter vazduha, ume i on da pravi probleme

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja