Jump to content

Moto Zajednica

Honda gl 400 puko spaner lanca bregaste

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

Imam Hondu GL400,cuo se lanac bregaste.Rastavio sam zadnji deo masine i vidim da je puko spaner lanca. Dali kod nas u Srbiji ima da se kupi lanac i spaner ili mora negde van granica?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

Da spaner i lanac odgovaraju i od GL 500 i CX500 sve su to iste masine GL 400 ima manje klipove. Sreca pa nije prezubio sa ventilima i klipovima sve je ok.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Cerevic
  • Motocikl: QINGQI QM 250 - od 2008 god.

Znam RAJA, pukao mi je spaner ali bih menjao i lanac a i semerig na vodenoj pumpi, semerig na vodenoj odgovara i od Yamahe.Ostalo O-ring gumice,uljni semerinzi, dihtunzi, sve to ima i u Srbiji, pravi se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Druže ko ne plati na mostu, platiće na ćupriji :neznam:

 

Sa cmnsl-a poskidaj fabričke brojeve ubaci ih u gugl i dobićeš gomilu sajtova na kojima možeš da ih kupiš. Na tebi je da nađeš najpovoljnije cene i uzmeš visa internet karticu u nekoj banci.

 

80% trgovaca hoće da šalje za Srbiju i to za normalne pare. To ti govorim iz iskustva jer sam pre mesec dana uradio generalnu na svom motoru kupujući delove u USA, UK, GER, Japan.... http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/73970-facelifting-g-de-bol-d-or/page__view__findpost__p__1227276

 

Nemoj štedeti tamo gde se ne štedi. Džaba ti uštede ako 2 puta moraš da otvaraš agregat jer su ti divča gumice ili semerinzi kupljeni kod majstor Žileta propišali

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Ja sam za moju matoru yamahu isto trazio preko sifara, a onda poslao sifre Beri sa foruma. Covek mi je doneo delove po ceni koju sam i ja video na net-u. Nisu se razlikovale cene, kako ne znam, to je vec Berina stvar, ali hvala mu u svakom slucaju, tako mi je jednostavnije bilo. Potrazi njegov profil ovde, ako te interesuje mogu na pp da ti posaljem njegov tel.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Ja bih taj španer napravio iz principa, čim je on pukao to ukazuje na fabrički nedostatak. Normalno habanje podrazumeva da se deo izliže ali ne i da pukne. Tako mi na kavasakiju polomljen španer lanca alternatora upao i izlomio korpu i dekl.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Ja bih taj španer napravio iz principa, čim je on pukao to ukazuje na fabrički nedostatak.

 

Matori otvorio si mi oči. Pokvareni japanci napravili falš deo pa je španer puko posle 30 godina upotrebe

 

Ne lupetaj života ti :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Za početak možeš mami svojoj tako da se obraćaš. A drugo koja je kilometraza 30 godina, da nije metal ukrtio od stajanja. I najbitnije delovi ne smeju da pucaju bez razloga, sta bi bilo da naprasno pukne prednja osovina jbg navozao si se a i naživeo. Na španer u motoru nemaju uticaja rupe ni način vožnje, može da se izliže gumena obloga ili da pukne kao posledica drugog kvara a ako sam od sebe polomi jasno da nije napravljen kako treba ili nije dobro projektovan ako je to tipičan kvar. A i jesam našao da pričam o konstrukcijskim detaljima i pouzdanosti nekome ko vozi boldorku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Kod CBX 550 i kod Nighthawk 550 (relativno slični motori), taj španer je kilavo projektovan i ume da pukne. Čista konstrukciiona greška. Kad mi je pukao, jedva sam našao drugi, varen. Stavio sam njega i ko zna dokle će da drži.

 

Ni Japanci ni Nemci nisu imuni na konstrukcione greške. Gotovo svako vozilo ima neku, manje ili više bitnu.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova

Za početak možeš mami svojoj tako da se obraćaš. A drugo koja je kilometraza 30 godina, da nije metal ukrtio od stajanja. I najbitnije delovi ne smeju da pucaju bez razloga, sta bi bilo da naprasno pukne prednja osovina jbg navozao si se a i naživeo. Na španer u motoru nemaju uticaja rupe ni način vožnje, može da se izliže gumena obloga ili da pukne kao posledica drugog kvara a ako sam od sebe polomi jasno da nije napravljen kako treba ili nije dobro projektovan ako je to tipičan kvar. A i jesam našao da pričam o konstrukcijskim detaljima i pouzdanosti nekome ko vozi boldorku.

:zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori..., 3301 postova

Da sam juce umro,nebi znao da je postoji Honda GL400 ( je`l to model za Americko trziste ),a da je to u stvari isti model kao CX 500,a davne 1978. sam poceo voziti Japance i imao Hondu CB 500 Four. :zbunjen::stabre:

Inace sto se tice Honde CX 500 taj spaner i lanac joj je slaba tacka.1hmm.gif

Sorry za off. :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: temerin
  • Motocikl: honda CBX 550,Yamaha RD 350 ypvs,MZ TS 250-1,Danuvia 125.

Kod CBX 550 i kod Nighthawk 550 (relativno slični motori), taj španer je kilavo projektovan i ume da pukne. Čista konstrukciiona greška. Kad mi je pukao, jedva sam našao drugi, varen. Stavio sam njega i ko zna dokle će da drži.

 

Ni Japanci ni Nemci nisu imuni na konstrukcione greške. Gotovo svako vozilo ima neku, manje ili više bitnu.

 

 

 

Imas pravo.Hoce da crkne spaner kod cbx 550,zato sam stavio nov,i kupio jos jedan za rezervu,nek se nadje.1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2846 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

@Boldor

 

Pazi se, on hoće neočekivano (a kako drugačije :lud:) da pukne i da motor prezubi. Meni se to desilo dva puta za 600km koliko sam prešao tom nesrećnom Hondicom. Prvi put smo ga vratili, pukao je, prezubila je. Drugi put je prezubila kad sam stavio neki polovan španer, koji je, navodno, bio ceo. Pukao je. Treći je stavljen nov, drži za sada.

To im je baš slaba tačka, mada nisam na netu našao da su se Ameri žalili na taj kvar kod Nighawk 550, ali po Srbiji gotovo da nema CBX 550 koja nije imala problem sa tim.

 

EDIT: To je bilo još pre nego što je moglo preko neta išta da se nabavi tako lako kao danas. Dečko koji ju je kupio je nabavio delove za nju iz Amerike, da bih je sredio i prodao mu je. 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja