Jump to content

Moto Zajednica

z 750 2009 sija lampa od abs-a

Recommended Posts

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

Da li je ko imao slican problem i kako ga je resio?Savete placam u cevapima i pivu... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK. Sirius - Srbija, 806 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: KTM Supermoto T 990 '11, Piaggio Beverly Tourer 250ie '08

Meni se to desavalo kada sam hteo da pomerim polugu zadnje kocnice na dole, bila mi je previse na gore, nije mi odgovarao polozaj. Kada sam to radio, pomocu srafova koji su za to namenjeni, pomerio sam je previse tako da mi je stop svetlo non stop gorelo. Lampica za ABS mi se onda palila iz cista mira... Ja kocio, aktivirao ABS, sve funkcionisalo savrseno, i tek kada sam provalio da mi stop svetlo non stop gori, i vratio polugu u polozaj gde ga nece aktivirati, ABS lampica je prestala da svetli.

 

Ne kazem da je to u pitanju kod tebe, vec nemoj da se strogo vezujes za kocioni sistem jer ocigledno, tu lampicu mogu da aktiviraju i neke periferne stvari kao kod mene.

 

Pozdrav, i nadam se da sam pomogao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

Normalno mi funkcionisu prekidaci kocnice...hvala na pomoci...iskreno nisam znao da i to moze uticati na abs.Pozz :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Mali Brate proveri prvo dali ima dovoljno kociong ulja, jer ako ga negde gubis lampica te upozorava na to, bar je tako na BMW motorima. Ako nije to pogledaj senzore na oba tocka.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

Nije ni ulje sad sam gledao sve je ok..nije ni osigurac...ni dzek na abs-u... :grr:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Mislim da imas dve bocice kocionog ulja, jedna na kormanu a druga negde blizu ABS-a ili prema zadnjem tocku. Jesi p overio obe, cak su ove nazad duple i imaju preliv { povezane su jedna za zadnji tocak a druga za ABS } Skrto si opisao problem , dali uopste koci motor, lampica sija stalno ili povremeno. Javice se neko pametniji od mene za tvoj motor eto pokusavam da ti pomognem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

Ima druze jedna za prednji,a nazad jedna za zadnji...obadve su pune.Normalno koci motor,a lampa sija non stop.Trenutno sam bez dijagnostike pa ne mogu da ga nakacim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

Resio sam upravo problem...neki "slucajni prolaznik"je "slucajno"isekao samo jednu zelenu zicu od senzora kod prednje maske i zamotao trakom...verovatno neki od pot kupaca hteo da spusti cenu ili sta vec...nema veze...hvala mu...sad napamet znam sve kablove od abs-a. :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

Moze...u radionici sam non stop(samo sto ne spavam tamo)...pa kad je ko u prolazu nek svrati...ko ide na voznju ka Bajinoj basti prolazi pored mene... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Resio sam upravo problem...neki "slucajni prolaznik"je "slucajno"isekao samo jednu zelenu zicu od senzora kod prednje maske i zamotao trakom...verovatno neki od pot kupaca hteo da spusti cenu ili sta vec...nema veze...hvala mu...sad napamet znam sve kablove od abs-a. :care:

 

 

Zajebavaš? Prosto ne mogu da verujem da se neko spustio tako nisko.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

E

Moze...u radionici sam non stop(samo sto ne spavam tamo)...pa kad je ko u prolazu nek svrati...ko ide na voznju ka Bajinoj basti prolazi pored mene... :takoje:

 

E jos kad bi znali kako da te nadjemo, ili pusti neki broj tvog sokocala.:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

064 119 13 90 :lako me naci...gledate gde su pekarini silosi,pre valjevske pivare na samoj krivini...od centra grada 500 metara ka Bajinoj Basti... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja