Jump to content

Moto Zajednica

al omastih....

Recommended Posts

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

Ovo je neka zaraza. I meni se jutros isto desilo, s tim da sam isao autom na posao. Kamion stoji u desnoj traci, ja ga obilazim sa oko 50 km/h i u momentu kad smo bili otprilike paralelni dva klinca od oko 7 godina se ispaljuju ispred kamiona na sred lijeve trake u kojoj se nalazim, na 5-6 metara ispred mene. Ne znam kako, ali uspio sam i da svirnem i da cimnem ulijevo do samog ruba puta. I prosao sam hvala Bogu. Nisam stao da im odrzim predavanje. Inace, sin mi danas puni 7 godina, pa zamislite kako mi je bilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde
samo mi nije jasno svako ko ide brzinom od 30 40 na sat leti nekakvih 20 metara, izuva ljude iz cipela i sl, kako brate to ?
Aj ne pali vatru bez veze... Kolko ćeš da klizaš zavisi i od vrste motora i podloge i NAČINA pada... nije samo km/h u pitanju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1365 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

samo mi nije jasno svako ko ide brzinom od 30 40 na sat leti nekakvih 20 metara, izuva ljude iz cipela i sl, kako brate to ?
Aj ne pali vatru bez veze... Kolko ćeš da klizaš zavisi i od vrste motora i podloge i NAČINA pada... nije samo km/h u pitanju...

 

I ja mislim...ja sam tako puko sa bicikla pa sam klizao oko 10 metara dok nisam pukao u kanalče pored puta i još sam se po kanalčetu malo "igrao", a eto recimo teško da sam mogao ići brže od 30kmh. Inače mi je proklizao prednji točak pa sam glavom očešao par metara puta, onda sam se malo isprevrtao i klizajuči na dupetu sam stigao do kanalčeta  :P  Puno zavisi od podloge a i načina na koji se padne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Cubric

Kad sam pao sa skutera pre 4-5 godina, isao sam 40-50 km/h, klizao sam boga mi jedno 15-ak metara, i jos bi koji metar da nisam podleteo pod parkiran auto. Samo ja sam "zavrzo" za biciklistu, od tada ih obilazim u sirooookoom luku, plus malo svir- svir. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Borova glava-Barski most

dobro je da nisi povredio sebe a kasnije i te "devojcice" ;D mada mogle su te odvesti na neku masazicu posle pada. juce sam bio u zemunu ali nisam imao vremena da ti se javim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1414 postova
  • Lokacija: Beograd (zvezdara)

Na Banovom Brdu u pozeskoj, autobis staje na tramvajske sine, stanica, ja idem mojom trakom pored njega (znaci ne preticem ga), klinka od 10-tak godina na pola metra ispred au tobusa trcecim korakom prelazi put, jja u trenu kocim i stajem na pola metra od nje. Ona me i ne pogleda i nastavlja, sad ili ne sme da gleda, ili me ni tada nije primetila :( Vozio sam 20-30h, a da je bilo brze.....pazite se buseva, dece i staraca, oni ne gledaju sta se radi okolo...valjda im zivot dosadio ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • hoochie coochie man, 1239 postova
  • Lokacija: BG/ZG
  • Motocikl: Harley Davidson Road King Classic '07 & Honda CB750K '81

preticanje autobusa koji ulazi u stanicu je izuzetno opasno, UVEK treba usporiti maximalno jer ce se uven naci neko ko pretrcava ulicu ... to me je cale davno (uz jos mnogo korisnih stvari) naucio i pridrzavam se toga kad sam u saobracaju :)

 

dobro si prosao, jedno iskustvo vise ...sad znas na sta treba da obratis paznju u takvoj situaciji ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2883 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kliks

Zao mi, al` da kazzemo da je proshlo dobro. Ti si  OK, njih nisi pokupio, a i bajku nishta strashno.

 

Takve situacije posmatram svakodnevno vishe puta i postale su mi zzeshca smarachina. Postala mi je praksa da chim stanem u stanicu i otvorim vrata, odma pogledam u levi retrovizor da vidim jel me neko obilazi ili ako su dve trake sa istim smerom ( kao na B.Brdu - Pzzeshka, ili Takovska, Kneza Milosha i sl.) ide pored mene; upravo znajuci da ce po nepisanom pravilu neki peshak krenuti da predje ulicu bash ispred autobusa ( i to malte-ne dodirujuci autobus - kao to mu je zashtita). Svi to rade (bez razlike u godinama), s tim shto su deca najrizichnija jer uopshte ne pogledaju, al` ni malo i naravno - trche ( tu nema nazad ). Mnogo puta sam svirao pa se neko i vrati uz hvala, al` mi se deshvalo da me i oteraju u  p.m. ( u fazonu - shta bre tebe boli uvo gde cu ja da predjem  ??? ). Mi smo inache nachitan i obrazovan svet, al` nikako da savladamo tih glupih stotinak strana o saobracaju. Za peshake nema vishe od pet. Primetio sam da dosta znachi da taj ko prolazi pored busa u stanici - svirne za svaki sluchaj. Tada peshaci ipak stanu.

 

E sad, kad smo vec kod peshaka i autobusa ( kamiona, kombija, dzipova, venova itd ), pazite i oko peshachkih prelaza. Ja imam neodoljivu zzelju da kad ne moram jako da kochim, propustim peshaka koji zzeli da predje lepo na peshachkom prelazu. Medjutim, ne smem, jer se i tu uvek nadje neko ko obilazi bus ili normelno ide pored busa jer ima svoju traku, ali nije obratio pazznju zashto je bus stao. Tada je situacija bash ochajna jer je peshak na svom prelazu i nedaj bozze zla, neopra te ni Dunav ni Sava. Iako imam zzelju, ipak izbegavam da propushtam peshake. Upute mi chesto onaj pogled - mrzim te, al` sam spreman to da istrpim jer  znam da je on/ona ostao zziv. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 788 postova
  • Lokacija: Indjija

Drugari od obilazenja u raskrsnici i obilazenja gradskog busa koji staje ili stoji na putu nema veceg zajeba, i sam ponekad padnem u iskusenje, ali eto, valjda sam do sada imao vise srece nego pameti, necu da pametujem, ali samo razmisljajte racionalno pre nego sto uradite neko ne bas toliko pametno preticanje, najbitnije je da je Dekibg danas medju nama, a nejegova nesreca je jos jedan nimalo lep primer o tome koliko je oprema bitna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja