Jump to content

Moto Zajednica

Otvorena sezona lova na motorcikliste

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Lepo se probudih i uz jutarnju kafu stižu vesti na mali ekran, pokvariše mi dan.

Isti modus operandi: prvo Mirko Alvirović pre neki dan a zatim kampanja lova na motorcikliste pod pokroviteljstvom Ministarstva Unutrašnjih Poslova.

Ne znam odakle im taj podatak ali sada je većini neznalica inputirano preko medija da 60% saobraćajnih udesa izazovu motorciklisti!

Nabavka presretača od prošle godine sada dobija smisao: ne da se sankcionišu manijaci koji voze po auto putevima i bahati vozači automobila - to je u sporednom planu već lov na motorcikliste što se jasno i vidi u tv prilogu.

Onda obraćanje načelnika saobraćajne policije- narogušena faca koja preti i upozorava sve vozače motorcikala da će biti pod konstantnim monitoringom, da će se oduzimati vozila, da se izričito zabranjuje provlačenje između vozila i za kraj - mlaki osvrt na vozače automobila da "malo više povedu računa" jer su, gle čuda - motorciklisti isto učesnici u saobraćaju kao i oni.

Ova država definitivno ne vodi računa o najugroženijim učesnicima o saobraćaju. Ovo je samo kampanja pod pokroviteljstvom MUP-a da bi se naplaćivale kazne jer se u njoj iznose neistiniti podaci i namerno previđa odgovornost svih učesnika u saobraćaju a akcenat stavlja samo na vozače dvotočkaša.

Za mene je pouka iz ovog priloga sledeća: čim sednem na motor odmah sam bandit i huligan. Ne smem da prođem između kolona na semaforu što je normalno u većini civilizovanih država a sasvim sigurno imam 60% veće šanse da izazovem saobraćajnu nesreću u odnosu na nedužne i brižne vozače automobila koji paralisani od straha strepe ne znajući šta će da ih snađe ako ne daj bože se susretnu sa nekim motorom u saobraćaju.

 

60 odsto saobraćajki izazovu motorcikli

  • Podržavam 11

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: SUBOTICA

ja koliko sam razumeo da je hajka na bahate i nesavesne vozače motocikala što je sa jedne strane i dobro da se nebi bacala ljaga i na one druge i u isti koš stavljali !!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1212 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Druze moj znas onu nasu staru izreku sto je rekao pametan covek; znam ja nas jebo ti nas, tako ti je i to. Nama uvek ostaje da postujemo sto se postovati mora, a za ostalo daj Boze zdravlja i pameti pa dokle stigli.:zdravo:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Evo gledam ponovo prilog.

Snimili su trojicu momaka na r - ovima u full opremi kako polako voze ne više od 50-60 i jedan propinje mašinu na zadnji i eto: to je divljanje i nasilnička vožnja,jurnjava.

Ali ni manje ni više nego da se zaokruži i zaključi brojka: 60% saobraćajnih udesa su izazvali motorciklisti i naravno, nigde se ne pominje statistika u kojoj meri su vozači automobila krivi za udese jer nas ne smartaju učesnicima u saobraćaju i ne gledaju, nemaju obzira.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3555 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ne znam na koji iod priloga mislite? Na onaj sa B-92 ili na onaj sa RTS-a (dnevnik oko 2350 časova).

Ovo sa B-92 čak može da se i nekako "proguta" kao koliko toliko prihvatljivo.

Međutim ono što je prikazano u prilogu RTS-a je klasičan primer za "govor mržnje". Jednostavno je cela populacija motociklista proglašena divljacima, a tip iz MUP-a je obećao da će tu rizičnu grupu da ukloni sa ulica! Ne mogu da verujem da je ovo zaista rekao u tom kontekstu, ali je verovatno u montaži "slučajno" ispalo tako.

Neko bi morao da odgovara za emitovanje ovakvog priloga. Sramota!

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1212 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Prvom prilikom kad budem sedeo sa Veljovicem ima da mu srocim nekoliko slova :)

 

Veljovic nezna ni kako izgleda bicikli a ne motor, nije bio taj dan na casu. A sad ozbiljno. Uveren sam da samo licnim primerom mozemo dokazati da smo i mi ljudi i normalni ucesnici u saobracaju.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6494 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Oko 10 sati, neposredno ispred Skupštine, raskrsnica Bulevara i Kneza Miloša, oboren skuter i vidi se okrugli "cvet" na šoferšajbni auta, odmah pord panoa kojim je zatvoren prolaz naspram Narodnog doma. Bio sam u koloni autom tako da ništa nisam ni saznao nit stigao da slikam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Znamo da nas uvek tako karakterišu.Nadam se samo da će jučerašnja akcija,za koju imam samo reči hvale,bar neke ljude koji nisu iz našeg sveta navesti na razmišljanje o ophođenju prema nama.Kako reče jedan stari Šabački bajker:"Svako svoju glavu vozi".Drugari čisti nam putevi i svima dosta sreće u dolazećoj sezoni! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Nasa policija je primitivna, neskolovana i zaostala ! Neka se ugledaju na policije iz okruzenja, koji vise imaju razumjevanja za sve vozace, a samim tim i za nas, bajkere. Ne mogu shvatiti pojedine bajkere kako i zasto kritikuju nas, tj kolege bajkere. Kako napisa gore neko`svako svoju glavu nosi` ! Svi smo razliciti, ima nas svakakvih, ali nas je vecina u redu. Ne moze se ocekivati da svako isto vozi i da se isto ponasa u saobracaju ! Ovdje ima dosta pametnjakovica, pa nije tacno da postujemo propise, ko to nije i nece preticati na punoj, ko se to ne provlaci i provlacice, ko to postuje ogranicenja i nece itd. Ja nikada nisam i necu postovati ove propise, bar u toj mjeri u kojoj zakon kaze ! Policija treba da radi vise na preventivi nego represiji, a ne samo deri, tako nikada nece, bar za normalnije vozace, postici nista. Kada kazem `normalnije`, mislim na policiju koja kaznjava sve po redu, sto samo stvara kontra-efekat.

Budimo iskreni, pamet u glavu i branimo jedni druge. 1zdravo.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Da li sam ja to postao vidovit? :zvizduk:

http://forum.bjbiker...t-revija-rts-2/

Vecina automobilista jedva ceka da neko izjavi da su vecina (citaj svi) motorciklisti divljaci i ludaci, koji samo tockare i jure kroz grad da bi to zapamtili i ponavljali kao mantru, pozivajuci se na "sveznajuci TV" : "jeeeste, i na TV-u su tako rekli !!!" :grr: Ako oni lazu, daj bar mi da im ne pomazemo u tome. Ponavljajte milion puta pricu o slucajevima isecanja, oduzimanja prednosti, naletanjima (slucajnim i namernim), I.N.T.V. situacijama (Izvini, Nisam Te Video) i svim drugim slucajevima gde su nepaznja, neukost i bahatost vozaca cetvorotockasa dovela do smrti ili povreda motorciklista. Kad shvate da lako mogu da zaglave zatvor za ubistvo motorcikliste zbog trenutka nepaznje, mozda ce postati malo oprezniji...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 396 postova
  • Lokacija: Belgrade

Daleko bilo da policija ne treba da radi ali po ko zna koji put kada vidim ovako napravljen prilog u meni počne da kuva neki bes.

Skoro da sam siguran da je alvirović i snimao one priloge na RTS-u. Kako to da se ne zajebe makar jednom pa snimi nekog ko oduzima prednost motoru ili pravom jačeg ugrožava bezbednost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Alvirovic je odavno za staro gvozdje, covjek zivi u proslom vijeku. Samo se uliziva policiji i laska im, ma nigdje veze. 3gaa.gif

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Kao da mi ne znamo i bez tog snimka da vozi i on suprotno propisima.Sećate se kako je pre na testu svakog modela okretao na kraju pod ručnom na levo,i gledaoci pomisle vidi frajera šta on sve zna.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 603 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

Da, a kad su ga snimili kako auto-putem u dzipovima gazi 170km/h, naterao je momka koji je snimio da skine snimak sa Youtuba.

 

ima na jutjubu klip gde alvirovic ide kolima za veliku planu,da predstave etno selo moravski konaci,i ladno baja prodje znak stop i ne stade.. evo ga

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Vidi, dolazeci pre par godina iz jednog od boravaka u Americi , gde imas osecaj da ako prodjes kroz STOP da ce te zaustaviti, izvuci iz kola i streljati na licu mesta, docekali su me supruga, ortak i cale od drugog drugara jer je on vozio karavana. Na izlasku sa aerodroma, nije ni video znak STOP, a kamo li da je usporio, ili ne daj Boze stao :lol: Samo sam se osmehnuo u mraku, onako za sebe, i pomislio "Vladane, dobro dosao u Srbiju!" :lol: Tako da ga ja za to mnogo ne osudjujem. Ja te znake tumacim ovako:

 

TROUGAO: pazi, nailazis na ulicu iz koje vozaci imaju prvenstvo

STOP: pazi, nailazis na ulicu iz koje vozaci BAS, BAS imaju prvenstvo, i voze mnogo brze

 

:lol: :lol: :lol:

U prevodu, to je znak informativnog karaktera :lol:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Nemojte sad i vi da budete veci katolici od pape.

Ovo se zove u mojoj optici "kotrljajuci stop". Ideja je da se doobro uvjeris da mozes dalje, sto je u ovoj situaciji laadno moguce bez potpunog zaustavljanja.

Tu bi ustvari trebao biti obrnuti trougao da se ja pitam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MK SO Zandarmerije, 603 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka
  • Motocikl: KAWASAKI ER5, pre SUZUKI BANDIT 1200, APRILIJA ATLANTIC 500 CLASSIC

garant je presisao i onaj drugi znak stop...ma kakav kotrljajuci znak,stop je stop i tu nema izuzetaka ...taman da je bila ona poprecna zaustavna linija pa da predje znak i stanje na njoj,zbog bolje preglednosti.ali lik se nije nigde zaustavio cak prodje i drugi stop.eto nek ga sad kazne bilo bi dobro da u jeku predizborne kampanje pokazu kako je zakon isti za sve

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

garant je presisao i onaj drugi znak stop...ma kakav kotrljajuci znak,stop je stop i tu nema izuzetaka ...taman da je bila ona poprecna zaustavna linija pa da predje znak i stanje na njoj,zbog bolje preglednosti.ali lik se nije nigde zaustavio cak prodje i drugi stop.eto nek ga sad kazne bilo bi dobro da u jeku predizborne kampanje pokazu kako je zakon isti za sve

Zadnja rečenica je legendarna!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja