Jump to content

Moto Zajednica

Ispravljanje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 648 postova
  • Lokacija: Banja Luka-Srpske Toplice
  • Motocikl: AFRICA TWIN RD 03

Pozdrav ekipi :)

 

Kao sto naslov kaze imam problem s krivim guvernalom, naime, prosli vlasnik je pa na desnu stranu i svinuo guvernal malo ka zemlji ocito je bio gadan pad,elem sad kad stanes ispred motora i gledas ga u far lijeva strana guvernala tamo gdje je gas dakle,malo naginje ka zemlji, mozda 1CM i bas je gadno za viditi a i voziti.Ima li neko neku ideju kako ispraviti to dakle vratiti ga gore. ja sam mislio poskidati sve ono, gas,kocnica,retrovizor pa obmotati krpom da ne stetim volan i nabiti neki cijev od jedno dva metra znacajno debljeg profila a da pri tom neko sjedne na motor pa lagano probati izdignuti gore. ne znam oce li puci, kakav je onaj materijal. Iskreno ne daje mi se 40-50 evra za novi volan.

 

eto......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6341 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Skini guvernal, centralni deo uhvati u stegu, pa onda ispravljaj sipkom. Guvernal nece da pukne, od gvozdja je, ali ako ga ispravljas na motoru moze da se desi da ti puknu srafovi kojim je stegnut za trougao ili da pokidas gume-ublazivace vibracija.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 811 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Dosta bi pomoglo kad bi malkice ugrejao guvernal na mestu savijanja, makar onim malim ručnim brenerom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Ja ispravljao volan tako i nikada ga ne mozes potrefiti da bude ok... Mada je moj bas nezgodno bio nakrivljen... Na kraju sam kupio u motobike u novom sadu lukasov za nekih 30 evra. I sada je kako treba :) Imaš u oglasima čini mi se na motoberzi korman od xt za 20 evra, a ja sam nedavno prodavao isti takav za 1000 dindzi. Tako da moze da se naleti i jeftinije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 378 postova
  • Lokacija: Beograd-Jajinci

Ja ispravljao volan tako i nikada ga ne mozes potrefiti da bude ok... Mada je moj bas nezgodno bio nakrivljen... Na kraju sam kupio u motobike u novom sadu lukasov za nekih 30 evra. I sada je kako treba :) Imaš u oglasima čini mi se na motoberzi korman od xt za 20 evra, a ja sam nedavno prodavao isti takav za 1000 dindzi. Tako da moze da se naleti i jeftinije...

Upravo tako, probaj sa ispravljanjem (krpa, stega, sipka i oruk), nece puci sigurno, vec sam ispravljao jedan na RD03, a ako ne upali vrlo jeftino se nalaze po oglasima a cak ni novi nsu nesto preterano skupi. ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja