Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha FZR 400

Recommended Posts

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Qingqi Supermoto 125

Treba mi pomoc svih strucnjaka. 0takoje.gif Prodao sam svoj prvi motor, Qinqi SM 125, i planiram da predjem na nesto vece. Ipak posto sam u srednjoj skoli, nemam svoje prinose, cale mi je rekao da nece vise ni dinara da mi da za motor, jer mi je kupio prvi motor. Imam svojih 900 eura i nasao sam Yamahu FZR 400 1992 koja se prodaje za 1000 eura, ali covek kaze da bi ga dao za 800. Potrebna ulaganja su: gume, filter vazduha, i ono sto me najvise brine, kaze da nece da radi na leru, da brljavi i da trokira, da se ugasi cim se stisne kvacilo, ali da se moze voziti ako se drzi na obrtajima. Bio je na stelovanju i vakumiranju karburatora, ali kaze da se stanje nije popravilo. Majstor mu je rekao da je ulje jako retko, kao voda. Meni to lici kao da je popustila glava i da je povukao vodu unutra, da je pomesao ulje i vodu, da nema kompresiju i podmazivanje za normalan rad. Koje posledice ovoga mogu da budu, kako da se prepoznaju, i kakve mere se preduzimaju da se popravi? Koliko bi kostala popravka? Svaka informacija bi dobro dosla. 0zbunjen.gif Ne mogu ga voziti do svog 18. rodjendana koji je tek za 6 meseci, tako da bi ga u tom vremenskom periodu sredio. Jer motor je ishvaljen generalno i samo dobre utiske sam cuo, i zakon mi ne dozvoljava da vozim bilo sta jace od njega, to su razlozi zbog kojih me ovaj motor jako interesuje. 1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1083 postova
  • Lokacija: BG-Avala
  • Motocikl: zx6r

Ja bih ti iz iskustva rekao da batalis to i pokusas u tih 6 meseci da skupis jos nesto malo kesa i kupis nesto normalno !

 

Isto sam ja to uradio,samo sto sam imao manje kesa,oko 500 eur,kupio stranca kojeg sam popravio ali nisam mogao da legalizujem...ti si u boljoj poziciji jer je pretpostavljam legalan motor ali pokusaj da tih 6 meseci skupis barem jos 200 evra i kupis nesto normalno :)

 

Videces,ulozices boga oca u motor jer samim otvaranjem kvar+ dihtunzi,ulje,filteri,sredjivanje glave+jos neki kvar problem

 

Pokusaj da poslusas savet

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Mislim da su u pitanju ipak karbovi. Po mojoj teoriji, neki od njih preliva, i samim tim prehranjuje i zagusuje motor - masinu. Zbog nemogucnosti da se sav taj visak goriva sagori, jedan deo ostaje u sirovom (tecnom) stanju, pa se sliva niz cilindre pored klipova i klip. prsrenova (karika) u korito motora (karter), i tamo se mesa sa uljem, i razredjuje ga. Moguce je da je cak i neka svecica zalivena viskom goriva prestala da funkcionise, pa i to jos vise doprinosi nemogucnosti rada motora na malim obrtajima i u praznom hodu - ler gasu. ako je tako, posao oko sredjivanja - prava sitnica za bilo kog ozbiljnijeg majstora.

Nadam se da sam pomogao. POZZZ!!! :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Qingqi Supermoto 125

Bishke hvala na savetu, ali ako se ispostavi da nije nista ozbiljno, ipak bi uzeo motor. 1zdravo.gif Hvala puno, SHOKLA, ovoga se ne bi ni setio. 1care.gif Koliko bi to moglo kostati, ta igra sa karbovima? Sa cime to ima veze (prelivanje)? Sa membranama ili plovcima? I jel moze biti ovo sto sam ja pretpostavio? I sta bi trebao da radim ako je tako nesto u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Za 900 evra imas mnogo kvalitetnijuh motora da uzmes od te retke fzr 400,ja bi pre gledao cbr f1 600,xt 600,nekog matorijeg vfra i tome slicno......pouzdanih,kvalitetnijih cescih motora...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Jednom prilikom dodjem kod drugara da pogledam motor koji nikako nije uspevao da natera da radi na leru. Skinemo rezervoar i filter on radi, prinesemo filter blizu ugasi se. Skontam da iz oduške užasno smrdi benzin i da isparenja guše mašinu, pogledam nivo ulja ono pun prozor, gasi i prosipaj to napolje. A čim sam došao pitao sam ga da li je gledao ulje što prvo radim kad sa karburatorima nešto nije u redu i on mi rekao da je gledao a u stvari je video da ga ima ali ne i da ga je previše. Promenite ulje pre bilo čega drugog i ako ništa ne lupa iz mašine, ne dimi i ne duva pritisak u rashladni sistem sve ostalo te neće koštati previše. Inače voda u ulju se prepoznaje po promeni boje a ne gustine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Šta ga briga za delove, neće raditi generalnu. Ako ta mašina crkne zvizne celu od 600 ili litru. Mada ima po oglasima i većih motora sa malim kilovatima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Qingqi Supermoto 125

Hvala ratboy. 0takoje.gif Ulje bude svetlije ili tamnije? Lako cu za delove, od najboljeg prijatelja tata putuje za madjarsku cesto, pa moze naci lako. 1zvizduk.gif Da napomenem, zanimaju me razlozi tog prelivanja ( plovak, membrana, nesto drugo ? ? ). 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6301 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Aha i na kraju ga cela igranka kosta skoro koliko jos jedan takav motor. Ja nikad ne bi kupio neispravan motor. Ako je sitnica u pitanju, neka je resi prodavac, ako ne moze da resi, onda verovatno i nije sitnica.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Kad imaš pare a nemaš znanje onda tako radiš. Momak se nateže i za ovo, meni recimo pare nisu problem ali opet kupujem isključivo one koji su jeftini jer imaju problem ali problem koji umem da prepoznam i jeftino rešim. Drage volje bih došao da pogledam motor i pomognem momku u izboru ali nisam siguran da ću imati toliko vremena, novi sad mi nije bas usput.

@salelukicns ulje sa vodom postane sivo, belo a najpre u boji bele kafe.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1438 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!

Hvala ratboy. 0takoje.gif Ulje bude svetlije ili tamnije? Lako cu za delove, od najboljeg prijatelja tata putuje za madjarsku cesto, pa moze naci lako. 1zvizduk.gif Da napomenem, zanimaju me razlozi tog prelivanja ( plovak, membrana, nesto drugo ? ? ). 1neznam.gif

 

Razlog prelivanja karbova je najcesce plovak, i iglica kojom taj plovak zatvara dovod goriva i soljicu karba. Svaki IOLE PRAVI MAJSTOR to moze odraditi.

Kada se pomesaju voda i ulje, tj kada u ulje u motoru dospe voda, stvara se emulzija-pena u ulju, i ono obicno dobije boju bele kafe, svetlo braon, i to zamucenu (ulje nije vise bistro ili poluprovidno).

I, ako bas ali BAS ne moras, nemoj mi dodeljivati pluseve za ove moje postove... :zvizduk: :zvizduk: :zvizduk:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7081 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

neznam sta tom FZR400R pise u saobracajnoj, ali znam da on ima mALo vise od 48KS, to jest negde oko 59-60ks ,da nebude posle frka s murijom zbog konjaze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Qingqi Supermoto 125

Pa bolje mi je i 58 ks nego 100 i kusur ks kao 600 cc. A ipak zelim 4 cilindra pa mi se izbor sveo na ovo. A nece mi valjda za to policija kenjati, 10 ks, a i cale mi radi u policiji. 1lol.gif Hvala SHOKLA, najvise si mi pomogao. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Praviće ti problem i za 0,1 više a ne 10.

 

U saobraćajnoj mora da ti piše manje kilovata nego što je tebi dozvoljeno, pretpostavljam da ti je ograničenje na 35kW, znači maksimum koji ti je dozvoljen je 34,9kW. Uglavnom su svi ti limitirani motori ograničeni na tačno 34kW, toliko MORA da piše u saobraćajnoj.

 

A ulje kad se pomješa s vodom izgleda ovako

img_0462.jpg

5238797018_68fcdc2a2c.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1225 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Keeway Speed 150

zaobidji ti taj motor i kupi neki za koji ima delova a ne da ih cekas po 2 meseca,

najskuplji je onaj motor koji stoji u garazi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 952 postova

Motoru verovatno nije ništa, tripujete se kao onaj moj drugar što je kupio najskuplji vagenov bus koji je našao u oglasima kao da bude siguran i eno ga sad svaki drugi dan kod majstora. Mada ako ima više od 34kw cela priča gubi poentu, treba naći onda bar nešto bliže što može da se čestito pogleda pre kupovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Dok se matori ne oprosti od posla. Ajde da ti praštaju za povremena sitna prekoračenja, ali da si u prekršaju svaki put kad te zaustave to je glupo, a i sumnjam da ćeš sa takvim motorom moći da makneš igdje iz grada

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3129 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Pa sta onda tripujes, kupi neki motor koji je ispravan kad vec nisi ogranicen nicim drugim

baš tako. +

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 19 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Qingqi Supermoto 125

Ogranicen sam odredjenom tolerancijom zbog tih 10 ks, i ogranicen novcem. Nasao sam ispravne karburatore koje bi kupio ako bi uzeo motor. Samo sto motor izgleda nije legalan, problem za problemom. :/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja