Jump to content

Moto Zajednica

kampanja:sacuvajmo motoriste?

Recommended Posts

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

Možete da radite šta oćete, dok god slepi i gluvi prolaze ljekarski za vozačku nema nama sreće. Juče lik, na raskrsnici u blizini moje škole, nije vidio trolu...............onu jarko narandžastu <_< I šta poslje toga ima dalje da se priča...

 

A ove "boli me tuki ti si slabiji" treba tući dok ne propišaju krv, jer od packe ili retrovizora će samo da se uzjogune, ovako im treba slomit život, da se jedno 3 mjeseca odmaraju u kliničkom i voze samo kolica, pa će imat fobiju i od parkiranog motora, a svima će davat prednost

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Svaki pozitivan odgovor na ovu temu je - pozitivan. U smislu, ne možemo večito stajati sa strane i ništa ne preduzimati ako imamo vrlo očigledan problem ispred sebe. Zbog toga se nikako ne slažem sa zikom da treba pustiti sve niz vodu. Ideja mi se jako sviđa i pomogao bih u njenom doprinosu u svakom smislu. Mislim da su sve ideje dobre: nalepnice, protestna ili bolje reći reklamna vožnja, spot na TV...

 

Ja sam uvek za to da građani uzimaju društvene teme u svoje ruke. Na kraju, ti građani, i ta država, pa to smo mi!

 

Nedavno sam išao u Sremsku Mitrovicu kod tužioca za udes u N.Pazovi o kom sam pisao. Policija je okrivila mene, podigla krivičnu prijavu, tužilac mi poslao poziv da dođem na nagodbu. Nagodba je da prihvatim da platim 30 000 din u dobrotvorne svrhe i da se ceo slučaj odbaci kao da ga nikada nije bilo. I u danima dok sam se pripremao za to, svi redom pa čak i neki advokati su mi savetovali da prihvatim nagodbu, da je to najjednostavnije iako znam da nisam kriv, da se ne petljam sa zakonom, policijom, tužiocima, sudijama, da je ovo policijska država i da ne komplikujem sebi život. E pa, ja sam ih sve pitao, koliko njih je pokušalo ikada da se suprotstavi tužiocu, sudiji, policiji, koliko njih je to uradilo i nije uspelo, pa da mogu da tvrde da su to ćorava posla? Pitao sam ih još kako misle da država ne bude policijska, ako je svi prihvataju kao takvu?

 

Iskreno, sve i da me na kraju proglase krivim, i da kazna bude veća od nagodbe, osećaću satisfakciju što sam pokušao da se izborim za nešto. A makar će i tužilac, i sudija, i žena koje me je udarila shvatiti da motoristi postoje u saobraćaju i da je svaki pogled u retrovizor, iz tog razloga, bitan .

  • Podržavam 8

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1212 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Braco moja po motoru , evo jedan savet kojeg se ja pokusavam pridrzavati vec vise od 40 godina. i hvala Bogu i danas vozim motor zdrav i citav. 1/ Trezna glava 2/ potpuno ispravan motor { agregat, kocnice, gume i svetlosna signalizacija } 3/polako i vema oprezno u voznji po gradu. 4/ po mogucnosti sa sto boljom opremom. 5/ nervozu pokusati ostaviti kuci. i na kraju uvek se setite one nase; Ko se cuva i Bog ga cuva. Svima nama zelim bezbednu i srecnu sezonu. Cuvajte se Braco.:zdravo:

 

,

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • chef, 1843 postova
  • Lokacija: na proplanku

ja mislim da svaki suvozač treba da zaduži po jedan paintgun i da zvekne u šoferku svakog takvog koji je jači, slabo vidi ili ga samo generalno zabole QR .... žigosati po viđenju da znaju drugari koga da se čuvaju i isključiti iz saobraćaja dok ne oguli boju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Ko što dožive Rajko

Jesam ali si ti slabiji pa koči, šta da ti radim
.

 

U Nemačkoj je skroz suprotno, "slabiji si, ja moram da kočim". Tamo je zakonski data prednost svim slabijim od sebe po sistemu nisi dovoljno pazio, čuvao, vodio računa... i drakonske su sankcije za incident sa pešakom i dvotočkašem, to svi znaju i imaju naročit odnos.

 

Ja sam podržao ideju podnošenja prijava za ovakve iz Arakisovog scenarija, za nošenje kamerica koje bi potkrepile pritužbu al nije zaživelo.

 

Od samoedukacije, nošenja nalepnica, spotova i ostalih kulturnih akcija slaba fajda. Imam dobrog drugara-motomrsca i naše drugarstvo nije ništa osim psovke promenilo, sad vice, "bo te Đunta". Čak smo se žustro posvađali nakon pogibije motoriste, "e ako, svi treba da izginete".

E zato cu ja da ovu GO PRO kamericu sto sam kupio da vise koristim po gradu, nego za ono za sta je namenjena, za putovanja. Pa kad pitam nekog mamlaza sta ima da izjavi za dnevnik posto sam lepo snimio sta je uradio, da znam da li da snimak nosim u policiju ili da mu oprostim i obrisem snimak.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

Супер је позив и треба сви да видимо како можемо да допринесемо овом питању.

Осим што су две највеће асоцијације договориле заједнички наступ 07.04. у којем се надам да ћемо сви

узети учешћа, треба да видимо шта конкретно можемо лично да учинимо, ево ја сам за почетак исмарао све своје пријатеље са горњом сликом мотористе који претиче и ''шеровао'' је по ФБ, то ми је било најлакше и нејбезболније - а мислим да може и свако од вас...довољно је да прекоирате у свој стату следећи линк:

 

http://www.dodaj.rs/f/3e/e9/4ro1O2CC/flajer.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3573 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

banconi user_popup.png

Postavljeno Danas, 08:43 AM

 

Svaki pozitivan odgovor na ovu temu je - pozitivan. U smislu, ne možemo večito stajati sa strane i ništa ne preduzimati ako imamo vrlo očigledan problem ispred sebe. Zbog toga se nikako ne slažem sa zikom da treba pustiti sve niz vodu. Ideja mi se jako sviđa i pomogao bih u njenom doprinosu u svakom smislu. Mislim da su sve ideje dobre: nalepnice, protestna ili bolje reći reklamna vožnja, spot na TV...

 

Ja sam uvek za to da građani uzimaju društvene teme u svoje ruke. Na kraju, ti građani, i ta država, pa to smo mi!

 

Nedavno sam išao u Sremsku Mitrovicu kod tužioca za udes u N.Pazovi o kom sam pisao. Policija je okrivila mene, podigla krivičnu prijavu, tužilac mi poslao poziv da dođem na nagodbu. Nagodba je da prihvatim da platim 30 000 din u dobrotvorne svrhe i da se ceo slučaj odbaci kao da ga nikada nije bilo. I u danima dok sam se pripremao za to, svi redom pa čak i neki advokati su mi savetovali da prihvatim nagodbu, da je to najjednostavnije iako znam da nisam kriv, da se ne petljam sa zakonom, policijom, tužiocima, sudijama, da je ovo policijska država i da ne komplikujem sebi život. E pa, ja sam ih sve pitao, koliko njih je pokušalo ikada da se suprotstavi tužiocu, sudiji, policiji, koliko njih je to uradilo i nije uspelo, pa da mogu da tvrde da su to ćorava posla? Pitao sam ih još kako misle da država ne bude policijska, ako je svi prihvataju kao takvu?

 

Iskreno, sve i da me na kraju proglase krivim, i da kazna bude veća od nagodbe, osećaću satisfakciju što sam pokušao da se izborim za nešto. A makar će i tužilac, i sudija, i žena koje me je udarila shvatiti da motoristi postoje u saobraćaju i da je svaki pogled u retrovizor, iz tog razloga, bitan .

Drugar, ti si moj navod "manite se ćorava posla" protumačio i izjednačio sa "sve treba pustiti niz vodu", što apsolutno nije isto! Radi se samo o načinu na koji treba neke stvari rešavati. Rekao sam da "protestne" ili bilo koje "jednokratne" vožnje upozorenja, niti bilo kakve nalepnice i govori na TV neće da nam pomognu protiv onoga koji tokom vožnje ne uočava ni tramvaj, ni kamion, ni pešaka, .... ! Krivci što se takvi nalaze za volanom su neadekvatni lekarski pregledi (pre svega kod psihologa i psihijatra), kao i sistem obuke i polaganja vozačkih ispita. Protiv takvih koji zaista ne zapažaju situaciju oko sebe jedini lek je jaka sirena, ablender, "drečava" oprema.

A za one koji u toku vožnje koriste mobilni, uveo bih (uz veću novčanu kaznu) i obavezno oduzimanje dozvole na par meseci.

Za "nasilnike" koji se prave da nas nisu vdeli i "jebu nas" samo zato što smo "slabiji" treba se obratiti policiji i zahtevati da rade svoj posao. I takođe treba se potruditi da takav vozač uvek bude i adekvatno "nagrađen" nakon što napravi takav prekršaj. Za takve "lepa reč" i ubeđivanje ne pomažu! Jedini je "lek" dobro ih "opaliti" (po džepu, ili ..... ). Dakle strah od sankcija!

Veliki je problem što se u manjim mestima vozačka dozvola uglavnom "dobija", a da takav vozač ne poznaje ni najosnovnija pravila ponašanja u saobraćaju. Tako ima čak i onih koji smatraju da pešak, biciklista, motociklista, ... , moraju da se uklone kad naiđe automobil, a da u suprotnom vozač automobila ima pravo da ih pregazi ili udari.

Dakle ja jesam za akciju. A to je da tražimo da državni organi rade svoj posao i da sprečavaju i sankcionišu one koji ugrožavaju druge. A do tada, kao pojedinci, da preduzimamo sve što nam je na raspolaganju da se samozaštitimo.

I na kraju: Uopšte nisam od onih koji se mire sa situacijom i gledaju da se što jeftinije "provuku". Naprotiv! Kada smatram da sam u pravu "teram" po svome nezavisno od mogućih posledica.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Ja podržavam svaki vid akcije. Svakako je bolje da nas primete pa makr to bilo i na povremenim akcijama nego nikako da nas ne vide.

 

Imao sam raznih situacije izletanja od strane "jačih" ali da sad ne prepričavam. Svakako nije prijatno kad se tako nešto desi, a da ne kažem da je vrlo opasno. Čak sam i u autu više puta doživeo da mi izleti šlepar, autobus iz sporedne ulice u fazonu: vataj bankinu, koči, udari me baš me birga. Jači sam a i firmino je vozilo.

 

Možda nije loša ova varijanta sa nalepnicama koje ne mogu da se odlepe. Pa lepo zapamtiš koje je auto i tablice, pa kad ga nađeš zalepiš mu nalepnicu na sred haube, krova i gepeka na kojoj piše BAHATI VOZAČ ili nešto slično sa prikladnom sličicom. Posle neka se on češe tamo gde ga ne svrbi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Drage kolege, u pripremi je reklamna kampanja povodom otvaranja moto sezone. Uskoro će na forumu biti otvorena posebna tema o tome. Samo za vašu informaciju, postoji velika verovatnoća da dobijemo podršku Agencije za bezbednost saobraćaja u vidu medijskog prostora (TV i bilbordi) i štampanja brošure.

 

Još uvek je rano da vam pokažem finalna idejna rešenja jer se na tome intenzivno radi. Pokazaću vam samo ilustracije osnovnih ideja.

6HamH_spasizivot.jpg

WsSVA_spasizivot2.jpg

Trenutno na kampanji radi nekoliko profesionalaca iz oblasti reklame ali je kampanja tako zamišljena da veliki broj bajkera ima aktivno učešće u njoj. Drugim rečima, trebaće nam vaša podrška. Ovo je prilika da vidimo da li smo samo jaki na rečima ili smo spremni i da zapnemo za nešto važno.

Kao što rekoh, uskoro opširnije o ovome.

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bayerische Motoren Werke, 624 postova
  • Lokacija: M.K."Čivija" Šabac
  • Motocikl: BMW R 1250 RT

Što se tiče akcije koju ste planirali za 7.4. podržavam, samo mislim da di neko trebao da lično kontaktira motoklubove,jer velika većina ne prati forume i neće ni znati,a od klubova će sigurno biti velikog odziva.Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 823 postova
  • Lokacija: Sofija, Bulgaria
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA, Honda ADV 350

Što se tiče akcije koju ste planirali za 7.4. podržavam, samo mislim da di neko trebao da lično kontaktira motoklubove,jer velika većina ne prati forume i neće ni znati,a od klubova će sigurno biti velikog odziva.Pozdrav.

 

Otvaranje moto sezone se organizuje u saradnji AMS-BJB i Moto Asocijacije Srbije, tako da će moto klubovi biti deo cele akcije.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • NW, 2593 postova
  • Lokacija: НОВИ САД
  • Motocikl: R 1200 GS

од мене

+

 

и ако буде требала било каква помоћ, па чак и да се деле флајери на раскрсници толико могу да урадим 0takoje.gif

само напред!!!0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2537 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F & NMAX155

Podržavam,par puta iskusio fenomen telefoniranje u toku vožnje,nepažnju vozačice i sistem "ja sam veći i jači",sva sreća što sam vozio skuter i nisam išao prebrzo inače da je bilo drugačije bilo bi veselo po mene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8213 postova

Dajte nam samo još par dana fore, da završimo proklete dozvole i papire, i krećemo punog gasa u obnarodovanje akcije otvaranja sezone.

 

Akcija je sve samo ne uobičajeni defile! Kampanja je prateći deo akcije. A onda, što reče Panda, videćemo koliko smo zaista jaki, preduzimljivi i jedinstveni.

 

I nešto još odmah da nam bude jasno: ovo neće biti sprint, ovo je početak maratona...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 446 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZX250R

Dajte nam samo još par dana fore, da završimo proklete dozvole i papire, i krećemo punog gasa u obnarodovanje akcije otvaranja sezone.

 

Akcija je sve samo ne uobičajeni defile! Kampanja je prateći deo akcije. A onda, što reče Panda, videćemo koliko smo zaista jaki, preduzimljivi i jedinstveni.

 

I nešto još odmah da nam bude jasno: ovo neće biti sprint, ovo je početak maratona...

 

 

sad sam bas radoznala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Drago mi je sto vidim pozitivan obrt i sto se budi zelja ljudi za nekim takvim akcijama...Kad sam procitao prve postove u temi pomislio sam...pisi propalo,ali sada mi se cini da smo poceli polako da se pomeramo sa neke mrtve tacke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bez čvaraka, 1212 postova
  • Lokacija: na severu
  • Motocikl: Naked u najavi

Drage kolege, u pripremi je reklamna kampanja povodom otvaranja moto sezone. Uskoro će na forumu biti otvorena posebna tema o tome. Samo za vašu informaciju, postoji velika verovatnoća da dobijemo podršku Agencije za bezbednost saobraćaja u vidu medijskog prostora (TV i bilbordi) i štampanja brošure.

 

Još uvek je rano da vam pokažem finalna idejna rešenja jer se na tome intenzivno radi. Pokazaću vam samo ilustracije osnovnih ideja.

wSeiV_spasizivot.jpg

czBuN_spasizivot2.jpg

Trenutno na kampanji radi nekoliko profesionalaca iz oblasti reklame ali je kampanja tako zamišljena da veliki broj bajkera ima aktivno učešće u njoj. Drugim rečima, trebaće nam vaša podrška. Ovo je prilika da vidimo da li smo samo jaki na rečima ili smo spremni i da zapnemo za nešto važno.

Kao što rekoh, uskoro opširnije o ovome.

 

Samo napred! Jedva čekam da vidim kako bih mogao da pomognem u ovoj akciji. Ako svi doprinesemo po malo to će biti veliki uspeh. Dovoljno je ako se spasi makar jedan život.

P.S. Namerno sam kopirao slike. Što se više puta pogledaju, to bolje!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja