Jump to content

Moto Zajednica

Cinkovanje šrafova i sitnih delova motora

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6504 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Gde ima u Beogradu i okolini neko ko bi kvalitetno uradio cinkovanje. Radio mi jedan gomilu delića, jako lep i redak finš, izgled hroma, drugi dva puta cinkovao imbus šrafove u beli finiš, al svuda ima propusta, odnosno ostale na nekim unutrašnji delovi glave goli, bez cinka i korodirani. Hromiranje mi nije potrebno al je verovatno isti problem. A šrafovi nisu bili loši već mestimično cink došao do kraja al bez korozije, ovo sad gore nego što je bilo. Ima li iskustvena preporuka?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2753 postova
  • Lokacija: MNE-SRB-BIH-CRO (trenutno Herceg Novi))
  • Motocikl: GPZ 500 Street Twin

A u čemu je razlika između tih hromiranih-cinkovanih i ovih prohromskih koje možeš da kupiš u prodavnici?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6504 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Radi se o specifičnim šrafovima i još nekim delovima motora. Konkretno mi je goruće 80 specifičnih bušnih imbus šrafova, niplova, za žbice koji koštaju 2€ komad pa je cinkovanje rešenje, al očigledno kod nas nije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6504 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Uspeo Đuntozna da nađe kvalitetno cinkovanje. To je inače jednostavan posao al iziskuje dobar pristup ko i svaki drugi posao. Problem je što većina radionica nema male bubnjeve za rad tako da ne primaju sitne komade uopšte, neki pak čekaju da im se nakupi više desetina kila pa da ubace. Za sam rad je potrebna dobra hemija, odmašćivač, kiselina koja skine stari cink i ukloni koroziju i boja za pasivizaciju koja pored izgleda obezbeđuje tvrdu skramu koja štiti cinkani nanos od mehaničkog otiranja. Postoji bukvalno puna paleta boja, od bele do crne, al zbog komercijalne isplativosti se radi uobičajena žuta, žuto zelenkasta ( ekološkija), plava koja je u stvari siva odnosno bela. Nanos elektrolitičkim putem je 7-10 mikrona a toplim postupkom oko 40.

 

Teško je uraditi komade sa rupom i tu je potrebno duže uranjanje i često bućkanje i to je problem sa malim imbus šrfovima. Ova radionica je to vrlo lepo uradila plus su se potrudili da završni izgled čini niklovan efekat i da ne znam mislio bi da je plemenit nanos. Osovina prednjeg točka i ABS venci nisu ispali kako je gazda hteo jer ih je veroatno predhodnik predugo izložio kiselini. Hteo je da mu ostavim da bi im posvetio više pažnje al sam se zadovoljio mat izgledom kakav je uostalom i bio u fabričkoj izradi.

 

post-6989-0-03215700-1330988639_thumb.jpg

 

post-6989-0-85306400-1330988640_thumb.jpg

 

post-6989-0-05087100-1330988642_thumb.jpg

 

post-6989-0-89264900-1330988649_thumb.jpg

 

Gostoljubiva domaćinska atmosfera, vrući čvarci, belo vino od hilandarskog grožđa i mnogo lepih putopisnih priča.

 

post-6989-0-65626200-1330988634_thumb.jpg

 

post-6989-0-74668300-1330988636_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Redovan, 181 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

U medjuvremenu sam se snasao... Firma se zove SMS a nalazi se na Batajnickom drugmu. Cena cinkovanja po KILI je 100 kinti. Slikao sam predjasni izgled srafova a kad gospoda zavrse prosledicu slike(pre i posle).

Adresa

S.M.S. d.o.o.

Batajnički Drum 23

Beograd, Srbija

Telefon:

011 30 73 529

064 168 4009

E-mail: smsgalvanizacija@gmail.com

 

Sajt: http://smsgalvanizacija.com/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6504 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Standardna cena je 30 po kili za krupne komade, za sitne pedesetak a i 100 je zaista više nego prihvatljivo, veći trošak da se odnese i vrati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 722 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: X8

Odneo si masne srafove i oni su to bucnuli u vec nesto? Zaprljanost srafova ne utice na kvalitet rada?

Izgledaju odlicno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Redovan, 181 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

Odneo ovakve kakvi su na slici, bili masni i oksidirali. Oni oksidirani su imali mat boju posle cinkovanja a ovi drugi su sjajni kao sa slike.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6504 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

@Vladanko-i ti ćeš kad prestariš:lol:.

 

U cinovanje neće farbano, ostalo da al izgled zavisi i od same površine, ako se malo prečetka, ošmirgla bivju lepši.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja