Jump to content

Moto Zajednica

Karburator za Sprint Max 50

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12111 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Drugar ima Sprint Max od 50ccm. Majstor mu je rekao da mora da kupi nov karburator zbog negog problema sa lezistem dizni.

 

Gde moze da se kupi takav karburator, postoje li prodavnice u Bg specijalizovane za kineske motore?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • You tube / Drandigo .., 619 postova
  • Lokacija: Sokobanja
  • Motocikl: Yamaha Fz6S

Proveri da li je taj max 4t masina cisto da ne bude zabune, doduse svi max modeli su 4t dok model maxx je 2t, inace karburatori sa linkova su za max 4t sigurno............

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 627 postova
  • Lokacija: Beograd Republika Miljakovac
  • Motocikl: Kawasaki ZZR600E

Cudno da mora da se menja ceo karburator, mozda je samo membrana u pitanju. Jedino ako nije nesto fizicki slomljeno. Inace ima setova za reparaciju, dizni, igli, itd. Inace svi 4t 50cc imaju isti karburator,onaj Naraku ti ne odgovara, tj, predimenzioniran je za 50cm jer mu je difuzor 24mm (namenjen je 125-icama), obicno je 18mm na standard agregatima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Slucajno sam danas kupio bas karburator za 4T skuter ali 150 ccm. Uvoznik Sprinta je Massetehnic iz Novog Sada, telefoni 021 6736022 i 021 522261, nalaze se prekoputa novosadske carinarnice, ulica se zove Bajci Zilinskog, gde su servis i skladiste delova. Imaju karburatore ali samo cele i kompletne sa elektronskim saugom. Moj karb na 150ki je procurio, zatekao sam benzinsku baru ispod skutera, i otisao kod uvoznika da pitam za iglu ili membranu. Iako traze iz Kine, ne dobijaju sitne delove, pa sam morao kupiti ceo karb, za 150ku je kostao 4500 dinara, a marku sam dobio HUAKAI. Testiracemo. U prodavnici na Rumenackoj ulici ne drze delove osim ulja, svecica i akumulatora, tu ne treba traziti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Ugradjen novi Huakai za 150 4T i upalio na anlaser odmah, ali je morao na dobro podesavanje kod pravog majstora, Posle podesavanja predjeno je preko 300km, ubrzanje bolje i progresivno, potrosnja pri cepanju 2,94 na 100km. Verovatno bi pri kultivisanoj voznji potrosnja bila manja, sto cemo videti. Ponovo, ovo je karb za 150 a ne za 50.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja