Jump to content

Moto Zajednica

Ćopava - proširenje oslonca

Recommended Posts

  • čeka dobru titulu, 1370 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Nije problem kad parkiramo na asfaltu, betonu...

Problem je kad treba parkirati na mekoj podlozi (jednom mi se desilo da se čopava utisnula u zemlju posle pola sata stajanja i -bup- motor na boku, srećom, ništa se nije slomilo :aha:), lm, da bi predupredili takve neprijatnosti, nije loše dodati proširenje na ćopavu, kao na slici.

Ovo sam napravio od aluminijuma debljine 3mm - dovoljno je jako da se ne pokrivi, a ipak - dovoljno lako da ne utiče na ukupnu težinu makine (za u offu nekima mnogo bitno :D ), košta me mnoogo manje nego takvi original proizvodi :takoje: .

post-7581-0-20646700-1329977337_thumb.jpg

post-7581-0-48691400-1329977355_thumb.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 521 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Pametna stvar pogotovo za motore koji su 200+ kg,skoro mi se VFR obrušio na vrata garaže jer je pukla cigla na kojoj je stojao. <_<

 

Elem na jednoj hondi sam imao na ćopavoj i neki deo og gume koji je bio zašrafljen i drastično smanjivao rizik,gde bih to mogao naći jer su mi motori padavičari a pazim? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 226 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FJ 1100 Yamaha

Ova zima bas tera ljude da razmisljaju :lol:. I mi smo u Moto Laboratoriji pre 10-ak dana nesto slicno napravili, pa koga zanima moze da vidi..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Mogu i ja da se upisem u " Listu strelaca " kojima je motor pao jer je nogara propala u zemlju. Prosle godine na MZ skupu u Beloj Crkvi sam video jedno elegantno resenje. Sa slovencima koji su dosli na skup sa MZ-ima je dosao i jedan njihov prijatelj koji je vozio Hondu Goldving 1600. Prilikom parkiranja, covek je izvadio jednu plocu velicine otprilike 10 x 10 cm. i jednostavno je naturio na bocnu nogaru i sigurno parkirao motor. To mi se dopalo, pa sam sa covekom popricao i detaljnije pogledao tu plocicu. Ploca ko ploca, debljine 2 - 3 mm , ali je sa gornje strane zavaren jedan lim profilisan prema fabrickoj nogari i na nju se jednostavno stavi kao papuca na nogu. Kad treba da se krene, ploca se skine i to je to. Sad kad sam video ovu temu, zao mi sto nisam napravio neku sliku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1370 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Ova zima bas tera ljude da razmisljaju :lol:. I mi smo u Moto Laboratoriji pre 10-ak dana nesto slicno napravili, pa koga zanima moze da vidi..

U pravu si, zima je čudo za mozak, kad već ne možemo da ga pustimo na "ispašu" nekom vožnjicom... :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 795 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ja sam moj ćopavac oplemenio sa čelikom visine 10mm jer kad je na ćopavcu sve izgleda kao da će da padne, i malo sam mu dao u sirinu i dužinu, čisto da bude šapica koliko toliko veća.

 

Na moto susretu u Mužlji su uz ulaznicu delili i daščice da staviš pod ćopavac jer je svo vreme moto susreta padala kiša >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Kad već to pravite, gledajte da bude šire od rešetke slivnika na ulici.

 

Davno, davno, moj ortak je stao pred prepun Pevac svojim BMW R80RT i ladno odavrlji ćopavu gledajući u neke ribe, naravno, a ne u asfalt. Da je gađao, ne bi tako precizno pogodio rešetku slivnika :D Kao što je red, način i običaj, ćopava upada u procep rešetke a motor se neumoljivo naginje sve do zemlje :D

 

Rezultat, svi umiremo od smeha i dižemo BMW a on gleda gde je najbliži bunar da skoči u njega. Šteta je nova ćopava i izgrebana plastika. Kakav blam :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • čeka dobru titulu, 1370 postova
  • Lokacija: Bečmen, Surčin
  • Motocikl: KTM 390 ADV, VF 750 SABRE

Ma lako ćemo za tu veličinu, samo još da ne pravimo prema veličini šahtova kojih sve više nedostaje po gradu (reciklaža li je?):lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 86 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: Yamaha Beluga 125

Može li neko da mi pomogne? Zna li neko da li ova nogara http://www.amazon.com/Kickstand-Buzzetti-Sidestand-Primavera-Sprint/dp/B00UY52YGO  http://www.scooterwest.com/item_details/Side-Stand-Chrome-Vespa-Primavera-Sprint/11029 odgovara na Vespu Primaveru 50 2015. Čini mi se da je za modele 2013, 2014, 2015 ista nogara ali nisam sigura?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja