Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Nije Majesty ali je Malaguti s250, da li neko zna koji ležajevi idu u prednji točak?

Hteo bih to zameniti da ne razmišljam...

Googlam već pola sata, nigde nisam uspeo da nađem... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Baš zato sam i pitao jer ne znam dal su isti, majesty ima 12" gume, madison 13", ako je neko menjao i zna za madison, jer mi tvoj podatak nije 100% siguran, a dal sam dobro guglao, ne znam, nigde nisam iskopao dimenziju...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Ne znam odakle ideja da su isti ležajevi.

Dele agregat i to je to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ne znam odakle ideja da su isti ležajevi.

Dele agregat i to je to

 

Ako mene pitaš, ja nisam ni imao tu ideju, ali jako lako može da se desi, jer većina motora ima standardne ležajeve... juče kad su mi menjali ventil na točku sam zagledao i nisam video oznaku ni na jednom, što me pod dovodi u pitanje a) kojeg su kvaliteta kad ne piše ništa, svaki kršteni proizvođač ima oznake   b) kad su poslednji put menjani, a to nije neka para da bi se razmišljao... pucanje ležaja je jako glupav kvar a desi se uvek kad ne treba...

U svakom slučaju, izbijem ih napolje pa će raditi kljunasto pomično merilo sa nonijusovom skalom. Ono zna. Dobićete podeliću sa svima za ubuduće. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

nema potrebe da delis ovde tu informaciju jer se ovde traze informacije za drugi skuter, nece sigurno neko gledati info o malagutiju u temi o majestiju. Sem oko agregata mozda... a sto se oznaka tice, mozda su okrenuta ka unutra pa ces videti kada skines lezajeve ako ih ne unistis pri skidanju.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

@Majesty 250DX

Vidim da znaš ovu mašinu uzduž i popreko, od pre dva dana mi se desila neverovatno čudna stvar, motor neće da pređe 5000rpm, i to tačno, ni 100 gore dole, 5000rpm, kao da ima neku blokadu...

 

Dakle, u subotu sam se vozao i padne mi na pamet da mu ubacim LED diodice u komandnu tablu, kupim neke kineske diodice odgovarajuće veličine i raskopusam prednji kraj, povadim sijalice, stavim diode, i to veče odem do devojke, ne primetim ništa čudno. U nedelju ujutru kad sam krenuo kući, motor ko da je 125cc, ne ide, slabo vuče i ne vrti preko 5000rpm... 

Drugar mi kaže da vratim sijalice, možda je sat nešto pobrljavio i ko zna šta šalje CDI-u, (CBR neće da radi bez satova pa ajde možda je i ovde slučaj), ja opet raskopusam sve, vratim sijalice, i dalje isto. Juče menjao svećicu, isto...

To je do sad. 

Najčudnije je što se ne gasi, pali na čvrgu i hladan i vruć, inicijalno lagano prima gas nema ono da ima knedlu, ali mu posle fali snage, jednostavno kao da je 125cc, ni blizu onog što je bio do vikenda...

AKo imaš ideju odakle da krenem bio bih zahvalan.  :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 199 postova
  • Lokacija: Prijedor RS
  • Motocikl: Yamaha Majesty YP 400

Колега јe имао сличне симптоме на Majesty 400, у питању је била мембрана на карбуратору

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8951 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Kao sto @kneza rece, proveri membranu sibera........

 

odvi ova dva mala srafica i izvuci pa proveri da nije negde busna

IMG_20160328_183952.jpg
 
Ako jeste problem do membrane, istu mozes reparirati kod Djure sa Vidikovca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Nema to veze sa tim sijalicicama i tablom. Kao sto je pomenuto proveri membranu. Verovatno je pukla i ne moze da se otvori dovoljno i da primi vise vazduha a samim tim i goriva i zbog toga ti se ponasa tako. ;) Srecno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

 
Ako jeste problem do membrane, istu mozes reparirati kod Djure sa Vidikovca.

 

 

 

Iz mog licnog iskustva, repariranje iste nikako. Meni je potrajalo dva tri meseca, i raspala se na vise mesta. I to sam je slucajno otvorio da je pregledam iz predostroznosti da mi ne stane negde skuter... kad sam video >:(:jok::staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

...novosti.

Ne znam dal da se smejem ili plačem.

Sad prvozao motor, opet vuče ko popi7deo...

Inače obrisao sam membranu toalet papirom i iglu od šibera, ima male risove, al ne znam šta mu je promenilo mišljenje da počne da radi...

 

U svakom slučaju, za vikend ide rasklapanje i karb cleaner.

 

Dizne da menjam? Koja može da bude cena za nove?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Moze da bude da je samo bila zaglavila. A, mozda se i ukrutila, jesi probao rukom, srafcigerom nekim da li se lepo podize i vraca siber kada ga ti pomeras gore dole kroz usis ? Dizne ne diraj, pogledaj kro njih, kada ih skines, ako ne vidis nikakve naslage samo izduvaj kompresorom malo i to je to. Nemoj da te neko navuce da siris dizne i podizes iglu i td... moguce je i da si imao neku truncicu u dizni koja je otisla napolje kada si to cackao oko karba. U svakom slucaju otvori ga i pregledaj. Reci mi jos jednu stvar: Da li si dirao filter za gorivo ? Tj da nisi slucajno stavio neki sa mekanim kucistem-telom-oklopom ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Filter je u fabričkom air boxu, i onaj je sunđerasti, opran pre koju nedelju, osušen dobro i potom nauljem K&N sprejom za njihove filtere, inače imam i tu filtersku ispunu, sunđer tablu, koju smo kupili u moto radnji (u NSRu smo menjali filter) ali nisam još stavljao jer ovaj koji sam zatekao je identičan i u dobrom stanju.

 

Sad kad razmislim, da, poprilično je teško išao šiber iz karba prvi put, i ako se vidi na fotkama, po njemu ima tragova kao neke fine prašine (ono što filter ne skupi), to sam i obrisao pre vraćanja, moguće da mu je to pomoglo, da nije mogao šiber da klizi.  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Ako nisi primetio rec je bila o filteru za gorivo...

Debil... umoran, sad sam stigao sa posla.

Ne, nemam filter goriva. Motor je kod mene od novembra, tek sam skoro počeo da ga vozam, razmišljam se da ga stavim samo ne znam dal pre ili posle ono "pumpe" goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis, 582 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250DX, Burgman 650 EXE

Kako nemas ? :o pa sta mu filtrira gorivo ?  Koliko ja znam ona nema nikakvu mrezicu ... ima u pumpi u stvari... ali kada dodje dotle kasno je... pre pumpe stavis, i obavezno sa tvrdim  telom i neki onako omanji, ne bas ni onaj kockasti za 50 kuba.. kod mene stoji onaj kao za yuga i keca, samo tvrdi, imas one za 50 dinara mekane koji tukiju ne valjaju, nece motor da ide, nema dovoljan pritisak... haos !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2455 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Stavljam taj za yuga čim stignem, na svim motorima sam imao filter goriva, ovo mi je prvi motor sa plastičnim rezervoarom pa sam računao da i nije nužno..  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja