Jump to content

Moto Zajednica

Buducnost u retro izdanju

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6845 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Vespa je decenijama izgradila vrlo jaku reputaciju retro skutera na osnovu kvalitetne mehanike i retro stila, međutim koncept ''Quarantasei'' je pogled u budućnost kroz, vrlo verovatno naj futurističku ''Vespu'' ikada.

novifc.jpg

Naziv ''Quarantasei'' označava 1946. godinu kao nastanak prve ''Vespe'', no, Piaggio je kasnije tiho preimenovao ovaj koncept u ''946'' radi lakšeg izgovora ljudi kojima italijanski nije blizak.

Dizajn potiče direktno iz Pontedere iz osnova prvog koncepta MP6 koji datira iz 1945. godine, kao praotac svih ''Vespi''.

Najupečatljivi elementi u dizajnu ''Quarantasei-a'' je agresivno nagnut prednji deo, viseće sedište i donja linija rama koja se elegantno izdiže ka krajnjoj tački dajući izgled osinog repa.

34o51z8.jpg

Iako je dizajn za sada čist koncept, agregati koji ga pogone, najverovatnije će, vrlo brzo biti u proizvodnji. Piaggio je za ''Quarantasei'' razvio dva nova, zapremine 125 i 150 ccm. Radi se o tri-ventilskom, vazdušno hlađenim četvortaktnim agregatom za koji Piaggio tvrdi da nova tro-ventilska tehnologija omogućava bolju poziciju svećice pa samim tim bolje sagorevanje smeše i lakše hlađenje. Maksimalna snaga iznosiće 11.7 konja na 8250 obrtaja i maks. obrtni moment od 7.6nm na 7000 obrtaja, odnosno u 150cc verziji 13 konja na 8000 obrtaja i maks. obrtni moment od 9.3nm na 6500 obrtaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 309 postova
  • Lokacija: Beograd, Grocka
  • Motocikl: Yamaha Xmax 300

post-10730-13298242677718_thumb.jpg

 

Ovo sam ja slikao na sajmu motora u Parizu krajem godine, nisu dali da se sedne na nju, ali mi ne deluje malo, klasika kao i svaka druga vespa...

I rekao sam sebi da ovo moram da posedujem, pa makar zena da vozi :)

Jedino sto nema nikakvog tovarnog prostora, a zivo me zanima kako se ovde montira kofer :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo

post-10730-13298242677718_thumb.jpg

 

Ovo sam ja slikao na sajmu motora u Parizu krajem godine, nisu dali da se sedne na nju, ali mi ne deluje malo, klasika kao i svaka druga vespa...

I rekao sam sebi da ovo moram da posedujem, pa makar zena da vozi :)

Jedino sto nema nikakvog tovarnog prostora, a zivo me zanima kako se ovde montira kofer :)

 

 

 

Koferče se napuni helijumom veže učkurčićem za vespu i pičiiiiii... :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

:aha: Ovo je model za bakute, staviš ceger na kvaku i pravac pijaca!

 

Sad bez šale, model je prilično sveden što se tiče tovarnog prostora, ali ciljna grupa i nismo mi, maxi skuteraši (koji vučemo pola ormara odeće i opreme sa sobom uvek :jee::lud: ), već fensi gradske cice i frajeri, sa ajfonom u džepu, i mac laptopom u rancu na leđima ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Nije ovo za fensere,njoj je mesto u muzeju tehnike u New York-u,pored Aprilia 6.5 Moto!!!!Nema potrebe za koferom,čist asketizam,koji budi praiskonski poriv samostalnog jahača-alfa mužjaka.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

post-10730-13298242677718_thumb.jpg

klasika kao i svaka druga vespa...

 

gresis kolega :zvizduk: vespa ima dusu, a ovo lici na nekog mutanta....doduse zanimljivog

Vespa se zna sta je -manualac. Svi kasniji modeli su odgovor piaggia na trend i konkurenciju. Naravno ne podcenjujem variomatase :care: , ali zna sta je vespa a sta scooter. :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 743 postova
  • Lokacija: Beograd

Vespa je zaista bila dvotočkaš sa šmekom, šteta što je Pjađu prioritet da taj šmek pretače u profit.

 

Ova koncept Vespa svakako nije tradicionalna ni što se izgleda, niti tehnologije tiče, ali se dizajnerski ipak logično nadovezuje na postojeću liniju. Dovoljno je prepoznatljiva, možda će imati uspeha u prodaji... Meni je ovaj futuristički art-deko sasvim okej, iako je to, kao što rekoh, drugi proizvod u odnosu na klasik Vespu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

Vespa je zaista bila dvotočkaš sa šmekom, šteta što je Pjađu prioritet da taj šmek pretače u profit.

 

Ova koncept Vespa svakako nije tradicionalna ni što se izgleda, niti tehnologije tiče, ali se dizajnerski ipak logično nadovezuje na postojeću liniju. Dovoljno je prepoznatljiva, možda će imati uspeha u prodaji... Meni je ovaj futuristički art-deko sasvim okej, iako je to, kao što rekoh, drugi proizvod u odnosu na klasik Vespu.

:takoje: :takoje: :takoje: :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja