Jump to content

Moto Zajednica

MTR K12 iskustva

Recommended Posts

  • U prolazu, 89 postova
  • Lokacija: Beograd/Rušanj
  • Motocikl: BMW K 1200 S

Cao drugari...

Nasao sam u Louis-ovom katalogu na akciji je kaciga MTR K12 flip-up...pa se razmisljam da je uzmem za suvozacicu...

Kapiram da cena sve govori,ali bi voleo da cujem misljenja ljudi koji je imaju...1aha.gif

Hvala unapred....1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7180 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

za te pare svakako da vredi, i ja sam hteo istu ali odustao sam, zuji, bruji, generalno flip-up kacigu ne vredi uzeti ako nije neka kvalitetnija marka, imao sam MTR jalous i nemogu rec da je losa, za te pare je ok, ali sam ipak odlucio da ne uzimam posle nje K12 nego dodao jos koju hiljadu i uzeo HJC iz Guevare za 7000 :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: centar
  • Motocikl: Honda Varadero 1000

Posto je sada u Louisu 50eu siguran sam da je trenutno najbolji izbor jednak cena/kvalitet.Imam je vec godinu dana i lepo sam se navozao sa njom.Malcice je teza od ostalih ,ali ne mari,funkcionise sjajno.Na vecim brzinama je bucna kao i svaka F UP kaciga,u to me je uverio drugar koji je imao Nolan-ovu F UP od 300eu.A gde je sve putovala sa mnom mozes videti u ovoj temi :)

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/71113-tri-palme-za-dve-tenere-i-jednu-ribicu/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Predstavnik za Alfa Romeo i Smudja, 402 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol
  • Motocikl: rd07 oca mu jebem

Definitivno mnogo kvalitetnije uradjena od K11, ali po meni dizajnerski losija..Vecina mana sa K11 ispravljena, jedino sto mi je nekako plitka pozadi, kod potiljka..Inace ja imam K11, a analizirao sam sa Mijom njegovu K12 kad mu je stigla iz Louis-a. Slazem se da je fenomenalan izbor za te novce 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

mtr je smrt na glavi...ne daj boze da padnes sa tom kacigom... Kinesko govno samo lepo ofarbano, ne bih dao za njihov najbolji model ni 10e

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Gavrolini, jesi ti pao sa mtr-om, poginuo, pa si sad ustao iz mrtvih i odlučio da budeš dobrotvor, jel? Ne kapiram, kakve su vam to procene, to mi liči na ono, afrika je majka, ktm je sranje, r1 ili nijedan i tako slično... Pa svi bi mi voleli da furamo arai ili shoei, ali ako ima nesto jeftinije, a da ima ece sertifikat, ja tu ne vidim problem. Što se mene tiče, ne daj bože da bilo ko padne sa bilo kojom kacigom, a kada te neće, onda te neće, i ne može te ni kaciga od milion evra spasiti. U svakom slučaju ne podržavam kupovinu makar kakvih kaciga, ali ova mtr mi ne deluje kao smrt na glavi, možda nije za vožnju od 200 na sat, ali svakako nije komplet sranje... Ali dobro, mišljenje kao dupe...

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

afriku mrzim, kao sto vidis vozim ktm ,tako da se u startu ne uklapam u tvoju pricu...a mtr jeste sranje, nije to stvar ukusa vec cinjenica, svako ko je stavio mtr na glavu a pre toga nosio iole bolju kacigu zna o cemu pricam

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: centar
  • Motocikl: Honda Varadero 1000

@Gavrolini, sve kacige osim ovih japanskih, ozbiljnijih, se prave u Kini,a verujem da se i ove japanske vec odavno tamo stancaju.Niko od nas ne zna kako se ova MTR ponasa pri padu ali mozemo govoriti o njenim karakteristikama kao sto su bucnost,maglenje,teskoca,funkcionalnost vizira i naocara,a ova kaciga ,za te pare, zasluzuje nekakav respekt....ja se razmisljam da uzmem jos jednu dok je na akciji,pozdrav..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7180 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

cisto da razuverim nevernog tomu, drugar je leteo sa motora sa MTR kacigom i to nekim starijim modelom, to se desilo pre 2-3 godine, auto mu preseko put i udario je u njega i razbio je glavom (kacigom jelte) soferku na autu i posle je pao na asfalt i opet udario, i kaciga je odradila svoj posao, sacuvala mu je glavu, ali jbg ruku je polomio i bio u gipsu pola godine :/

i to je bio jedan od razloga zasto sam se odlucio da uzmem MTR, nije najbolji, daleko od toga, nije ni prosek, cak i stavise medju losijima je, ALI RADI POSAO :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Pa tebi je i agv sranje, bar si tako napisao u oglasu za marušin. A reci mi molim te po kojoj logici procenjuješ da je agv sranje, a marušin vrh? Čini se meni da ti veze nemaš, nego samo kenjaš da bi kenjao.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Predstavnik za Alfa Romeo i Smudja, 402 postova
  • Lokacija: Beograd,Dorcol
  • Motocikl: rd07 oca mu jebem

mtr je smrt na glavi...ne daj boze da padnes sa tom kacigom... Kinesko govno samo lepo ofarbano, ne bih dao za njihov najbolji model ni 10e

 

Bravo care, neka si nam rekao...Inace, ja sam pao sa MTR-om, fino sam leteo, a onda klizao jedno 20-30 metara po asfaltu, sto mogu da potvrde jos neki ljudi sa ovog foruma..Glava je i dalje gde treba da bude..0namigivanje.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

agv je sranje u odnosu na cenu i u odnosu na shoei i arai. Marushin je u svom cenovnom rangu odlicna kaciga, nije u klasi ovih gore ali za te pare je ok.Ivane neka bude da ja nemam pojma i ako sam ja promenio verovatno vise kaciga nego sto si ti presao km, sad trenutno imam 6 kaciga i za neke verovatno nikad nisi ni cuo. O mtr ne bih pricao da ga nisam posedovao, doduse samo jednu voznju i odmah je otisla na prodaju. Stiropor koji je u njoj je losiji nego onaj u koji upakuju frizider kad kupis.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Inspiracija
  • Motocikl: Radi Pali Ide

Cena jeste primamljiva ali radije bih jeo poparu sest meseci i ustedeo za kvalitetniju kacigu,a ne bukvalno bacio 50 eura za MTR pretopljeni lavor .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Ne ja verovatno pojma nemam... Ja imam suomy trek vec sedmu godinu, nisam promenio kaciga kao i gavrolini sa svojih 27 godina (koliko god to bilo sa tako sitnim godinama), niti imam potrebe da ih menjam, kupim jednu koja je ok i nosim je dok mi odgovara, sada vec moram da menjam pošto je ova baš matora, pa razmišljam šta ću... Neću sigurno ovu mtr uzeti, ali se zasigurno ne slažem da je komplet sranje i smrt na glavi... a pogotovo se ne slažem sa tvrdnjom da je agv sranje... pa čoveče nose je ljudi na moto gp... i ti kažeš da je sranje... ne kontam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Futong 250

Pitanje za ove koji su protiv MTR-a, imate li neki konkretan podatak (test neke firme,komisije, casopisa) ili lose iskustvo sa MTR kacigama, pa ste zato toliko protiv ili se sve svodi na misljenje formirano na predrasudi da "kaciga koja glavu stiti ne moze da kosta samo 50e(60,70e...) " ?

 

Ne provociram, pitam, kao neko ko nema iskustva...

 

Nije da sam za ove ili za one, MTR kacige sam imao prilike samo da probam u Louisu a tom prilikom sam kupio skuplju kacigu, ali ovi koji su, da se tako izrazim, ZA MTR, imaju konkretna iskustva (padali,klizali,udarali starog svata glavom u glavu...) pa se zato toliko i zalazu ZA.

 

Cini mi se da oni koji su PROTIV, su bas,bas protiv i vidim da bas cvrsto stoje iz toga, a nikako da vidim na osnovu cega i zbog cega, pa proveravam izmice li mi nesto prilikom iznosenja njihovog misljenja...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Inspiracija
  • Motocikl: Radi Pali Ide

Pa ajde da kazem svoje iskustvo koje sam trebao odmah da izlozim ali sam mislio da nema potrebe i ocito se prevario.

 

Posedujem Nolan N103 i Uvex Enduro drugar je letos pazario MTR K12 i iz znatizelje sam probao njegovu kacigu na nekoliko voznji.

MTR je generalno loseg kvaliteta uvija se,preterano skripi,mehanizam suncanih naocara je ocajan ( tesko je voziti sa podidnutom bradom naocare klaparaju od udara vetra i teziste kacige ide ka napred tj. pomera se kaciga na glavi iako je velicina ok. ) , isuvise je bucna cak preterano ( proizvodi neke zvukove u zavisnosti pored cega prolazite ),nema pin-lock,zavrsna obrada je katastrofa,plastika je kao od kineskog decijeg autica i deluje jako krto,suncane naocare pod nekim uglom prelamaju sliku u vidnom polju i slabo vrse funkciju zastite od sunca,ima pod-duvavanja odozdo odnosno ubi vetar u bradu ide sve za vrat, ima dosta manji vidokrug od Nolana N103 ........Za mene je to ne MTR nego KRS , a ima jos dosta toga nego ne mogu da se setim, secam se da smo bas komentarisali jer je drugar nosio moju N103 i odusevio se i pazario istu po prodaji MTR-a.

 

Mozemo ovako u beskraj svako ima svoje misljenje i neke svoje merodavne arsine ja licno to na glavu vise ne stavljam jer mi stvara pritisak i nervozu u voznji razvno je zuljanju cipele pri hodanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

E to je već komentar na koji mogu da kažem ok i hvala, ne bi da proveravam, ne baca mi se 50 evra... Ja kao što rekoh je ne bi ni onako kupio, ali ne volim paušalne ocene, pa sam se zato umešao u diskusiju, a sada se povlačim, kakogod... srećno svima...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2422 postova
  • Lokacija: Shabac
  • Motocikl: KTM EXC300- KTM EXC250

agv je sranje u odnosu na cenu i u odnosu na shoei i arai. Marushin je u svom cenovnom rangu odlicna kaciga, nije u klasi ovih gore ali za te pare je ok.Ivane neka bude da ja nemam pojma i ako sam ja promenio verovatno vise kaciga nego sto si ti presao km, sad trenutno imam 6 kaciga i za neke verovatno nikad nisi ni cuo. O mtr ne bih pricao da ga nisam posedovao, doduse samo jednu voznju i odmah je otisla na prodaju. Stiropor koji je u njoj je losiji nego onaj u koji upakuju frizider kad kupis.

zar moram sam sebe da citiram i boldujem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja