Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa gasom CBR 600RR

Recommended Posts

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

Pomagajte ako je neko imao slican problem,gornje dizne se ne aktiviraju na vece obrtaje pa motor nece preko 10000...Ponekad malo poprskaju pa gas varira izmedju 10000-12000...Da li je zacepljenje ili kompjuter brka ili je problem u necem drugom?U pitanju je model 2004 godiste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Pa ako si siguran da dizne ne otvaraju, onda je problem najverovatnije u samim diznama koje se začepe od goriva i "aditiva" <_< u gorivu. Najjednostavnije je da nađeš drugi, isti takav motor sa istim kompjuKterom, zameniš ih pa vidiš. Ako tada prorade dizne, problem je u kompjuteru. Ako ostane isto, znači dizne su začepljene. Tako ti je najlakše da konstatuješ šta mu ne valja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6348 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

Ako znas malo engleski pretrci malo forume ljubitelja ovog motora.

Cesto se pominje pumpa goriva.

Vrlo verovatno je samo prljavstina problem.S' obzirom na kvalitet goriva na ovim prostorima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ako ti je prljav filter goriva u rezervoaru isto to se desava,ili sito na pumpi... skines rezervoar izvadis pumpu vidis dal to nije prljavo,sve krece kod tih hondi odatle..

provereno vise puta,nema dovoljan pritisak da dodje do drugih dizni , jel se nisi igrao sa tablom sa nekim stelovanjima slucajno...ima ono kad stelujes tamo...obrtaje,jel ti pali neku lampicu,jel gasi hiss ako ga imas..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

motor radi bez greske dok ne dodje do 10000,otvarao sam rezervoar sve je cisto,hiss imam normalno sve radi,jedini problem je u gornjim diznama...sipao sam aditiv i nije pomogao,mislim da je bio wurth-ov...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

a jesi li merio pritisak pumpe,da nije neki vakumcic ispao sa onog djavola za visak goriva,ventila..p,s bez filtera moze da se desi i d nece da predje broj obrtaja u mestu...

i jel se nisi igrao sa ogranicavanjem broja obrtaja na tabli,cinimi se da kod tebe to moze..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

ne znam ni kako se radi to sa ogranicavanjem obrtaja,a i u mjesto i u voznji nece da predje,a kad skinem kutiju i gledam gornje dizne ponekad malo poprskaju 2-ga i 3-ca i tu obrtaji variraju...i kako izmjeriti pritisak pumpe?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

fi stoji stalno u crni kvadratic...prijavljivalo je jos jednu gresku koja u service manual kaze da je cam pulse generator,sad je ne pokazuje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6348 postova
  • Lokacija: Vrmdža, Sokobanja
  • Motocikl: konzerviran

...e sad

 

Ja strucnjak za CBR nisam ali ti predlazem da uradis sledece.

Tu sa leve strane se nalazi konektor tog senzora. Predlazem da skines levu stranu i da pogledas kakva je veza izmedju kablova i da nije kojim slucajem i sam ostecen.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

ukoliko neko bude imao istih problema,problem je u pumpi...

sta tacno? jel oslabila pumpa u rezervoaru il ti se zapusio onaj mali filter u sklopu pumpe u rezervoaru?

Ja sam skoro zvao centar-S da pitam posto je taj mali filter i rekose mi oko 6000 din :lud:

Pa oni nisu normalni, al nism nasao nigde ni aftermarket da kupim.. generalno nemam nikakav problem al sam hteo da ga posle 50tkm zamenim.

ovo je slika moje pumpe i filtera (br.10):

 

http://www.cheapcycleparts.com/model_years/878-honda-1999-cbr1100xx/assemblies/13297

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

ukoliko neko bude imao istih problema,problem je u pumpi...

sta tacno? jel oslabila pumpa u rezervoaru il ti se zapusio onaj mali filter u sklopu pumpe u rezervoaru?

Ja sam skoro zvao centar-S da pitam posto je taj mali filter i rekose mi oko 6000 din :lud:

Pa oni nisu normalni, al nism nasao nigde ni aftermarket da kupim.. generalno nemam nikakav problem al sam hteo da ga posle 50tkm zamenim.

ovo je slika moje pumpe i filtera (br.10):

 

http://www.cheapcycl...ssemblies/13297

 

Ja sam menjao kod mene taj filter pre mesec dana, na nesto manje od 43.000km. Stari je bio cist kao suza i protocan koliko i nov, dzabe sam menjao i potrosio $. Inace Honda kaze da se menja na 40.000km obavezno. Inace pumpa ne otkazuje tako lako, bitno je samo da je stalno potopljena u benzin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

ukoliko neko bude imao istih problema,problem je u pumpi...

sta tacno? jel oslabila pumpa u rezervoaru il ti se zapusio onaj mali filter u sklopu pumpe u rezervoaru?

Ja sam skoro zvao centar-S da pitam posto je taj mali filter i rekose mi oko 6000 din :lud:

Pa oni nisu normalni, al nism nasao nigde ni aftermarket da kupim.. generalno nemam nikakav problem al sam hteo da ga posle 50tkm zamenim.

ovo je slika moje pumpe i filtera (br.10):

 

http://www.cheapcycl...ssemblies/13297

 

Ja sam menjao kod mene taj filter pre mesec dana, na nesto manje od 43.000km. Stari je bio cist kao suza i protocan koliko i nov, dzabe sam menjao i potrosio $. Inace Honda kaze da se menja na 40.000km obavezno. Inace pumpa ne otkazuje tako lako, bitno je samo da je stalno potopljena u benzin.

Slazem se da ce pumpa crci ako nije potopljena ,ali i ako ne crkne onda ce dosta oslabiti i postati bucna.. Koliko je tebe izasao filterčić? Ako sam te dobro razumeo mislis da nema potrebe da menjam filter??!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Izasao me 67 dolara sa onom dihtung gumom na rezervoaru i sa postarinom do drugara u Americi, on mi je doneo, pa nisam platio postarinu do Srbistana. Skines rezervoar, izvadis pumpu, skines filter, probas protok, ako je OK, vratis i ne bacas dzabe pare. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 543 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Kawasaki zzr 1400 i Bmw r1200gsa

Izasao me 67 dolara sa onom dihtung gumom na rezervoaru i sa postarinom do drugara u Americi, on mi je doneo, pa nisam platio postarinu do Srbistana. Skines rezervoar, izvadis pumpu, skines filter, probas protok, ako je OK, vratis i ne bacas dzabe pare. 1zdravo.gif

Jel obavezno diht gumicu staviti novu ili moze stara da se vrati??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Izasao me 67 dolara sa onom dihtung gumom na rezervoaru i sa postarinom do drugara u Americi, on mi je doneo, pa nisam platio postarinu do Srbistana. Skines rezervoar, izvadis pumpu, skines filter, probas protok, ako je OK, vratis i ne bacas dzabe pare. 1zdravo.gif

Jel obavezno diht gumicu staviti novu ili moze stara da se vrati??

 

Nije obavezno, ako je stara dobra sto bi menjao. Ja vratio staru, nova stoji u rezervi, leba ne trazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

pumpa nije crkla vec oslabila,nije imala dovoljan pritisak...filter skroz zapusen od kvalitetnog goriva...ali za sve koje snadje ista muka za godiste 2004 odgovara pumpa od fiata 3.5 bari tako da se prodje sa nekih 40 eura...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 12 postova
  • Lokacija: Podgorica
  • Motocikl: Honda CBR 600RR

mislim da je od punta,postavicu sliku originalne,dali su mi po njoj od 3,5 bari jer je od 4 bila mnogo veca...a filter sam isto za auto samo da je visokog pritiska...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja