Jump to content

Moto Zajednica

Honda VFR 800 i 800 Vtec ?

Recommended Posts

  • Drug član, 2704 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Sad citam Urketov odgovor, a Honde nisam nikada studirao...

Kaze da je 98.godiste poslednji model sa uzubljenim bregastama . Kakav je sistem kod mladjih ,tj. koje su im mane ?

V-tec sam davno vozio, i ima rupu u donjim obrtajima, a sem toga kako se pokazao ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

xexe Ja moram mesto tebe da kliknem na PRETRAGA dugmence:

 

http://www.bjbikers.com/smf/index.php?topic=2156.0

 

Proveri tu pretragu Lalajko! ;D

Ovo je predstavljanje VFR750 a ne 800 za koji se ninja raspituje. ;)

 

Sad citam Urketov odgovor,...

 

Cekaj, ti Urketa ozbiljno shvatas?  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2704 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Kad bi vi znali koliko meni treba vremena da otvorim novi BJB sajt... I onda kad docekam da otvorim stranicu na kojoj ocekujem odgovor- a ono prc.  Niko nista ne zna...A vozite Honde.

Probudite me u bilo koje doba i pitajte o Kawasakiju... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

VFR 800 V-tec se radi od 2004 godine i jedan je od lepših motora koji su napravljeni,a što se tiče V-tec sistema varijabilnog otvaranja ventila tj.promenjivig ugla bregastih osovina sve je rečeno još davno u automobilskoj industriji.

Stariji VFR-ovi su dostigli slavu zbog lakoće održavanja i jeftinoće jer nemaju nijedan lanac u sebi ali im je isto tako bila visoka cena zbog skupih rešenja.

Svi VFR-ovi do 2003 su uzubljeni,a 98 su dobili ubrizgavanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1480 postova
  • Lokacija: Bratunac, Earth
  • Motocikl: R1200C, GS, DRZSM

VFR je (po meni) jedan od najljepsih motora uopste. U stvari, to je vjerovatno jedini motor od onih kod kojih ti kad sjedis pete dodju iza dupeta da mi se dopada. Ali stvarno dopada. Nekako je bezvremen, ima prepoznatljiv dizajn iako ne "kasni" za trendovskim rjesenjima. Legendarna V4 masina obezbedjuje pouzdanost, dovoljno brzine uz razumnu potrosnju i sto je najvaznije pouzdanost. Da ne volim da se zavalim kad vozim, jos bih poceo da razmisljam o njoj...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 790 postova
  • Lokacija: Srem
  • Motocikl: Bandit 650 K7

VFR 800 V-tec se radi od 2004 godine i jedan je od lepših motora koji su napravljeni,a što se tiče V-tec sistema varijabilnog otvaranja ventila tj.promenjivig ugla bregastih osovina sve je rečeno još davno u automobilskoj industriji.

Stariji VFR-ovi su dostigli slavu zbog lakoće održavanja i jeftinoće jer nemaju nijedan lanac u sebi ali im je isto tako bila visoka cena zbog skupih rešenja.

Svi VFR-ovi do 2003 su uzubljeni,a 98 su dobili ubrizgavanje.

  HONDA V TEC se radi od 2002godine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Da, da i ja sam čuo da taj motor nevalja uopšte, a tek što je ružaaan, a potrošnja, i ne ide, težak za vožnju, pa onda Honda V-agregati, zamisli ne troše ulje ni posle 300.000km, a tek zvuk što ima gadan...

Eno u Švabiji nemož da se nadje polovan ispod 5000-6000 evra  ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2704 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

Kud sam i pitao.

Vozio sam VFR 750, 800 i pre par godina 800 V-tec.Verovatno su za neke ture idealni,kao i TDM , ali su mi nekako bez duse. Nema shmeka,sve nekako mirno ,predvidivo. Kao i XX ,kad bolje razmislim.

A pitao sam sta im je mana ? Covek koji duze vozi VFR 800 rece regler (kao i XX). Sta jos ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 272 postova
  • Lokacija: South Banat,Pančevo

jedina mana je što se ne kvare pa nemaš prilike da u kafani pričaš kako je riknulo ovo ili ono,kako te zajebo majstor,kako si čekao delove itd.

Sedneš voziš pređeš jedno 200000 km pa onda prodaš jer je glupo da ceo život voziš isti motor.

I to su turing motori koji i ne treba da dižu adrenalin već da te sigurno i udobno odvezu do kraja sveta i nazad.

Ja sam sa CBR 1000 F prešao oko 100000 km za šest godina i slatko se navozao da bi kad sam se oporavio finansijski odmah promenio nekoliko jako novih R-ova i ponovo kupio turing motor.

Osim reglera nemaju nekih posebnih mana,a i to je ispravljeno kasnijih godina.Doduše ko redovno menja akumulator čim malo oslabi neće ni menjati regler provereno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: sremska mitrovica

vfr ima iste mane kao i svaki drugi motor.mora u odredjenim vremenskim intervalima da se menja ulje,a i mnogo cesto da se sipa benzin,sto naravno zavisi od predjene kilometraze.neko mi je jednom rekao da je honda ustvari motor za devojcice,ali ga ja ipak vozim ,a dokazano je da sam decak.najstrasnije od svega je sto mora da se pazi da iza sebe nemas vozaca tdm.cuo sam da su se izvesni vozaci tdm,trenutno opredelili da se voze iza hondi,kao svojevremeno iza nindji!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 981 postova
  • Lokacija: Bgd

najstrasnije od svega je sto mora da se pazi da iza sebe nemas vozaca tdm.cuo sam da su se izvesni vozaci tdm,trenutno opredelili da se voze iza hondi,kao svojevremeno iza nindji!

 

jbt nista nisam razumeo a vozio i TDM-a i VFR-a?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2704 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

najstrasnije od svega je sto mora da se pazi da iza sebe nemas vozaca tdm.cuo sam da su se izvesni vozaci tdm,trenutno opredelili da se voze iza hondi,kao svojevremeno iza nindji!

 

jbt nista nisam razumeo a vozio i TDM-a i VFR-a?

 

Kolega koji me je srusio i ORG KUM su se prozivali za flekanje po Vencu. Ali vozac Honde se nije pojavio. A vidis sad, jak na tastaturi. ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: sremska mitrovica

nije mi jasno zasto zakleti fan i ljubitelj kavasakija odjednom razmislja da predje na recimo HONDU ?Za ono nepojavljivanje,pa nindza zna situaciju i odluku da idem na kosovo uprkos situaciji u kojoj se nalazim.nindza vidimo se na kafi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2704 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

nije mi jasno zasto zakleti fan i ljubitelj kavasakija odjednom razmislja da predje na recimo HONDU ?Za ono nepojavljivanje,pa nindza zna situaciju i odluku da idem na kosovo uprkos situaciji u kojoj se nalazim.nindza vidimo se na kafi.

Imam i dalje Kawasaki.Znaci imam motor.

A treba mi prevozno sredstvo - Honda - VFR.  ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: SM

Hm...kakva jeftina provokacija od ORG KUM-a...da cu jeftino i da odgovorim.

Kao prvo objasnjenje...ja se uvek iza ninje66 vozim iz jednog velikog postovanja prema njemu kao dugogodisnjem,vrlo iskusnom i izuzetnom vozacu,koga na prvom mestu veoma cenim kao coveka,a nista manje i kao vozaca,koji me je mnogo toga naucio i od koga sam mnogo sta saznao.Prvi sam samo kad mi dopusti.Veliki je laf,jer svaki put prilagodi voznju mojim mogucnostima,iako znam da moze mnogo brze i ostrije.Veliko zadovoljstvo i cast mi je kada idem u voznju s njim."Bliski susret" koji se dogodio je stvar moje nepaznje i umora i na svu srecu ni nama ni motorima nije nista.

A odgovor za ORG KUM-a... "uprkos situaciji u kojoj se nalazim."...pa ti si ceo zivot u takvoj situaciji.Samo sto za Venac ne treba toliko mnogo goriva koliko ti mislis...treba mnogo vise MUDA.Poslacu ti sliku svog TDM-a od napred,posto ces na Vencu vrlo dobro upamtiti kako izgleda otpozadi.I bolje bi ti bilo da te svoje ruke drzis na upravljacu,a ne da lupas po tastaturi i kucas koje-kakve gluposti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Aktivirao se na času, 3277 postova
  • Lokacija: Suburbia, blok 45
  • Motocikl: 1 Litar Honde

Hm...kakva jeftina provokacija od ORG KUM-a...da cu jeftino i da odgovorim.

Kao prvo objasnjenje...ja se uvek iza ninje66 vozim iz jednog velikog postovanja prema njemu kao dugogodisnjem,vrlo iskusnom i izuzetnom vozacu,koga na prvom mestu veoma cenim kao coveka,a nista manje i kao vozaca,koji me je mnogo toga naucio i od koga sam mnogo sta saznao.Prvi sam samo kad mi dopusti.Veliki je laf,jer svaki put prilagodi voznju mojim mogucnostima,iako znam da moze mnogo brze i ostrije.Veliko zadovoljstvo i cast mi je kada idem u voznju s njim."Bliski susret" koji se dogodio je stvar moje nepaznje i umora i na svu srecu ni nama ni motorima nije nista.

A odgovor za ORG KUM-a... "uprkos situaciji u kojoj se nalazim."...pa ti si ceo zivot u takvoj situaciji.Samo sto za Venac ne treba toliko mnogo goriva koliko ti mislis...treba mnogo vise MUDA.Poslacu ti sliku svog TDM-a od napred,posto ces na Vencu vrlo dobro upamtiti kako izgleda otpozadi.I bolje bi ti bilo da te svoje ruke drzis na upravljacu,a ne da lupas po tastaturi i kucas koje-kakve gluposti.

Sjajan text, ne vidim samo dali se odnosi na VFR800 ili na V-TEC model...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2704 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: FJR 1300 , TTR 600 / SM

KUD SAM I PITAO...To sam vec u ovom postu (tako se zove?) rekao.

Prvo se nakvacilaju vozaci Honde , a onda svi redom.

Ljudi ja stvarno volim da kvacilam, ALI sad me stvarno interesuje VFR !

DanTE i orgkume, sve ce nas banovati i POAPSITI.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: sremska mitrovica

Postovani nindja66!sve prednosti i mane VFR-a ces videti na slikama cim nadjem nacin da ih okacim ovde,a sto se tice muda,ruku na kormanu mislim da je dovoljno otici sa sve VFR-om sa bajkerima na Kosovo,u povratku do blizu Nisa,preko Bg i Rume stici u Banju Koviljacu-oko 1200km i bezbedno se vratiti kuci u toplo porodicno gnezdo!DanTe moze samo da prica i skrece sa teme,ne vidjamo ga na zahtevnim putovanjima, a dobro zna da te kratke relacije nisu dovoljne za isprobavanje prednosti i mana VFR-a i prave bajkere bas puno i ne privlace!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: sremska mitrovica

Inace jos nisam utvrdio kako se honda vfr ponasa u situacijama kvacilanja,ali vidim da se yamaha tdm jako cudno ponasa i proizvodi cudne zvuke pri kvacilanju,i jos jedna dobra stvar kod VFR-a je sto se njen korisnik ni posle 750km predjenih u roku od 10 sati i svakakvih srbijanskih puteva ne oseca umornim!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja